Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Recenze-druheho-vydani-Vodacke-prirucky.aspx?ID_clanku=2155

Recenze druhého vydání Vodácké příručky

uveřejněno dne: 11.12.2019

Psát vodáckou knihu a k tomu ještě odbornou není u nás absolutně jednoduché. Co vodák, to jiný názor na pádlování, na záchranu, na přípravu. O to více oceňuji, že autoři knihy Vodácká příručka měli ještě dostatek sil, aby brzo po prvním vydání udělali další doplněné a rozšířené druhé vydání. Jelikož první vydání v počtu 500 ks bylo rychle prodáno, zvolili náročnější verzi a do druhého vydání zapracovali množství podnětů.

Titulní strana

Titulní strana

Jak již bylo napsáno v minulé recenzi, jedná se o komplexní materiál pro vodní skauty a jejich vedoucí pro přípravu na skautskou kapitánskou zkoušku. Její přesah je ale na všechny vodáky nebo vodácké skupiny, protože obsahuje důležité aspekty znalostí pohybu na vodě. Od pádlování a techniky záběrů, organizaci až po záchranu nebo legislativu. Kdo by si ale myslel, že se jedná o popis techniky pádlování pouze jednoho typu lodě, bude velmi překvapen. Podrobně a s obrázky je popsána nejen kánoe, ale také kajak, singl, pramice, jachting a nebo paddleboard.

Technika pádlování na kánoi

Technika pádlování na kánoi

Právě paddleboard je jedním z nejvýraznějších rozšíření druhého vydání, kde se můžete dočíst o správné technice a taktice pádlování včetně mnoha obrázků, o technice zatáčení nebo i využití prkna na záchranu.

Pádlování na paddleboardu

Pádlování na paddleboardu

Další výraznou změnou je doplnění Rejstříku v závěru knihy, čím se zlepšila orientace ve 400 stránkách nadupaného textu. Zpřesnění a doplnění doznala i kapitola záchrany na tekoucí vodě, kde byly vypuštěny některé starší techniky a upřesněny konkrétní záchranné situace. Došlo také ke zvětšení fotografií, aby byly lépe vidět důležité momenty a nezanikaly tak v malém formátu.

Kapitola o záchraně na tekoucí vodě

Kapitola o záchraně na tekoucí vodě

Drobné změny nebo rozšíření zaznamenaly i dalších kapitoly, žádná nebyla vynechána. Jsem rád, že Cedník (autor knihy) nelenil a odhodlal se k této těžší variantě na rozdíl od jednoduchého a levnějšího dotisku. Kniha se tak dostala na velmi vysokou úroveň a obávám se, že ji v nejbližším desetiletí nic nedokáže předčit.

V současné době byla vydána v počtu 800 ks a její cena se díky vyššímu nákladu snížila na 300 Kč. Objednat si ji můžete ve skautském e-shopu, JUNSHOP.cz nebo v HG sportu a bude jistě vhodným vánočním dárkem.

Petr
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Výprodej lodí Samba a Vydra