Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Rozparovace-na-Labi-a-Upe.aspx?ID_clanku=1103 edit=2

Rozparovače na Labi a Úpě

Diskuse nad článkem
Re: Klapky jsou rychlé, Ešus, 12.04.2010 19:02:42
Ahoj
sekce turistiky ČSK se snaží tento problém pojmout trošku šířeji. Existují obce s rozšířenou působností, které mají tzv vodoprávní úřady, které vydávají rozhodnutí v případě povolení stavby na řekách a potocích.
Jenže obcí je xy, a my hledáme lidi, co by byli ochotni 1x měsíčně projít jejich úřední desky a podívat se, jestli se někde něco nepřipravuje. Pokud ano, tak aby nám dali ihned echo , že se něco děje a tím pádem i možnost něco ovlivnit. Chceme do těch vodoprávek začít vstupovat a hájit zájmy vodáků.
Ešus

Odpovědět

Re: Klapky jsou rychlé, Klasik, 12.04.2010 8:20:30
tady se dočteš víc : http://www.raft.cz/forum.aspx?...

Odpovědět

Re: Klapky jsou rychlé, Coolda, 11.04.2010 17:55:48
Prosím vás,o co jde ve Štěkni? Co tam chtějí vyvádět? Můžete někdo poskytnout bližší informace? :-)

Odpovědět

Re: Klapky jsou rychlé, Klasik, 02.04.2010 11:15:24
Ešusi, pošli mi prosím ten dopis na oddíly do mailu a případně i kam to šlo k nám do Kotvy Plzeň. To je totiž přesně ta ukázka nekomunikace, já to "hecuju" a přitom se to od Tebe ke mě "služební cestou" nedostane Smajlík . Chyba nebude u Tebe.

Myslím, že projevená neaktivita nemusí být jen nezájmem lidí, ale podobné komunikační problémy jsou nejspíš i v jiných oddílech. Předpokládám, že to tady čtou lidi, kterým to není lhostejné. Třeba se ozve někdo další.

AHOJ Klasik

Odpovědět

Re: Klapky jsou rychlé, wolejoffka, 02.04.2010 10:39:38
Ešusi,
jen jedno slovo:
DÍKY

Odpovědět

Re: Klapky jsou rychlé, Ešus , 02.04.2010 9:23:41
Ahoj
ČSK VT se přihlásil jako oprávněný účastník vodoprávního řízení dle správního řádu do vodoprávního řízení ohledně výstavby MVE na jezu ve Štěkni. Zároveň jsem poslal dopis na všechny oddíly ČSK VT, jestli by si u nich nevzal někdo na starosti pár úředních desek obcí z rozšířenou působností, jednou za čas se na ně nepodíval a nedal mi vědět, zda se něco děje či nikoliv. ČSK VT se chce do vodoprávek, o kterých se dozví, přihlašovat a vznášet připomínky či námitky k úpravám či stavbě vodních děl. Ta Štěkeň je takový prubířský kámen. Prostě si na tom vyzkoušíme, co můžeme. Zatím se našly dva oddíly, které zareagovaly, a KČT Úhlava si vzal na starosti obec Přeštice a obec Klatovy. Uvidím, zda se někdo přidá a bude ochoten se jednou za měsíc na ty desky kouknout, a poslat mi email. Zrovna takhle to začali podle mne už dávno dělat rybáři, a dneska mají zákon, který jim jde na ruku. Tak to chci zkusit taky, třeba se najdou lidi, ochotní pomoct. Ahoj Ešus

Odpovědět

Klapky jsou rychlé, Klasik, 01.04.2010 11:26:48
Ještě poznámka k těm klapkovým jezům (zde na Úpě ve Zliči). Že byl sklopen před pár minutami ještě neznamená, že se mezitím nezvedl a nebo nezačal zvedat. Klapky mají schopnost se zvednout velmi rychle a obsluha většinou neřeší, jestli se blíží nějaká loď. Často to ani řešit nemůže (nevidí apod.). Z krásné vlny je najednou válec a to rozdíl hladin nemusí být ani moc znatelný. Tato vlastnost je společná všem novodobým pohyblivým jezům, mezi které je třeba počítat i vaky (Teplá v KV, nově Otava v Dlouhé Vsi).

Ty násosky pro číštění podjezí (párače na klapce) jsou často velmi nepříjemné i při zcela sklopené klapce, takže asi lépe nejezdit vůbec.

Odpovědět

Re: Udělejme něco, Klasik, 01.04.2010 11:15:36
Ahoj,
už na toto téma proběhlo asi hodně diskuzí. Jedna z posledních je zde http://www.kanoe.cz/view.php?c...
.

Jednoduché řešení asi neexistuje, ale máme naději bojovat stylem, který nám úspěšně předvádějí ekoteroristi, tj. hlídat si stavební úřady a již ve fázi územního rozhodnutí zasáhnout se svými požadavky pomocí jedné centrální společnosti (důvod proč jedné = větší síla, není jednoduché se stát účastníkem řízení).

Se stávajícími stavbami vůbec nevím co dělat. V rámci "udržovacích prací" se dějí z našeho pohledu také velká zvěrstva a stavební úřad o nich často není ani informován.

Ahoj Klasik Smajlík

Odpovědět

Udělejme něco, ivánek, 30.03.2010 21:24:05
Již delší dobu se pozastavujeme nad zbytečností některých vodních děl nebo jejich součástí, které buď prospívají malé skupině lidí, nebo v minulosti tomu tak bylo, ale dnes už je to pozůstatek dob minulých. Mám na mysli různé trny, profily, plechy, larzeny, betony, zkurvené splavy s protiproudy nebo dnes moderní kamenné návozy, kde místo, aby se nechala uprostřed škvíra pro průjezd za nízkého stavu vody, vždy nějaký dobrák tam dá pořádný kámen nebo kus betonu s dráty.
Nemáte náhodou známého, který umí tyto nesrovnalosti jednou pro vždy vyřešit? Nejlépe profesionál...
Zvažovali jsme založit nějaké občanské sdružení abychom dokázali bojovat s úředním šimlem na Povodí Moravy, ale myslím by to bylo prd platné.
Máte taky takový pocit?
Dejme hlavy dohromady!!!
ID

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.