Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Novy-nebezpecny-jez-v-centru-Frydku-Mistku.aspx?ID_clanku=1953 ID_P=3

Nový nebezpečný jez v centru Frýdku-Místku

Diskuse nad článkem
Re: naivná otázka, Petr, 08.11.2017 12:20
Stupně slouží ke zpomalení rychlosti proudu. Dříve řeka meandrovala a tak se automaticky zpomalovala. Jakmile se ale udělala protipovodňová opatření stylem regulace koryta a jeho narovnání, tak řeka automaticky zrychlí. A rychlí opravdu hodně, takže je nutné ji zabrzdit a zpomalit. Geniální řešení je právě vývar, kde dojde k vybrždění celého toku řeky na malém prostoru a na konci odtéká s téměř nulovou rychlostí. Jenže co tam spadne, to už se z něho nedostane. Jsou přitom možnosti, jak ponechat vývar, ale udělat ho více bezpečným. Zde se ale na naše připomínky nebral ohled.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama