Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Rozparovace-na-Labi-a-Upe.aspx?ID_clanku=1103 ID_P=3

Rozparovače na Labi a Úpě

Diskuse nad článkem
Klapky jsou rychlé, Klasik, 01.04.2010 11:26
Ještě poznámka k těm klapkovým jezům (zde na Úpě ve Zliči). Že byl sklopen před pár minutami ještě neznamená, že se mezitím nezvedl a nebo nezačal zvedat. Klapky mají schopnost se zvednout velmi rychle a obsluha většinou neřeší, jestli se blíží nějaká loď. Často to ani řešit nemůže (nevidí apod.). Z krásné vlny je najednou válec a to rozdíl hladin nemusí být ani moc znatelný. Tato vlastnost je společná všem novodobým pohyblivým jezům, mezi které je třeba počítat i vaky (Teplá v KV, nově Otava v Dlouhé Vsi).

Ty násosky pro číštění podjezí (párače na klapce) jsou často velmi nepříjemné i při zcela sklopené klapce, takže asi lépe nejezdit vůbec.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour