Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Stejny-prutok-v-u-Ohre.aspx?ID_prispevku=4803
Půjčování lodí na řece Nysa Klodska

Diskusní fórum Stejný průtok v u Ohře


Diskuse nad tématem
Stejný průtok v u Ohře, řeka: Ohře, Flamendros, 02.08.2021 10:01
Ahoj, proč uvádíte stejný průtok v úseku z Tršnice a z K.V. je to zavádějící údaj. Řeka z Tršnic není ,tak široká a drhli jsme tam a v úsecích ,kde je Ohře širší, jsme drhli taky a pokud by přibyly přítoky, tak v K.V. musí být průtok jiný.Dík za opověď.

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok v u Ohře, řeka: Ohře, Eki, 02.08.2021 10:14
Ahoj, oni tu neuvádějí primárně průtok ale sjízdnost, kterou podle toho průtoku či stavu posuzují. V dané případě tedy sjízdnost z Tršnice i K.Varů je posuzována podle stavu/průtoku v K.Varech. Průtoky a stavy jsou přebírány od ČHMÚ a podniků Povodí, takže pro sledování průtoků je lépe sledovat stránky těchto organizací (třeba zde: hydro.chmi.cz/hpps/.
Ale máš pravdu, že úsek Ohře z Tršnice by se mohl lépe posuzovat podle stanic výše, například Citice zde: hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_...

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok v u Ohře, řeka: Ohře, Petr, 02.08.2021 10:54
Pokud bude znám nějaký smysluplný limit k vodočtu Citice, pak není problém předělat na nový. Je určitě pro tento úsek přesnější.

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok u Ohře, řeka: Ohře, Flamendros, 03.08.2021 8:36
Ahoj,tak pro mě už se nemusí předělávat nic, my už jsme si ,,naběhli,, .13 let čerpám info z těchto stránek i ve skupině na face Vodáci tam odkazuji lidi na Raft.cz , tak to info by mohlo být přesnější pro ty co to tam neznají.Mmch po mém dotazu ,že v Postřelmově a v OL. uvádíte stejné průtoky,jste ty údaje upravili, za což vám dodatečně děkuji www.raft.cz/gif/smile/001.gif

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok u Ohře, řeka: Ohře, Eki, 03.08.2021 10:30
Ahoj, no, asi není nezbytné být roztrpčen. Přístup na raft.cz je zdarma, stejně jako na stránky ČHMÚ a podniků Povodí. Když najdu chybu, tak napíšu Petrovi, a pokud mám pravdu, tak on to opraví. Takže čerpat info 13 let od ostatních je pohodlné, ale záslužnější je se o zkušenost podělit, aby ty stránky byly lepší i pro ostatní vodáky. Za jakého "zeleného" stavu jste tu Ohři jeli? Aktuálně je tam vody spousta, nezdá se mi, že by ty limity sjízdnosti byly nějak zásadně v nepořádku Smajlík .

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok u Ohře, řeka: Ohře, Flamendros, 03.08.2021 10:47
uf...popravdě už kolikrát nevím ,jak co napsat ,abych se někoho nedotkl.Takže nikoho jsem se nechtěl dotknout a podobně ,ani jsem to nepsal podrážděně.

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok u Ohře, řeka: Ohře, Eki, 03.08.2021 11:00
Dobře, bezva, jde mi o faktickou stránku věci - kdy jste tu drncací Ohři jeli? Z toho by se dal dohledat průtok (jestli ho víš, tak napiš) a upravit sjízdnost. Odkud kam jste masivně drhli o dno? Jeli jste v deblu na kánoích?

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok v u Ohře, řeka: Ohře, Eki, 16.08.2021 8:42
Ahoj Petře, jel jsem ten úsek Ohře z Chebu o víkendu. Z přehrady Skalka pouštěli 2,3 m3/s, stav kolísal okolo 45 až 46 cm. Cheb je na vzdutí jezů, pod tím posledním (Ottův jez) je u žel mostu peřejka, ta nešla ani v singlu. Pak to v singlu šlo, nadržení jezu Jindřichov, pod ním zas vody méně, limitní stav pro debla až cca k ústí Odravy, která přidávala asi 3 kubíky. Navrhuju pro úsek z Chebu limit alespoň 2,5 m3/s, z Tršnice může být o chlup míň.
Pak už byl průtok pro splouvání bez problému, takže ty Citice nedokážu úplně přesně, stav byl asi 86 až 87 cm při průtoku okolo 7 m3/s, limit o deset cm méně (tedy cca 76) by asi pro úsek od soutoku s Odravou mohl odpovídat. Jak to vidí ostatní?

Odpovědět

|_Re: Stejný průtok v u Ohře, řeka: Ohře, Petr, 16.08.2021 9:35
Změněno, jen na horní úsek už nemám semafor. Tak jsem dal odkaz na stránky povodí. Limity by měly odpovídat i dle zkušenosti jiných.

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
17.04.2025 17:44 Zemřel Jaromír Štětina, který v minulém století podnikal přímo neskutečné vodácké výpravy za neobjevenými řekami po celém světě. Mezi jeho největší úspěchy patří splutí Indu na matyldě.
17.04.2025 8:25 Do článku o závodech na Labi byl přidán časový plán závodů a volného splutí.
09.04.2025 9:09 Na Smědé v Bílém Potoce se plánuje stavba příčných prahů, které by měly zpomalit rychlost proudu v navigaci. Jedná se o snahu na zmírnění povodňových škod, kdy minulá povodeň podemlela základy domu.
07.04.2025 11:24 Povodí Labe s.p. plánuje na základě podnětu od AVTS přestavět nebezpečný Viktorčin splav na řece Úpě. Jez byl stržen povodní, a proto je snaha o jeho přebudování na vodácky i migračně prostupný objekt. Jez neměl ani historickou hodnotu, protože původní jez z dob B. Němcové byl zcela jiný.
02.04.2025 8:09 Odemykání Doubravy bude vzhledem k nepříznivé hydrologické situaci na VD Pařížov omezeno pouze na sobotu od 10.00 hodin do ????? dle vodního stavu.
01.04.2025 17:44 První závod Českého poháru vodáků na řece Otavě plánovaný na 5.4. byl pro nevyhovující stav vody zrušen.
31.03.2025 12:45 Na Dívčím Kameni se opět intenzivně pracuje. Jsou zde bagry a další těžká technika. Tentokráte se jedná o povolenou stavbu, která má za cíl vytvořit soustavu rybníčků s biotopy. Stavba MVE povolení zatím nemá, i když investor plánuje udělat v projektu změny: pohyblivý jez a související úpravy nebudou realizovány, bude pouze vodohospodářská úprava z kamenné rovnaniny, odvádět se bude menší množství vody, než v původním záměru (pouze jedna turbína s hltností max. 9m3/s). Více na fb AVTS.
25.03.2025 7:46 AVTS se podařilo úspěšně napadnout stanoviska v rámci kladného vodoprávního rozhodnutí pro stavbu MVE Dubina na Ohři. Ministerstvo životního prostředí zrušilo první dvě a konstatovalo, že ani na podruhé Krajský úřad Karlovarského kraje nedokázal napsat takové stanovisko, které by bylo přezkoumatelné. Minulé zrušil pro zcela stejný důvod. Více na fb.
30.04. Volné místo: Háčka na Orlici do plastovky ???? Případně pokud někomu někdo zbude --- klidně se přidám k plavbě.

29.04. Bazar prodám: Prodám kajak Dagger Mamba MX 8.5,včetně nafukovacích vaků a spricky. Dobrý stav. Neopravovany.

29.04. Bazar prodám: Necky Zip Používané, v dobrém stavu, dno odřené ale jen lehce, žádná díra. Uskladněné v loděnici, c

29.04. Bazar prodám: Necky Witch Používané, v dobrém stavu, dno odřené ale jen lehce, žádná díra. Uskladněné v loděnici

23.04. Bazar koupím: Palava děravou, potřebuji jen jeden plovak.

22.04. Ztráta: O víkendu jsem na závodech ve Špindlu ztratila sjezdové pádlo (Kick the waves, mělo by mít kování a

19.04. Bazar prodám: Prodám dětské neoprenové triko s krátkým rukávem velikost XS po jednom dítěti.

19.04. Bazar prodám: Prodám dětské neoprenové kalhoty velikost XS po jednom dítěti.

19.04. Bazar prodám: Prodám dětské neoprenové kraťasy velikost 152 po jednom dítěti.

19.04. Bazar prodám: Prodám starší Kanoe RIO

Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách
Vtip Karla Macase
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje
03.01. Loděnice (Kačák): Kačák je v Českém krasu zapadaný velkými stromy a zarostlý mohutným roštím. Za větší vody je v zásad
03.12. Vltava: Při návštěvě adventních trhů 3x pozor na pražské Vltavě!! 1) Dvorecký most (ř.km 57,2): u nově stav
03.12. Sázava: 6x pozor na Sázavě!! 1) žel. most Vlastějovice (ř.km 113,9): tč. v opravě, lešení podjetelné, na LB
06.10. Morávka: Račí mor - Morávka, od srpna 2024 do odvolání. https://beskydy.nature.cz/-/raci-mor-beskydy
26.09. Úpa: Pozor, Viktorčin splav v Ratibořicích je po povodních v září 2024 poničen. Beton, který tvořil parab

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.