Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Za-dva-dny-120-km-na-Vltave-1929-ocima-divky.aspx?ID_clanku=2157 ID_P=11

Za dva dny 120 km na Vltavě 1929 očima dívky

Diskuse nad článkem
Re: Za dva dny 120 km, Vojta, 19.12.2019 18:13
Dovolil bych si oponovat, vodáci spíš vznikají z trampů, vyloženě trampské plavidlo "maňásek" budiž toho důkazem. Trampové se pohybovali i na vorech s plavci. Výraz "astrachán" byl vysvětlen a použit v několika trampských písních ... a že nejsem pánem, ani astrachánem, ani na glajzu nemám..., ale obávám se, že tento výraz byl přenesen z dob Stenky Razina, kdy Astrachaň padla do jeho rukou a její obyvatelstvo posléze se od posvstání odklánělo a zpanštělo. Výraz byl pak použit i v hanlivé písni "prijecháli Astrachánci, mnogo vodky vypili..."
Jo etymologie je někdy zajímavá.
V.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje