Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/ohre.aspx?kilo=komentar
Home ČR - Čechy Ohře Mapa

Řeka Ohře - komentář k řece

70% Oblíbenost řeky


Raft.cz doporučuje tyto firmy:

Největší místní půjčovna na řece Ohři, kanoe, rafty, kajaky, vodácký instruktor, školní akce, firemní akce, vodácká tábořiště

Půjčujeme rafty Colorado, plastové Vydry, rodinné Samby, kajaky, Baraky. Příslušenství. Doprava lodí, výdejní a sběrná místa. Doprovodné služby. Infoservis.

Půjčujeme kanoe Samba (nejlepší české turistické kanoe), rafty, kajaky. Síť loděnic s dopravou lodí zdarma. Naši půjčovnu provozují vodáci, vyjdeme vám vstříc!

Napiš svůj komentář

Jméno: Kuba Turek, Datum: 03.07.2017
Brozanský náhon je sjízdný po celé délce, přetahuje se jen 1x nad Brozany a 2x-3x pod Brozany. Viz video: youtu.be/sKg3L9Zg5jQ Jez v Brozanech se dlouze přenáší. Vytáhne se loď na vysokou kolmou navigaci doprava, dojde se s ní pěšky na náměstí a za sokolovnou se vrátí nazpátek k řece. Viz mapa: www.google.com/maps/d/viewer?m...
Jméno: Petr, Datum: 03.08.2016
Od soboty 6.8. do cca 18.8. bude vypuštěno nadjezí u jezu Černý mlýn. Nebude se moct jezdit vodáckou propustí vlevo. Bude otevřena štěrková výpust vpravo u elektrárny, kterou se také nebude smět jezdit. Bude nutné přistávat na levém břehu a přenášet lodě pod jez. V korytě budou probíhat práce na odtěžení nánosů a budou tam zřejmě pracovní stroje.
Jméno: JaWa, Datum: 17.07.2016
Pozor na tábořišti ve Vojkovicích - včera nám tam byl v noci /ve spaní/ ukraden z pod přístřešku fotoaparát! Prý nejspíš parta místních...
Jméno: Nika, Datum: 23.07.2014
Ahoj, podělím se o čerstvé zážitky z Ohře - splouvali jsme ze Sokolova, počasí super, akorát málo vody. Jeli jsme na pálavě a buď to byl volej nebo jsme tahali loď korytem, po kotníky vody, klejíce, rum chlemtajíce. Kemp v Lokti byl výborný, městečko velmi krásné, i když němčinu bylo slyšet více než češtinu. Pak jsme udělali chybu, když jsme se nechali překecat a zapíchli jsme to v kempu HUBERTUS - berte toto prosím jako důrazné varování. Kemp je v lese, což jediné je na něm pěkné, ačkoliv bouřku byste asi pod tolika stromy trávit nechtěli. Nerovná půda s kořeny a jen troškou vhodného místa ke stavení stanu. Vulgární majitelka s chováním ve stylu "vypadněte odsud" a její přítelíčkové, kteří se ožrali v šest večer a pokračovali v kalbě až do rána. Když jsme se nahrnuli do boudy na jídlo, bylo nám řečeno, ať si na grilu uděláme flákotu masa sami a matrona přede mne pleskla 3-kilový kusanec hovězího. Děkuji pěkně, to poslední, co jsem chtěla po náročném dni, bylo dělat si sama steak na vychladlém grilu z nenaloženého masa a grilovat to hodinu. Absence sprchy a 2 kadibudky, které jste cítili i na druhm konci kempu, moje hodnocení jen podtrhují. Perlička - jeden majitelčin "známý" se kolem půlnoci vyblil do raftu našich sousedů a pak šel otravovat lidi k ohni, kde se zpívalo. Takže tak. Kemp ve Vojkovicích nám naštěstí navrátil chuť ke kempování, protože je jednoduše úžasný. Ahoooj, vodáci.
Jméno: Kuba Turek, Datum: 09.05.2014
Zkusili jsme projet Malou Ohři a chyba lávky! Stav Ohře v Terezíně 195 cm, stav vody na odbočení Malé Ohře u jezu Libchovice vizuálně OK. Jenže koryto je vyčištěné a vybagrované jenom k chatám v lokalitě Pastviště. Tam začíná být mělčí, pod Skřivánčím ubylo vody a u Jägerhausu na začátku rezervace Myslivna jsme už seděli břichama lodí na dně a koryto bylo zapadané stromy. Odtud jsme táhli kajaky tři kilometry po červené turistické značce až k bývalému meandru Na Závodí. Kilometr a půl přímo k Ohři jsme nemohli, protože by to bylo přes vzrostlé pole nebo přes chmelnici.
Jméno: , Datum: 06.09.2012
Ahoj, jeli jsme úsek Kynšperk-Klášterec (4dny plavby) v samé půli srpna. Semafor hrozil červenou a stav vody byl 10cm pod... Jet se to dá, ale je to velmi náročné. Zejména pod Vary, kde se řeka dále rozšiřuje, je to za tohoto stavu vody úmorné a dojezd do Klášterce se rovná majstrštyku. Řeka je velmi čistá, či alespon čistší než bývala. Jezy osazené záchrannými pomůckami, Tuhnice mají šlajsnu... Lidu snasitelně. Konečně i úroveň tábořišť se zdvihá, ale - co si budeme nalhávat - příroda je příroda:-)
Jméno: Jana Korfroňová, Datum: 18.08.2011
Letos jsme se vydali podruhé na Ohři z Tršnice. Krásná řeka až .. do Karlových Varů. Tam nás chytla sprška. To by nevadilo, kdyby během spršky nezačala Čistírna odpadních vod vypouštět šedivou, mastnou, velmi silně páchnoucí "vodu". Plavali v ní i mrtvá zvířata a výkaly. Bylo to 4.8.2011. Kousek níž na cvičné peřeji Hubertus nás trénujícící místní vodáci - závodníci ubezpečili, že se to tady stává častěji. Po návratu domů jsem poslala dotaz na Magistrát města a dostalo se mi odpovědi, že po silných deštích docházelo dne 4.8.2011 k odlehčování na kanalizační stoce, která přivádí odpadní vody na čistírnu. Některé části K.Varů mají jednotnou síť. Při silných deštích dochází v odlehčovacích komorách k přepadu určitého množství vody do toku.To byl případ ze 4.8.2011. Od 12:58 hod se zvýšil přítok na čistírnu nad max. množství a proto docházelo k odlehčení a tím znečištění řeky. Tato voda je však naředěná vodou dešťovou. Tato situace je standartní, i když pro vodáky asi opravdu nepříjemná. Takže vypouštění odpadní nevyčištěné vody je pro Karlovy Vary standartní situace. Prosím o vyvěšení mého příspěvku jako varování, co se ještě v dnešní době může na řekách v Čechách dít.
Jméno: Edwin, Datum: 11.07.2011
Ahoooj.. Tak jsme se vrátily v sobotu z Ohře a pár postřehů.. Řeka jako taková moc fajn:)Mě osobně se víc líbila od Lokte dolů,ale to je na každém.. Co se týká zázemí,tak to je trošku horší,člověk musí trošku přebírat a tady mé subjektivní hodnocení.. Spali jsme v Kynšperku kemp Dronte - Všechno v pohodě,sociálky ok (Jen jsme se pak dozvěděli že tam někoho okradli) Sokolov kemp Dronte- dost malé tábořiště,spali jsme na louce u vody,mohlo být posekáno,ale jinak fajn..čistě sociálky,ochotný vedoucí-Poradil nám výbornou hospodu ( U Vagabunda) Loket - tábořiště Barták - Hrozně přeplněné tábořiště,snažil se nás 13 nacpat na místo pro 6,není kde zaparkovat,sociálky dost hrozné Karlovy vary - MINIKEMP Karlovy Vary - Tuhnice - Cena trochu vyšší,ale zase opravdu komfortní kemp(Vodáci nejsou cílová klientela,spíš němci atd.)Psi nebyli problém Další zastávka byla Hospoda U Dvořáků (oficiálně U Jezu) v Dubině.Tak tam je to opravdu luxus..Fungl nové sociálky,není co vytknout A naposled jsme spali v Tábořiště U Mlýna - Vojkovice Výborné ceny za stanování,příjemná hospůdka..jen ty sociálky.. ... Tak to je takové malé zhodnocení..Teď ještě k poslednímu dni..dopluli jsme do Klášterce,vytáhnem loď z vody že jí odevzdáme..Tam "pan podnikatel" naprosto arogantně-zda tam spíme..my že ne..Tak si to hodtě zpátky do vody a "táhnětě doprdele,nemaj s náma smlouvu.."..No a dodělalo nás když jsme teda přetahali lodě a dopluly na louku kde šlo odevdat lodě tak po kamarádech s vlastní lodí chtěla madam 10 kč za přistání??!Sakra za co?...No nic..Až na pár maličkostí se mě Ohře líbila,ale zase ji pár let vynechám Ahooooj
Jméno: dana.milos, Datum: 19.06.2011
Ahoj vodáci,jeli jsme od 14.06 2011 do 18.06 2011. Chci upozornit na Kemp Hubertus po levé straně kde nám byl odcizen raft který jsme měli hnet u stanu a přivazanej ocelovim lankem.Zřejmě to neni první případ tak si tam dejte pozor!!!
Jméno: M.D.B, Datum: 15.06.2011
Ahoj vodáci, jeli jsme od 9.-11.6.2011 Ohři v úseku Loket - Klášterec n O. Tak pár poznatků. Jez Tuhnice přestavěn, vlevo sport.propust, první spaní K.V. Loděnice, celkem dobrý, nutno domluvit předem. Tábořiště Hubertus špatný, peřej dobrý. Kemp na špici dobrý a asi jediný slušný v okolí. Kemp Radošov u jezu zrušen! Konec v Klášterci v kempu u jezu dobrý, jen je to daleko na nádraží pokud jste vlakem, ale dá se objednat taxi. Stojí cca 100 kčna posádku. Jinak je Ohře docela drahá/myslím tím hospody/. Přeji všem hezkou vodu!!!
Jméno: Havizz, Datum: 08.08.2010
Ahoj! Chtěl bych upozornit na několik záležitostí ohledně splouvání Ohře. Dávejte si pozor na věci, opravdu se tu dost krade. Krom níže zmiňované Tršnice, Kynšperku, Šabiny, Lokte a Hubertusu přidávám nově kemp Na Špici v Radošově, kde nějaký zloděj probral věci hned z několika stanů v celkové hodnotě 35 000,-. Šlo o hotovost a mobilní telefony. Doporučuji mít cenné věci neustále u sebe a to i ve spacáku, barely, loďáky atd. mít označené a lodě svazovat - nafukovací rovnou přimknout zámkem k něčemu hodně pevnému. Pozor na jezu v Dubině (162,6). Z šikmých dřevěných prahů, které se táhnou vertikálně od koruny až k vývařišti v pravidelných rozestupech po celé délce jezu, trčí železné hřeby, které nejsou pod hladinou vidět. Dokáží udělat díru i do plasťáku (mám takovou zkušenost s trojmužným Turanem). Jinak nechci odrazovat od ježdění, Ohře je nádherná řeka, která krásně teče a pakliže má někdo problém s kempy či jinými zařízeními, ať raději jede na ten Mácháč ;-)
Jméno: kecoš, Datum: 26.07.2010
Ohře - řeka zlodějů Minulý víkend 17. a 18.7. jsme byli na Ohři a to co jsme zažili bylo neskutečný. Z této krásné řeky se stala Meka zlodějů. Nejdříve nám první den ukradli v kempu v Lokti kánoi, pak jsem přijeli do kempu Hubertus, kde jsem zažili neskutečně vulgární chování majitele a majitelky kempů, kdy se jeden s kempujících slušně ptal na rozdělání ohně. Pak nám o tomto kempu vyprávěl správce z vodáckého oddílu z protějšího břehu. Prý se tam neustále ztrácejí lodě a rafty. My jsme proto celou noc nespali a hlídali naše rafty, aby nám ještě neukradli i rafty. Pak jsme byli svědky v restauraci U Dvořáku, jak tam hlásila jedna vodačka u obsluhy, že jí záchodě ukradly peněženku. Takže závěrem jen, HODNĚ DLOUHO NÁS NA OHŘI NIKDO NEDOSTANE !!!!!!!
Jméno: eda, Datum: 12.08.2007
Jeli jsme Ohři od 6.8-10.8.07 Tršnice-Hubertus.Řeka je to krásná vede nádhernou lesnatou krajinou plnou přírodních splávků a malých peřejí.Pro pohodový letní výlet jak stvořená. Bohužel tato idylka vás opustí hned jakmile omrknete první camp. Wc většinou suchá a ve strašném stavu,sprcha s teplou vodou nikde .Pitná voda na co? Hele támhle teče Ohře si ji převaříte né. No prostě pro člověka se základními hygienickými návyky nepochopitelné. Jako když se vrátíte o 50 let na zpět. Na místo normálního bufetu jaký si starý obytný přívěs a v něm kromě chlastu a brambůrků vůbec nic.Takže, kdo si nechytil rybu nebo nestačil skočit do obchodu, drží hladovku. Korunu všemu nasadili dva podnikavý důchodci v campu Hubertus, kde není ale vůbec nic. Camp je na levé straně Ohře , silnice a parkoviště na pravé, takže vznikne trošku problém, most asi 8km a do oblasti campu je vjezd zakázán. Lano pro přívoz nikde, i když kladky tam zbyli. Asi konkurenční boj mezi důchodci a majitelem protejší restaurace. V případě, že začne pršet a řeka se rozvodní na tolik, že přejet jí na příč se stane prostě nemožné, máte smůlu. A to si ještě napíšou na stvrzenky že to tady spravuje místní vodácký klub. Kdo ale překousne tyto drobné nedostatky užije si suprovou dovolenou . VODĚ ZDAR.
Jméno: Vítek, Datum: 26.06.2007
Ahoj kamarádi, Ohře je krásná řeka, kterou každému doporučuji v konkurenci jiných řek. Jeli jsme naposled Ohři v termínu od 16-20. 6. 07. Za pět dní zvládnete nádherné úseky od Tršnice až do Klášterce n. Ohří. První dny vás čeká klidná plavba v hezké, lesnaté krajině, řeka plná meandrů, zajímavá plavba mezi vrbičkami atd. I tak řeka teče a není to jen o pádlování. Za Loktí vás se řeka rozpohybuje a za peřejí Hubertus ještě víc, takže jsou tu i hezké peřejky a vodácky zajímavé úseky. Kempů (různé úrovně) je po cestě dost a hospůdek taktéž. Po cestě je kam se podívat - Kynšperk n.O, Loket, K. Vary, Svatošské skály atd. Tuhle řeku moc moc doporučuju!
Jméno: Pitroch, Datum: 18.08.2004
Ahoj! Rád bych se připojil k varování, že na Ohři se krade. Zaregistrovali jme krádeže v Kynšperku a Lokti, přičemž v Lokti bylo okradeno přes noc asi 5 part. Vypadá to na systematickou práci zřejmě místních. Stany se vykrádají nad ránem a to i přes spící osoby. Jinak Ohře byla i přes šutry uprostřed léta skvělá. Pitroch
Jméno: Míla Pražák, Datum: 15.06.2004
Doporučená víkendová trasa je Loket - Hubertus - Vojkovice nebo Hubertus - Vojkovice - Klášterec. Na těchto úsecích je cestovní rychlost bez velkého pádlování 5 - 7 km/ hodinu. Dejte si pozor na jez v Tuhnicích a v Radošově. Doporučené hospody : Dubina - Restaurace u Dvořáků, Boč - restaurace u lávky, Perštejn - restaurace u mostu vpravo. Nevím o tom, že by se na Ohři kradlo výrazněji než na jiných řekách.
Jméno: Lenka, Datum: 27.06.2003
Jeli jsme Ohři 3.týden v červnu Tršnice - Klášterec. Celá řeka, až na pár volejů před jezy, je krásná a plná peřejí. Skoro všechny jezy jsou sjízdné kromě Tisové, Radošova (za vyššího stavu) a Klášterce. Ostatní jsme jeli nebo stáhli přes jez (Černýš, Královské poříčí). Pozor!!!!! V Tršnici - přes den nám ukradli jeden loďák. Doporučuji nenechávat v tomto tábořišti věci opuštěné.
Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

03.07.17 Ohře: Brozanský náhon je sjízdný po celé délce, přetahuje se jen 1x nad Brozany a 2x-3x pod Brozany. Viz v ... více
03.08.16 Ohře: Od soboty 6.8. do cca 18.8. bude vypuštěno nadjezí u jezu Černý mlýn. Nebude se moct jezdit vodáckou ... více
17.07.16 Ohře: Pozor na tábořišti ve Vojkovicích - včera nám tam byl v noci /ve spaní/ ukraden z pod přístřešku fot ... více
23.07.14 Ohře: Ahoj, podělím se o čerstvé zážitky z Ohře - splouvali jsme ze Sokolova, počasí super, akorát málo v ... více
09.05.14 Ohře: Zkusili jsme projet Malou Ohři a chyba lávky! Stav Ohře v Terezíně 195 cm, stav vody na odbočení Mal ... více
06.09.12 Ohře: Ahoj, jeli jsme úsek Kynšperk-Klášterec (4dny plavby) v samé půli srpna. Semafor hrozil červenou a s ... více
18.08.11 Ohře: Letos jsme se vydali podruhé na Ohři z Tršnice. Krásná řeka až .. do Karlových Varů. Tam nás chytla ... více
11.07.11 Ohře: Ahoooj.. Tak jsme se vrátily v sobotu z Ohře a pár postřehů.. Řeka jako taková moc fajn:)Mě osobně ... více
19.06.11 Ohře: Ahoj vodáci,jeli jsme od 14.06 2011 do 18.06 2011. Chci upozornit na Kemp Hubertus po levé straně kd ... více
15.06.11 Ohře: Ahoj vodáci, jeli jsme od 9.-11.6.2011 Ohři v úseku Loket - Klášterec n O. Tak pár poznatků. Jez Tu ... více

více ... Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama