Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/ohre.aspx?ID_reky=12 kilo=komentar
Home Česká republika Ohře Mapa

Řeka Ohře - komentář k řece

71% Oblíbenost řeky


Raft.cz doporučuje tyto firmy:

Půjčujeme kanoe Samba (nejlepší české turistické kanoe), rafty, kajaky. Síť loděnic s dopravou lodí zdarma. Naši půjčovnu provozují vodáci, vyjdeme vám vstříc!

Půjčujeme rafty Colorado, plastové Vydry, rodinné Samby, kajaky, Baraky. Příslušenství. Doprava lodí, výdejní a sběrná místa. Doprovodné služby. Infoservis.

Půjčujeme plastové, rodinné i nafukovací kánoe, rafty, kayaky, paddleboardy a koloběžky. Lodě lze vrátit na 9 místech zdarma. Výlety, školní, firemní kurzy a vodácká tábořiště. Převoz bagáže a osob.

Napiš svůj komentář

Jméno: Petr, Datum: 13.07.2020
Od 15.7.2020 do 31.8. 2020 se bude bourat a opravovat lávka v Sokolově. Místem je zakázáno proplutí, na přenesení jsou udělána mola a schody, přenáška cca 40 m.
Jméno: Kuba Turek, Datum: 03.07.2017
Brozanský náhon je sjízdný po celé délce, přetahuje se jen 1x nad Brozany a 2x-3x pod Brozany. Viz video: youtu.be/sKg3L9Zg5jQ Jez v Brozanech se dlouze přenáší. Vytáhne se loď na vysokou kolmou navigaci doprava, dojde se s ní pěšky na náměstí a za sokolovnou se vrátí nazpátek k řece. Viz mapa: www.google.com/maps/d/viewer?m...
Jméno: Petr, Datum: 03.08.2016
Od soboty 6.8. do cca 18.8. bude vypuštěno nadjezí u jezu Černý mlýn. Nebude se moct jezdit vodáckou propustí vlevo. Bude otevřena štěrková výpust vpravo u elektrárny, kterou se také nebude smět jezdit. Bude nutné přistávat na levém břehu a přenášet lodě pod jez. V korytě budou probíhat práce na odtěžení nánosů a budou tam zřejmě pracovní stroje.
Jméno: JaWa, Datum: 17.07.2016
Pozor na tábořišti ve Vojkovicích - včera nám tam byl v noci /ve spaní/ ukraden z pod přístřešku fotoaparát! Prý nejspíš parta místních...
Jméno: Nika, Datum: 23.07.2014
Ahoj, podělím se o čerstvé zážitky z Ohře - splouvali jsme ze Sokolova, počasí super, akorát málo vody. Jeli jsme na pálavě a buď to byl volej nebo jsme tahali loď korytem, po kotníky vody, klejíce, rum chlemtajíce. Kemp v Lokti byl výborný, městečko velmi krásné, i když němčinu bylo slyšet více než češtinu. Pak jsme udělali chybu, když jsme se nechali překecat a zapíchli jsme to v kempu HUBERTUS - berte toto prosím jako důrazné varování. Kemp je v lese, což jediné je na něm pěkné, ačkoliv bouřku byste asi pod tolika stromy trávit nechtěli. Nerovná půda s kořeny a jen troškou vhodného místa ke stavení stanu. Vulgární majitelka s chováním ve stylu "vypadněte odsud" a její přítelíčkové, kteří se ožrali v šest večer a pokračovali v kalbě až do rána. Když jsme se nahrnuli do boudy na jídlo, bylo nám řečeno, ať si na grilu uděláme flákotu masa sami a matrona přede mne pleskla 3-kilový kusanec hovězího. Děkuji pěkně, to poslední, co jsem chtěla po náročném dni, bylo dělat si sama steak na vychladlém grilu z nenaloženého masa a grilovat to hodinu. Absence sprchy a 2 kadibudky, které jste cítili i na druhm konci kempu, moje hodnocení jen podtrhují. Perlička - jeden majitelčin "známý" se kolem půlnoci vyblil do raftu našich sousedů a pak šel otravovat lidi k ohni, kde se zpívalo. Takže tak. Kemp ve Vojkovicích nám naštěstí navrátil chuť ke kempování, protože je jednoduše úžasný. Ahoooj, vodáci.
Jméno: Kuba Turek, Datum: 09.05.2014
Zkusili jsme projet Malou Ohři a chyba lávky! Stav Ohře v Terezíně 195 cm, stav vody na odbočení Malé Ohře u jezu Libchovice vizuálně OK. Jenže koryto je vyčištěné a vybagrované jenom k chatám v lokalitě Pastviště. Tam začíná být mělčí, pod Skřivánčím ubylo vody a u Jägerhausu na začátku rezervace Myslivna jsme už seděli břichama lodí na dně a koryto bylo zapadané stromy. Odtud jsme táhli kajaky tři kilometry po červené turistické značce až k bývalému meandru Na Závodí. Kilometr a půl přímo k Ohři jsme nemohli, protože by to bylo přes vzrostlé pole nebo přes chmelnici.
Jméno: , Datum: 06.09.2012
Ahoj, jeli jsme úsek Kynšperk-Klášterec (4dny plavby) v samé půli srpna. Semafor hrozil červenou a stav vody byl 10cm pod... Jet se to dá, ale je to velmi náročné. Zejména pod Vary, kde se řeka dále rozšiřuje, je to za tohoto stavu vody úmorné a dojezd do Klášterce se rovná majstrštyku. Řeka je velmi čistá, či alespon čistší než bývala. Jezy osazené záchrannými pomůckami, Tuhnice mají šlajsnu... Lidu snasitelně. Konečně i úroveň tábořišť se zdvihá, ale - co si budeme nalhávat - příroda je příroda:-)
Jméno: Jana Korfroňová, Datum: 18.08.2011
Letos jsme se vydali podruhé na Ohři z Tršnice. Krásná řeka až .. do Karlových Varů. Tam nás chytla sprška. To by nevadilo, kdyby během spršky nezačala Čistírna odpadních vod vypouštět šedivou, mastnou, velmi silně páchnoucí "vodu". Plavali v ní i mrtvá zvířata a výkaly. Bylo to 4.8.2011. Kousek níž na cvičné peřeji Hubertus nás trénujícící místní vodáci - závodníci ubezpečili, že se to tady stává častěji. Po návratu domů jsem poslala dotaz na Magistrát města a dostalo se mi odpovědi, že po silných deštích docházelo dne 4.8.2011 k odlehčování na kanalizační stoce, která přivádí odpadní vody na čistírnu. Některé části K.Varů mají jednotnou síť. Při silných deštích dochází v odlehčovacích komorách k přepadu určitého množství vody do toku.To byl případ ze 4.8.2011. Od 12:58 hod se zvýšil přítok na čistírnu nad max. množství a proto docházelo k odlehčení a tím znečištění řeky. Tato voda je však naředěná vodou dešťovou. Tato situace je standartní, i když pro vodáky asi opravdu nepříjemná. Takže vypouštění odpadní nevyčištěné vody je pro Karlovy Vary standartní situace. Prosím o vyvěšení mého příspěvku jako varování, co se ještě v dnešní době může na řekách v Čechách dít.
Jméno: Edwin, Datum: 11.07.2011
Ahoooj.. Tak jsme se vrátily v sobotu z Ohře a pár postřehů.. Řeka jako taková moc fajn:)Mě osobně se víc líbila od Lokte dolů,ale to je na každém.. Co se týká zázemí,tak to je trošku horší,člověk musí trošku přebírat a tady mé subjektivní hodnocení.. Spali jsme v Kynšperku kemp Dronte - Všechno v pohodě,sociálky ok (Jen jsme se pak dozvěděli že tam někoho okradli) Sokolov kemp Dronte- dost malé tábořiště,spali jsme na louce u vody,mohlo být posekáno,ale jinak fajn..čistě sociálky,ochotný vedoucí-Poradil nám výbornou hospodu ( U Vagabunda) Loket - tábořiště Barták - Hrozně přeplněné tábořiště,snažil se nás 13 nacpat na místo pro 6,není kde zaparkovat,sociálky dost hrozné Karlovy vary - MINIKEMP Karlovy Vary - Tuhnice - Cena trochu vyšší,ale zase opravdu komfortní kemp(Vodáci nejsou cílová klientela,spíš němci atd.)Psi nebyli problém Další zastávka byla Hospoda U Dvořáků (oficiálně U Jezu) v Dubině.Tak tam je to opravdu luxus..Fungl nové sociálky,není co vytknout A naposled jsme spali v Tábořiště U Mlýna - Vojkovice Výborné ceny za stanování,příjemná hospůdka..jen ty sociálky.. ... Tak to je takové malé zhodnocení..Teď ještě k poslednímu dni..dopluli jsme do Klášterce,vytáhnem loď z vody že jí odevzdáme..Tam "pan podnikatel" naprosto arogantně-zda tam spíme..my že ne..Tak si to hodtě zpátky do vody a "táhnětě doprdele,nemaj s náma smlouvu.."..No a dodělalo nás když jsme teda přetahali lodě a dopluly na louku kde šlo odevdat lodě tak po kamarádech s vlastní lodí chtěla madam 10 kč za přistání??!Sakra za co?...No nic..Až na pár maličkostí se mě Ohře líbila,ale zase ji pár let vynechám Ahooooj
Jméno: dana.milos, Datum: 19.06.2011
Ahoj vodáci,jeli jsme od 14.06 2011 do 18.06 2011. Chci upozornit na Kemp Hubertus po levé straně kde nám byl odcizen raft který jsme měli hnet u stanu a přivazanej ocelovim lankem.Zřejmě to neni první případ tak si tam dejte pozor!!!
Jméno: M.D.B, Datum: 15.06.2011
Ahoj vodáci, jeli jsme od 9.-11.6.2011 Ohři v úseku Loket - Klášterec n O. Tak pár poznatků. Jez Tuhnice přestavěn, vlevo sport.propust, první spaní K.V. Loděnice, celkem dobrý, nutno domluvit předem. Tábořiště Hubertus špatný, peřej dobrý. Kemp na špici dobrý a asi jediný slušný v okolí. Kemp Radošov u jezu zrušen! Konec v Klášterci v kempu u jezu dobrý, jen je to daleko na nádraží pokud jste vlakem, ale dá se objednat taxi. Stojí cca 100 kčna posádku. Jinak je Ohře docela drahá/myslím tím hospody/. Přeji všem hezkou vodu!!!
Jméno: Havizz, Datum: 08.08.2010
Ahoj! Chtěl bych upozornit na několik záležitostí ohledně splouvání Ohře. Dávejte si pozor na věci, opravdu se tu dost krade. Krom níže zmiňované Tršnice, Kynšperku, Šabiny, Lokte a Hubertusu přidávám nově kemp Na Špici v Radošově, kde nějaký zloděj probral věci hned z několika stanů v celkové hodnotě 35 000,-. Šlo o hotovost a mobilní telefony. Doporučuji mít cenné věci neustále u sebe a to i ve spacáku, barely, loďáky atd. mít označené a lodě svazovat - nafukovací rovnou přimknout zámkem k něčemu hodně pevnému. Pozor na jezu v Dubině (162,6). Z šikmých dřevěných prahů, které se táhnou vertikálně od koruny až k vývařišti v pravidelných rozestupech po celé délce jezu, trčí železné hřeby, které nejsou pod hladinou vidět. Dokáží udělat díru i do plasťáku (mám takovou zkušenost s trojmužným Turanem). Jinak nechci odrazovat od ježdění, Ohře je nádherná řeka, která krásně teče a pakliže má někdo problém s kempy či jinými zařízeními, ať raději jede na ten Mácháč ;-)
Jméno: kecoš, Datum: 26.07.2010
Ohře - řeka zlodějů Minulý víkend 17. a 18.7. jsme byli na Ohři a to co jsme zažili bylo neskutečný. Z této krásné řeky se stala Meka zlodějů. Nejdříve nám první den ukradli v kempu v Lokti kánoi, pak jsem přijeli do kempu Hubertus, kde jsem zažili neskutečně vulgární chování majitele a majitelky kempů, kdy se jeden s kempujících slušně ptal na rozdělání ohně. Pak nám o tomto kempu vyprávěl správce z vodáckého oddílu z protějšího břehu. Prý se tam neustále ztrácejí lodě a rafty. My jsme proto celou noc nespali a hlídali naše rafty, aby nám ještě neukradli i rafty. Pak jsme byli svědky v restauraci U Dvořáku, jak tam hlásila jedna vodačka u obsluhy, že jí záchodě ukradly peněženku. Takže závěrem jen, HODNĚ DLOUHO NÁS NA OHŘI NIKDO NEDOSTANE !!!!!!!
Jméno: eda, Datum: 12.08.2007
Jeli jsme Ohři od 6.8-10.8.07 Tršnice-Hubertus.Řeka je to krásná vede nádhernou lesnatou krajinou plnou přírodních splávků a malých peřejí.Pro pohodový letní výlet jak stvořená. Bohužel tato idylka vás opustí hned jakmile omrknete první camp. Wc většinou suchá a ve strašném stavu,sprcha s teplou vodou nikde .Pitná voda na co? Hele támhle teče Ohře si ji převaříte né. No prostě pro člověka se základními hygienickými návyky nepochopitelné. Jako když se vrátíte o 50 let na zpět. Na místo normálního bufetu jaký si starý obytný přívěs a v něm kromě chlastu a brambůrků vůbec nic.Takže, kdo si nechytil rybu nebo nestačil skočit do obchodu, drží hladovku. Korunu všemu nasadili dva podnikavý důchodci v campu Hubertus, kde není ale vůbec nic. Camp je na levé straně Ohře , silnice a parkoviště na pravé, takže vznikne trošku problém, most asi 8km a do oblasti campu je vjezd zakázán. Lano pro přívoz nikde, i když kladky tam zbyli. Asi konkurenční boj mezi důchodci a majitelem protejší restaurace. V případě, že začne pršet a řeka se rozvodní na tolik, že přejet jí na příč se stane prostě nemožné, máte smůlu. A to si ještě napíšou na stvrzenky že to tady spravuje místní vodácký klub. Kdo ale překousne tyto drobné nedostatky užije si suprovou dovolenou . VODĚ ZDAR.
Jméno: Vítek, Datum: 26.06.2007
Ahoj kamarádi, Ohře je krásná řeka, kterou každému doporučuji v konkurenci jiných řek. Jeli jsme naposled Ohři v termínu od 16-20. 6. 07. Za pět dní zvládnete nádherné úseky od Tršnice až do Klášterce n. Ohří. První dny vás čeká klidná plavba v hezké, lesnaté krajině, řeka plná meandrů, zajímavá plavba mezi vrbičkami atd. I tak řeka teče a není to jen o pádlování. Za Loktí vás se řeka rozpohybuje a za peřejí Hubertus ještě víc, takže jsou tu i hezké peřejky a vodácky zajímavé úseky. Kempů (různé úrovně) je po cestě dost a hospůdek taktéž. Po cestě je kam se podívat - Kynšperk n.O, Loket, K. Vary, Svatošské skály atd. Tuhle řeku moc moc doporučuju!
Jméno: Pitroch, Datum: 18.08.2004
Ahoj! Rád bych se připojil k varování, že na Ohři se krade. Zaregistrovali jme krádeže v Kynšperku a Lokti, přičemž v Lokti bylo okradeno přes noc asi 5 part. Vypadá to na systematickou práci zřejmě místních. Stany se vykrádají nad ránem a to i přes spící osoby. Jinak Ohře byla i přes šutry uprostřed léta skvělá. Pitroch
Jméno: Míla Pražák, Datum: 15.06.2004
Doporučená víkendová trasa je Loket - Hubertus - Vojkovice nebo Hubertus - Vojkovice - Klášterec. Na těchto úsecích je cestovní rychlost bez velkého pádlování 5 - 7 km/ hodinu. Dejte si pozor na jez v Tuhnicích a v Radošově. Doporučené hospody : Dubina - Restaurace u Dvořáků, Boč - restaurace u lávky, Perštejn - restaurace u mostu vpravo. Nevím o tom, že by se na Ohři kradlo výrazněji než na jiných řekách.
Jméno: Lenka, Datum: 27.06.2003
Jeli jsme Ohři 3.týden v červnu Tršnice - Klášterec. Celá řeka, až na pár volejů před jezy, je krásná a plná peřejí. Skoro všechny jezy jsou sjízdné kromě Tisové, Radošova (za vyššího stavu) a Klášterce. Ostatní jsme jeli nebo stáhli přes jez (Černýš, Královské poříčí). Pozor!!!!! V Tršnici - přes den nám ukradli jeden loďák. Doporučuji nenechávat v tomto tábořišti věci opuštěné.
Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

13.07.20 Ohře: Od 15.7.2020 do 31.8. 2020 se bude bourat a opravovat lávka v Sokolově. Místem je zakázáno proplutí, ... více
03.07.17 Ohře: Brozanský náhon je sjízdný po celé délce, přetahuje se jen 1x nad Brozany a 2x-3x pod Brozany. Viz v ... více
03.08.16 Ohře: Od soboty 6.8. do cca 18.8. bude vypuštěno nadjezí u jezu Černý mlýn. Nebude se moct jezdit vodáckou ... více
17.07.16 Ohře: Pozor na tábořišti ve Vojkovicích - včera nám tam byl v noci /ve spaní/ ukraden z pod přístřešku fot ... více
23.07.14 Ohře: Ahoj, podělím se o čerstvé zážitky z Ohře - splouvali jsme ze Sokolova, počasí super, akorát málo v ... více
09.05.14 Ohře: Zkusili jsme projet Malou Ohři a chyba lávky! Stav Ohře v Terezíně 195 cm, stav vody na odbočení Mal ... více
06.09.12 Ohře: Ahoj, jeli jsme úsek Kynšperk-Klášterec (4dny plavby) v samé půli srpna. Semafor hrozil červenou a s ... více
18.08.11 Ohře: Letos jsme se vydali podruhé na Ohři z Tršnice. Krásná řeka až .. do Karlových Varů. Tam nás chytla ... více
11.07.11 Ohře: Ahoooj.. Tak jsme se vrátily v sobotu z Ohře a pár postřehů.. Řeka jako taková moc fajn:)Mě osobně ... více
19.06.11 Ohře: Ahoj vodáci,jeli jsme od 14.06 2011 do 18.06 2011. Chci upozornit na Kemp Hubertus po levé straně kd ... více

více ... Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)
Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Záchrana na tekoucí vodě s krizovými situacemi