Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Souhrn-aktivit-na-suchych-jezech-v-roce-2014.aspx?ID_clanku=1609 edit=3

Souhrn aktivit na suchých jezech v roce 2014

Diskuse nad článkem
Děkujeme, Anička, anicka~povoda.cz, 08.09.2014 10:39
Klobouk dolů, k tomu se nedá říct víc.

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, Ešus, psalek~jagacz.com, 08.09.2014 11:00
Ahoj Aničko
Není vůbec zač smekat klobouk. Je potřeba se třeba i drobně přidat, což vy jste udělali. Takže v pohodě, budeme bojovat dál jak s úředním šimlem, tak s chamtivci a taky s leckterými lidmi, kteří se na vodě pohybují. Snad tyto medializované aktivity (děly se samozřejmě i dřív, ale tak nějak jsme zapomínali na publikování) trošku změní názor většiny lidí na Český svaz kanoistů. My se tím trošku vracíme ke kořenům kanoistiky v Čechách, protože v podstatě z turistiky všechny závodní činnosti na vodě (slalom, sjezd, rodeo, hladká kanoistika vznikly).
Snad se potkáme na vodě příští rok, já totiž doléčuji utrženou achilovku a zatím mám od doktora stopku na sportování, takže jsem během neschopenky mohl trošku víc "bafuňařit".
Ešus

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, Kimbo, 08.09.2014 11:54
Díky. Dobrá a záslužná práce. Nedejte jim pokoj!

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, Kouďa, 08.09.2014 12:19
Ahoj. Připojuji také svůj dík za Vaši práci. Je smutné, že se vůbec nemyslí na vodáky když se jez opravuje a to i v případě, že v okolí už leta funguje vodácký klub, který trénuje děti. Asi je lepší, když se budou děti poflakovat po sídlišti, kouřit a hrát automaty, hlavně když potečou dotace že? To Hradiště mě jako Plzeňáka mrzí o to víc. Přiznám se, že nemám čas moc to sledovat, ale pokud někdo hlídáte co se kde bude opravovat/přestavovat a bude potřeba přidat protestní hlas, dejte vědět. Čím víc nás bude, tím líp. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, HH, 08.09.2014 14:00
On pravověrný vodák je tak trošku cikán, žije toulavým životem, jídlo klohní na ohni a kdyby přišlo na věc, i krást slepice by zvládl. A kromě toho jsou ty jezy pohřebištěm našich utonulých kamarádů. Asi budeme muset nějak využít toho, že jsme taky menšina - Petruško, pomoc...

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, HH, 08.09.2014 14:02
A samozřejmě - kluci, velké DÍKY.

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, zuzana, 08.09.2014 18:56
Je to chvályhodná činnost, děkujeme. 18.8.2014 jsme jeli po dlouhé době Sázavu a pod Kamenným Přívozem jsme byli na pokraji zhroucení - kilometrová pěší cesta řečištěm s dítětem a psem na lodi, loď vlečená na laně a natlučené nohy na hladkých klouzajících kamenech, nohy plné modřin, dodnes je to vidět. Až za Žampachem krásná plavba do Pikovic. Těch nadávek...
Až budeme moct nějak pomoci, dej vědět. Zuzana

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, Vlada, 10.09.2014 19:27
Mam podobný zážitek ze začátku dubna, voda byla cca 30 cm pod hranu vybetonované části jezu. Dodnes si vzpomínám na větu "za pět minut jsme v Přívoze" :-). Naše starý laminátky jsme tam slušně domlátili a pod mostem jsme byli až za hodinu. O mesic později při 120 cm to bylo sjetý asi za 5 minut.

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, Martin, slepicka.m~centrum.cz, 08.09.2014 20:04
Ahoj, chtělo by to zkontrolovat všechny jezy na Berounce - Valentův mlýn, Kaceřov, Čivice (Žíkovský mlýn), Libštejn, Bránov, Nižbor atd. Měl jsem možnost jet Berounku v srpnu po delší době a nestačil jsem se divit. Pod uvedenými jezy dlouhá vodní turistika a drncání po kamenech!!

Odpovědět

|_Re: Děkujeme, Petr, 08.09.2014 20:28
Pokud se narazí na suchý jez, je jediná šance ho nafotit a přidat do seznamu suchých jezů nebo jen zaslat fotky a zapsat datum suchého, když tam jez již je. Na základě těchto údajů pak můžeme postupovat dále. Bez fotek a informace, že je jez suchý, těžko něco dělat. Nemůžeme neustále objíždět řeky a sledovat stavy na jezech, proto je tak důležitá zpětná vazba od vodáků.

Odpovědět

o lidech, Aleš N., 08.09.2014 20:15
Samozřejmě velký dík, to je bez debaty. Je to od vás práce pro nás všechny - organizované i neorganizované. Všude je to o lidech, jak je vidět z popsaných výsledků z jednání a práce jednotlivých OŽP. Předpokládám, že tyto úřady by měly jet všude dle stejných not a někde to jde a jinde ne. Je skutečně třeba důsledně hájit svá práva a když se úředníkovi nechce jaksi samo od sebe, tak mu připomínat, že jeho práce je hájit oprávněné zájmy všech občanů, tedy i našich. Dík, že to podstupujete za nás Smajlík .
Jo a ten suchej Kaňov je teda fakt síla ! Smajlík

Odpovědět

práskanýho advokáta!, Střelec, 09.09.2014 7:58
Chce to mít k dispozici práskanýho advokáta - pokud je jez suchej a úřad lže, že je to OK, tak aby mohl podat "neprůstřelné" trestní oznámení. Nebo naočkovat ekoteroristy, aby si na jezech ve jménu ryb hráli se Semtexem místo žvanění o perlorodce a ochraně bobrů. při jejich "manuální zručnosti" bychom tak zabili dvě mouchy jednou ranou Smajlík

Odpovědět

Pokles hladiny na Sázavě, Vachťák, 09.09.2014 11:33
Tuším že mi jednou někdo vyprávěl o nečekaných odběrech vody na doplnění zavlažovacích nádrží jakéhosi golfového hřiště. A bylo to někde kolem Čerčan. Myslím, že to byli Smíchováci ...

Odpovědět

|_Re: Pokles hladiny na Sázavě, Ešus , psalek~jagacz.com, 09.09.2014 12:29
To hřiště jsme měli taky v podezření, ale ani nám , ani Bisportu se nepodařilo zatím zjistit, kde voda "mizí".
Ešus

Odpovědět

|_Re: Pokles hladiny na Sázavě, Chobotnice, 09.09.2014 13:17
Golf a spol už SE tu obšírně probíral a prej golf za to nemuže. http://www.raft.cz/Clanek-Bude...

Odpovědět

|_Re: Pokles hladiny na Sázavě, Ešus , psalek~jagacz.com, 09.09.2014 13:24
Já vím, proto taky hledáme dál. Ctělo by to zjistit, od kterého km se to objevuje a to se nám zatím nepodařilo.
Ešus

Odpovědět

|_Re: Pokles hladiny na Sázavě, Monte, muzsesrdcemkovboje~seznam.cz, 09.09.2014 17:05
... a taky nějaká statistika na konci roku možná vyplivne údaj, že se jednalo o nejvíce "suchý rok" např. za 150 let... Smajlík .
Obdivuji Vás, že na to věnujete s Petrem Váš drahocenný čas . Smajlík
( I když víte, že když je kontrola nahlášená předem, tak se jedná pouze o formalitu ....., jen vydržet Smajlík )

Odpovědět

Co je třeba udělat IHNED, Klasik, 10.09.2014 9:33
Poučení z "krizového vývoje" co je třeba udělat, abychom neustále jen neplakali.

1) doplnit stanovy spolků
2) přihlásit se na stavebním a vodoprávním úřadu
3) hlídat a hlídat

Každý jsme členem nějakého spolku, klubu ... který dnes nikdo nebere vážně. POKUD PŘIPÍŠETE DO STANOV, že další hlavní cíl je ochrana přírody a krajiny, můžete požádat kterýkoliv orgán státní správy, aby vás předem informoval o všech zásazích a jím zahajovaných řízeních, při nichž mohou být dotčeny zájmy ochrany přírody a krajiny.

Tento postup používají rybáři a všechny ekoteroristické spolky. Bohužel je to zatím jediná fungující cesta, jak se stát účastníkem řízení a tím mít možnost vyjádřit svůj názor.

Jinak vás nikdo ani nebude poslouchat.

Změna stanov se nestihne udělat "až to bude potřeba", tu je třeba udělat hned. Pokud se k tomu nepostavíme čelem, za chvíli nebude kde jezdit. Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Lubor, 10.09.2014 17:43
No on tady existuje jeden spolek, který se jmenuje ČSK a ten by (stejně jako v zahraničí obdobné svazy) měl zájmy vodáků hájit.
Stejně jako u nebezpečných jezů, podněty na úřady jsou posílány jménem ČSK a to funguje. Ešus taktně pomlčel o tom, že on se o tyhle věci naprosto vzorně stará v rámci své funkce v ČSK, což je to nejlepší, co může být. Já taky věřím novému předsedovi celého svazu, že mu na těchto věcech bude záležet, už to, že byl s Petrem a s Ešusem na tiskovce, je fantastická věc. Snažím se otevřít toto téma i v rámci závodní kanoistiky, nám ubírají terény stejně jako turistům, ale asi se trochu líp prosazují zájmy třeba reprezentantů ČR než letňáků na Sázavě - snad na to někdo uslyší. Bohužel je pravda to, co nám říkají na Povodí, že vodáci jsou nejrozmanitější společenství, kde každý chce něco jiného. Tady v tomto se musí táhnout za jeden provaz a na to má ČSK skvělou organizaci i postavení.

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Klasik, 11.09.2014 9:47
Ahoj Lubore, bohužel to je jinak.
ČSK existuje, funguje a Ešus opravdu taktně pomlčel, aby se sám nechválil. Velkou pochvalu si zaslouží.

Zákony bohužel nedávají moc možností. Prakticky dávají jen jednu a to je ta, kterou jsem napsal. Síla účastníka řízení musí přijít především ze strany nás, lokálních oddílů a spolků.

To, že na sebe všechno převezme ČSK je hezká myšlenka, ale nedokážu si představit, jak se ČSK vypořádá s hromadou oznámení o všech připravovaných stavbách a rozhodnutích, které mají vliv na životní prostředí a krajinu. Je to totiž většina řízení mimo banálních. Zákon nedává možnost nechat si zasílat informace pouze o některém typu staveb či rozhodnutí. Mnohá se kryjí pod různými maskujícími názvy a popisy.

To bychom potřebovali na plný úvazek stádo Ešusových pomocníků. Nyní máme jen jednoho ve svém volnu aktivního Ešuse. Ale to jsme zase na počátku, jde nám přeci o nás, tak každý něco pro sebe dělejme. Nikdo jiný to za nás neudělá !!!

Ahoj Klasik Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Lubor, 11.09.2014 15:09
Ahoj Klasiku. Vím, jak to myslíš. Ale ČSK nejsou jen členové výboru :-) Je to právě řada turistických a závodních oddílů na mnoha místech.
ČSK je organizace zastupující tisíce lidí, má organizační strukturu, kdy jde najít lidi se stejným zájmem téměř kdekoliv v blízkosti NJ a SJ. Tak se dá formou spolupráce ušetřit Ešusovi dost práce, aspoň, že na ta místa nemusí vždy jezdit.
Podívej se na rybáře - v případě stavebního řízení je ze zákona účastník ČRS a vyjadřuje se asi MO (možná se pletu, ale je to vždy v rámci svazu). Tak tak nějak bych si to představoval i pro ČSK. Práce by se rozdělila a informace by přitom byly předávány ze zákona a oficiálně.
P.S.: Na to sbírání stav. řízení a rozdělení práce máme už je sdílenej úkolovník, neuhodl bys od koho - od Kmocháčka! Chceš úkol? :-)

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Ešus, psalek~jagacz.com, 11.09.2014 15:43
V podstaě máte pravdu oba dva. Někdo (výbor) musí začít a ukázat, že to má smysl a že to jde. Další - oddíly, jednotlivci se musí angažovat v místě svého bydliště či působení, protože nikdo jiný se nedozví lépe než člověk v místě, co se připravuje. Navíc většinou, až na Prahu a Plzeň lidi z místa úředníci líp berou než mně ze Strahova . Co má co nějakej trotl z Práglu kafrat třeba do věcí na Odře. Jenže řesně takhle fungují rybáři. Místní něco zjistí, svaz se přihlásí a na jednání ho zastupují místní. To jde proto, že Rybáři mají ochranu přírody ve stanovách. Prosadit tohle u ČSK je trošku velký problém, ale větší šance je ve stanovách jednotlivých oddílů, které se stejně musí upravit. Nicméně postupně by to asi mělo začít fungovat tak, že :
1/mezi výbory na svazu se najdou styčné body a lidi.
2/stanoví se zájmové okruhy jednotlivých sekcí, které se mohou prolínat
3/oddíly se budou hlásit do prvních jednání za podpory svazu, anebo alespoň začnou plnit tak trošku funkci hlídacího psa svých radnic a cokoliv ohledně "své řeky" pošlou jako info nahoru.
4/svaz, potažmo výbor informaci vyhodnotí a potom podnikne příslušné kroky. Tím může být třeba odvolání proti rozhodnutí a delegace místního oddílu k jednání.

Samozřejmě že to, co jako výbor VT děláme teď, že to není cílový stav. Nicméně aby jeden člověk obsáhl celou republiku, to je na stálý úvazek púro několik lidí. To co děláme, to je vlastně odbrždění vagonu, a jeho roztlačení. To samozřejmě výbor udělal. Ale aby se vagon neřítil bez řízení, tak někdo (opět výbor) se musí z funkce tlačení spíš ujmout volantu, a ta dopředná síla musí přejít na základní články svazu - na oddíly. Důležité je to, že se podařilo dokázat, že to jde.
Ešus

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Kmochacek, 12.09.2014 23:35
1. Celkem zajímavý souhrn i návod, jak mohou spolky postupovat v řízeních kolem ŽP, navíc po novele ObčZ:
http://www.eps.cz/poradna/kate...

2. Je vidět, že ouředníci si z vás (zatím) dělaj dobrý den a možná spoléhají na to, že nekomunikací a plkáním že je vše OK vás otráví a budou mít zas klid na práci. Proto je pomalu na čase zjistit, kam se lze odvolat/poslat stížnost na nečinnost nebo chybný postup a začít je prudit ala Kjučuková a Okrasný spolek.

3. A též zapojit vodáckou veřejnost v konkrétních případech - hromadné stížnosti na suchý jez jsou IMHO účinnější než jedna z ČSK. Úředník tak zjistí, že nebude mít klid, dokud to nezačne řešit. Nyní vám odpoví jednou za 2 měsíce že je vše vpořádku a případ odloží do šuplíku. Takže navrhuji na nekomunikatiní úřad "poštvat" grupu aktivních lidí - posílat maily, dopisy, telefonovat, žádat vysvětlení, nápravu atd. - zkrátka PRUDIT!!!

4. na webu bych doplnil návod jak správně fotit suchý jez (celkově i se zanořeným měřidlem) i návod jak a kam posílat stížnosti u konkrétního jezu.

5. kolísání vody v Sázavě - podle mého se nejedná o žádný odběr k zavlažování a pod. I nejsilnější hasičské mobilní čerpadlo dává max. 1/2 vteřinového kubíku:
http://www.hzscr.cz/clanek/mob... a mnohem efektivnější je malý odběr delší dobu, než spustit takovýhle monstrum na pár hodin týdně...

Většinou se jedná o hodinový pokles v řádu několika kubíků, např. zde (Nespeky):
http://hydra.webz.cz/##intro#d...
Zatímco na vodočtu v Č. Šternberku žádný pokles není. Já to vidím na manipulaci na nějakém jezu s MVE (vysávání nadjezí), což by odpovídalo i objemově - několik tisíc kubíků znamená třeba 10-20cm výšky hladiny nad jezem...
Na to jsem se ostatně ptal i PVL už v roce 2006, odpověď z dispečinku:
------------------
Kolísání průtoku na Sázavě v profilu Nespeky je pravděpodobně způsobeno provozem stávajících elektráren. Jedná se o malé vodní elektrárny provozované jako průtočné drobnými provozovateli. Současný průtok v řece Sázavě (mezi 6 až 8 m3.s-1) je pro některé elektrárny na hranici minimální hltnosti instalovaných turbin. Když tedy jen o málo poklesne přítok do jezové zdrže elektrárny, může automatický řídící systém elektrárnu odstavit, což způsobí prudký krátkodobý pokles průtoku v profilu pod elektrárnou (a následné postupné vyrovnání odtoku). Toto rozkolísání se pak posune níže po toku, kde na další elektrárně může způsobit stejný jev.
------------------

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Lubor, 14.09.2014 10:32
Ahoj Kmocháčku, díky moc. Zapojení místních odkudkoliv uvítáme, ale zatím to moc nikdo nedělá. Máš pravdu o tom návodu na report SJ, možná by se mohl uveřejnit i návod na takové podání na úřad, aby se to usnadnilo.

Zapojení ČSK by mělo ještě být trochu jiným způsobem, než posíláním stížností na konkrétní jez. Ale i to je někdy potřeba, když nemáme vhodnější subjekt pro dané místo.

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Petr, 15.09.2014 12:08
K jednotlivým jezům jsem doplnil místně příslušný vodoprávní úřad i s odpovídajícím emailem, tedy jen k těm, u kterých tento kontakt víme.

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Kouďa, 14.09.2014 11:27
Ahoj. Projížděl jsem informace na suchých jezech a mám jeden technický. Jak suchý jez má být do této databáze zařazen. Přesněji, pokud je přelivná deska suchá, nebo jen s pár čůrky vody a v podjezí je kamené pole s loužemi až do návratu náhonu do koryta, je to bez debaty. Ale co jezy, kde je MVE, která bere všechnu vodu, ale ihned pod jezem ji vrací do koryta (na Mži v Radčicích)? Nebo (jako na Radbuze v Semošicích) je zde navíc ještě rybí přechod, kterým se voda pod jez ihned vrací? Tzn. nad jezem voda, pod jezem voda, jen přelivná deska suchá.

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Lubor, 14.09.2014 14:28
Ahoj,
to je dobrá otázka. Naprostá většina jezů má stanoveno, že přes jez musí něco téct, ať se voda vrací jakkoliv. Samozřejmě, že tam, kde se voda vrací až za hodně dlouho, je to pro řeku i pro vodáky větší problém a u takových jezů se řeší suchost přednostně.

Zjištění, kolik vody má přes jez téct, nejde jinak, než z vodoprávního rozhodnutí.

Ale pokud ten jez tam dáš, tak vždycky proběhne ještě schválení (stejně tak u nebezpečných) naší "redakcí". Někdy známe i další okolnosti a případně i jezy vyřadíme. Navíc zařazení do databází je jen návrh pro další práci, může se stát, že je třeba extrémní sucho, elektrárna ani nic neodebírá a minimální průtok není přesto dodržen. Za nějakou dobu při normálním stavu je vše OK. Pak samozřejmě nemá smysl dodržování MZP vymáhat.
Není potřeba se tedy obávat, že by jez byl zařazen nějak nespravedlivě.

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Kouďa, 15.09.2014 10:19
Díky. Šlo mi právě o to, co se děje v případě zadaného jezu. Jestli je to jen informativní, nebo se zařazením do databáze rozjíždí nějaké jednání s vlastníkem jezu kvůli nedostatku vody. Zrovna ty Semošice jsem tam dával já. Co se týče vodních živočichů nad a pod jezem vodu mají, migrovat můžou, takže rybáři jsou v klidu. Mínus je to jen pro vodáky, tehle jez byl za dobrého stavu vody sjízdný, ale už asi nikdy nebude. Ale to pro majitele jezu, ani rybáře problém není. Smajlík
Zjednodušeně, voda tam je a jez je jen jako hráz, která se musí přenést. Takže vodáci dojet k jezu můžete, a pod jezem hned jet dál také, takže vše OK.
Obávám se, že při tom boomu MVE se máme ještě na co těšit Smajlík. Zjištuji na povodí, jestli je někde nějaký registr připravovaných rekonstrukcí. Na webu jsem nic nenašel. Když už jdou dotace na kteroukoliv renaultovinu, tak by se za přidání malé šlajsničky lobovat mohlo, když by jak píšete výše na to přišlo včas a začalo to připomínkovat víc lidí najednou.

Odpovědět

|_Re: Co je třeba udělat IHNED, Petr, 15.09.2014 10:21
MZP je průtok, který by měl téci řekou a ne elektrárnou. Je celkem jedno, kde se voda vrací z elektrárny, to minimum by přes jez mělo téci vždy. Pokud je suchá přelivná plocha, tak je něco špatně.

Odpovědět

Lesní jez na Sazavě, Honza, 17.09.2014 16:46
Ahojte, mam dotaz. Víte někdo kdy došlo k zavezení šlajsny na lesním jezu na Sázavě? Bylo to povolený? Já šel okolo cca před dvěma týdny a docela mě to překvapilo. To asi musí být peklo za menší vody.
Díky
Honza

Odpovědět

|_Re: Lesní jez na Sazavě, Kmochacek, 18.09.2014 22:15
určitě to souvisí s rekonstrukcí jezu:
http://www.raft.cz/Clanek-Bude...

Co z toho nakonec bude? Výbuch...

Odpovědět

chce to NEPRŮSTŘELNÝ systém!, Kmochacek, 24.09.2014 8:31
Už delší dobu marně přemýšlím jak se včas dostat k informacím ohledně rekonstrukce jakéhokoliv jezu nebo výstavby nové MVE. Prohledávat web a kontrolovat v obcích stovky úředních desek je časově náročné a závislé na lidech - tedy nespolehlivé.
Jednou variantou je založit ten eko-spolek a vyžádat si zasílání požadovaných dokumentů od stavebních úřadů. To ale musíte obesílat každý jeden ouřad a žádost platí jen rok. Anebo...vše zrobit automaticky!!!

1.
stavebních úřadů je cca 700: http://urady.statnisprava.cz/r...
vodoprávních úřadů je cca 200: http://urady.statnisprava.cz/r...
Po rozklikání se dostanete přímo na kontakty daných úřadů/odborů vč. WEBu příslušné obce a tedy její el. úřední desky..

2.
každá obec (resp. správní orgán) musí od 2006 vést ELEKTRONICKOU úřední desku, kde zveřejňuje totéž co na klasické:
http://denik.obce.cz/clanek.as...

3.
lze napsat prográmek, který v pravidelných intervalech bude navštěvovat příslušné webové stránky
a stahovat jejich obsah a upravit dle potřeb, příkladem je Hydra a vodní stavy:
http://hydra.webz.cz
Dále lze podle klíčových slov ( jez*, MVE, elektrárn*, Beroun*, Jizer*,...) vybrat to pravé a odeslat na zadaný mail a pod.

4.
takže navrhuji dát to vše dohromady - vyselektovat Stav. a Vod. úřady v jejichž rajónu jsou větší řeky (odhaduji cca 100-200), pověřit někoho, kdo se ujme napsáním a odladěním SW a pak jen čekat, zda to bude fungovat Smajlík

Tu selekci lze provést obdobně jako oGPSkování řek, tedy poskytnout podklady a vodáci, makejte ! Smajlík

Odpovědět

|_Re: chce to NEPRŮSTŘELNÝ systé, Petr, 24.09.2014 10:19
To je dobrý nápad, ale zatím bych ho nechal jako rezervní. Začala totiž fungovat spolupráce s jednotlivými povodími, kdy zasílají projekty na přestavby jezů. Takto to funguje již s Povodím Vltavy, přidalo se Povodí Ohře a příslib je i od Povodí Labe. Podařilo se u nich zvýšit povědomí, že vodáci na řeku též patří a tak již začínají úpravy jezů konzultovat s ČSK. Spíše začíná být trochu jiný problém a to čas na vyjadřování se k zaslaným podkladům.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)



Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Záchrana na tekoucí vodě s krizovými situacemi