Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Prehled-kontrol-na-suchych-jezech-v-roce-2015.aspx?ID_clanku=1796 edit=3

Přehled kontrol na suchých jezech v roce 2015

Diskuse nad článkem
zajímavá čísla, směšné častky, Klasik, 11.05.2016 12:07
Zajímavá čísla.
Bohužel úspěšnost podnětů nic moc a částky mi připadají vyloženě směšné.

Nevím jestli je to správný směr. Protiopatření mají lepší finanční podporu.

Stávám se pesimistou. Smajlík

Odpovědět

|_Re: zajímavá čísla, směšné čas, Kiwi, kiwikajak~seznam.cz, 13.05.2016 16:30
Je dobré,že se s tím konečně začalo něco dělat,ale sankce jsou vskutku směšné.Pokuta musí být v takové výši,že si to elektrárník příště sakra rozmyslí a né,že kontrola odejde a za půl hodiny je jez opět suchý.

Odpovědět

přehled kontrol.., davy, 11.05.2016 13:33
také si myslím, že pokud budou v pravomocných rozsudcích(jestli k nim vůbec kdy dojde) zaznívat jako finanční postihy částky, které MVE "vydělá" za jeden až dva dny a možná i dřív (po které odvede veškerou vodu v řece), nic moc se asi nezmění.. pokuty musí "bolet", ne být k smíchu.

Odpovědět

|_Re: přehled kontrol.., Petr, 11.05.2016 15:45
Ohledně počtu neúspěšných podnětů lze diskutovat. Jednak všechny kontroly ještě nenabyly právní moci, ale také docházelo k tomu, že jez byl opravdu suchý, jen provozovatel za to nemohl - např. ovlivnění průtoku jezem výše proti proudu. Tedy porušení vodního zákona se stalo, ale nebyl nalezen viník.
Pokuty - ČIŽP dává první pokutu "výchovnou", opakovaný prohřešek řeší 2-3 násobkem první a třetí řeší velmi radikálně. Osobně se domnívám, že je to v pořádku. Jez mohl být suchý v důsledku náhodného výpadku elektroniky a první likvidační pokuta by asi nebyla adekvátní. Pokud ale se porušování zákona opakuje, pak už to majitel výrazně pocítí.

Odpovědět

|_Re: přehled kontrol.., Comodet, 29.05.2016 8:49
Me by zajimalo zda mate tu informaci ze to MVE vydela za 2 dny z nejakeho overeneho zdroje, nebo vlastni zkusenosti. Ja si dovolim dost pochybovat. I kdyby to byl prijem vcetne "OZE" tak to rozhodne neni vydelek..
http://www.nazeleno.cz/energie...

Tim nerikam, ze me suche jezy nestou, jen ty pokuty jsou pro MVE az dost.

Odpovědět

Dobrá práce, Monte, muzsesrdcemkovboje~seznam.cz, 12.05.2016 0:10
Za mě palec nahoru,prože to co děje s vodou na řekách za poslední roky není vůbec dobrý.
Někomu se jen hodí se schovávat za "období sucha" a je dobře , že to neprochází.
Podle přístupu ČIŽP je zřejmé , že i někomu jinému než vodákům dochází jak velký průšvih byl odhlasovaný dotační proces - podporování MVE apod.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje