Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Vah-z-Krpelan-do-Strecna.aspx?ID_clanku=2543 edit=2

Váh z Krpeľan do Strečna

Diskuse nad článkem
Re: Jak :), Petr, 31.05.2024 12:52:05
Někdo jede kolem, všimne si a dá vědět. Pak už se doptáš na povodí, jak to dlouho bude odstavené.

Odpovědět

Jak :), Josef, 31.05.2024 10:14:53
Ahoj, jak jste zjistili informaci, ze voda starým korytem teče? Vždycky jsem ji našelnekde tady :) letos nic :)

Odpovědět

Re: lze i normálně, HH, 23.05.2024 17:34:15
Dá, ale je to už spíš krajinová kochačka ZW - WW I. To co tam má trochu vyšší sportovní hodnotu, je všechno ještě nad přítokem Turce. Ale kochačka to je, jen z řeky si lze vychutnat výhled současně na Starhrad a na Strečno. A cestou míjíte na skalnatém výběžku nad řekou jeden ze 12 základních nivelačních bodů bývalého Rakousko-Uherska (Locus perennis), čtvrtý nejstarší z nich (1888).
Ve Strečně je kromě hradu ještě jedna zajímavost, bývalý lom na přírodní asfalt, jediný v Evropě, dnes zatopený.

Odpovědět

lze i normálně, Eki, 23.05.2024 8:56:32
Ahoj a dík za pěkný článek z hezkého úseku v blízkém zahraničí. Škoda, že jste neměli hezčí počasí, fotky by byly lákavější.
Jinak podle mého názoru není třeba čekat na (jednou za několik let) uzavření kanálu. V podstatě celoročně si jde splout ten úsek od ústí Turca po Strečno (prielom Váhu?), třeba cestou na nebo z jiných řek Slovenska. Jediné, co tam bylo rušivé, byl hluk z nadměrné automobilové dopravy po břehu, ale ten by měl odpadnout - staví se tam dálniční tunel Smajlík

Odpovědět

Otázka , Marek, 22.05.2024 12:31:55
Kde sa dá nájsť informácia, že kedy bude odstavený náhon?

Odpovědět

Re: Obtížnost?, Chobotnice, 20.05.2024 21:53:41
Jel jsem z Vrútek před pár lety s kolegou. Na mojí maratonský kanoi pochopitelně. Takže bych se pamatoval, kdyby tam bylo něco přes WW1. Jo pamatuju si takovej práh flák pod Žilinou, kde bych vypuštěnej kanál tehdy. Když jsem to projel, měl jsem z toho druhý vánoce i narozeniny.

Odpovědět

Re: Obtížnost?, OndraZ, 20.05.2024 21:24:15
Ta obtížnost platí. Byli jsme tam se ženou o 2 dny dříve (na sv. Václava), chytli jsme slunečnou vymetenou oblohu. Konečně jsou tu fotky toho, co jsem nemohl nafotit před 6 roky a chybělo to v mém článku o tomhle úseku Smajlík

Odpovědět

Obtížnost?, Valy, 20.05.2024 16:05:59
Platí i za tohoto stavu obtížnost Vrútky - Strečno WWI, jak vádí kilometráž?
Nestálo by za to dát do kilometráže dovětek ohledně starého koryta v úseku Krpelany -Vrůtky? Předpokládám, ta ZW je tam pro ten kanál.
Díky.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje