Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Se-psim-sprezenim-ve-valci-a-smrtici-rybochod.aspx?ID_clanku=2137 ID_P=8

Se psím spřežením ve válci a smrtící rybochod

Diskuse nad článkem
Re: Hloubka pod jezem, HH, 15.10.2019 22:13
Podhradí je něco úplně jiného. Koruna hráze je tak široká, že přes hranu jde jen malý sloupec vody. Kdo to kdy splouval nebo viděl druhé splouvat, ten mi dá za pravdu, že na té šikmé spádové desce to při průtoku běžném při organizovaných akcích drhne. Proto vývar dole nemá takovou sílu. Na konci spádové desky je schod asi půl metru široký, když na něm stojíte, vody budete mít nejvýš tak po bradavky. Postavit se tam dá, dá se projít po tom schodu do středu jezu, odplavat je už ale problém. Ovšem stejně tak je obtížné se zespoda probojovat, když to chcete pod jezem vyzkoušet, je nutné se tam nechat na házečce dotáhnout (nebo to vzít shora, ale spádová deska je pak jak šmirgl). Bylo tam i za takového normálního sjízdného stavu několik výjezdů, i nějaké topení. Právě proto jsem to zkoušel, svoje poznatky jsem tu už dříve popsal. Splul jsem to (mimo organizované splutí) opakovaně na igu, kamarád se na vaňhovce nechal chytit dole bokem a i když vyjet se mu pak už vlastními silami nepodařilo, vytáhnout ho na házečce šlo úplně v pohodě. Proto jsem přesvědčen, že zkušený vodák s chladnou hlavou si tam poradí, všechny problémy plynou z nedostatku zkušeností a paniky. Prosím, neberte to jako návod ke splouvání Malé hrázky, tohle bylo výhradně pro ověření, jaké riziko tam (ne)hrozí, a jaké jsou na ní možnosti při záchraně. Nejdůležitější poznatek: Ti, kteří sjíždějí, sjíždějí při levé straně, kde záchranu komplikuje koza výpusti. Možnosti jištění a záchrany jsou přitom neporovnatelně lepší u pravého břehu. A zkušený vodák dokáže i odtud po tom schodu dojít na pomoc. Pochopitelně by tak měl dělat s jištěním, ale na to je jedna házečka krátká, bylo by vzhledem k šířce hráze nutno navázat dvě až tři.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.