Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Novy-nebezpecny-jez-v-centru-Frydku-Mistku.aspx?ID_clanku=1953 ID_P=49

Nový nebezpečný jez v centru Frýdku-Místku

Diskuse nad článkem
Zaústění propusti do vývaru, Mirek, 12.11.2017 21:33
Nechci tu zpochybňovat nebezpečnost jezu, jen si dovolím napsat názor k vyústění rybí propusti hned u paty jezu. Jako laik můžu z fotek jen spekulovat, jak se tu bude voda chovat ve skutečnosti a taky asi záleží o jakých vodních stavech se bavíme... Několikrát jsem ale viděl podobné řešení, kdy rybí přechod ústí přímo do vývařiště - typicky třeba v Oslavanech u Sokolovny. Mám dojem, že ve vývaru pod propustí většinou vzniká dostatečný jazyk, resp. se přímo pod ní nevytváří souvislý válec až k navigaci. Pokud tedy vůbec bude rybí přechod kvůli kartáčům průjezdný pro lodě, tak by v něm mohla loď získat dostatečnou kinetickou energii k bezproblémovému překonání vývaru pod jezem. Průser samozřejmě nastává, když jezdec neustojí silné rozhraní, vracející se voda se s tou odtékající dost hádá.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.