Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Pod-Lipenskou-prehradou-si-to-rozdaji-svetova-esa.aspx?ID_clanku=1497

Pod Lipenskou přehradou si to rozdají světová esa

uveřejněno dne: 28.08.2013

Tisková nebo PR zpráva.

Poslední prázdninový víkend, konkrétně v sobotu 30.8., se na Vltavě, mezi přehradami Lipno 1 a Lipno 2, na úseků známém jako Čertovy proudy, uskuteční již několikátý ročník extrémního kajakářského závodu Devils Extreme Race 2013, který je zároveň otevřeným mistrovstvím Evropy a v minulém roce byl dokonce součástí světového poháru extrémních závodů AWP.

Čertovy proudy patří mezi jeden z nejdivočejších úseků řeky v České republice. Vhodná voda zde teče pouze jeden víkend v roce, díky vypouštění vody z lipenské přehrady a extrémní kajakáři si tuto příležitost nikdy nenechají utéct.

Devils Extreme Race 2013
Devils Extreme Race 2013

Na závodníky čeká kvalifikační sprint, který bude přibližně jeden kilometr dlouhý a pojede se na divoké vodě obtížnosti WW IV – V (dle mezinárodní stupnice divoké vody extrémně těžká divoká voda). Z kvalifikačního sprintu postoupí 16 nejrychlejších do finále, které se pojede na nejtěžší peřeji celého úseku. Délka finálové trati je cca. 300m a celá trať je klasifikována jako WW V. Finále proběhne systémem head to head, tedy dva závodníci, první v cíli jde dál, druhý vypadává a postupně z bojů vzejde vítěz. Systém závodu i trať jsou pro letošní rok úplnou novinkou, v loňských letech. Na vítěze závodu čekají prize money ve výši 2000 €.

Do závodu jsou již nyní přihlášeni ti nejlepší závodníci z celého světa.

Vavřinec Hradilek (CZE) - nejlepší český závodník ve vodním slalomu, stříbrný na olympijských hrách v Londýně, českému publiku asi není nutné tohoto borce dále představovat. Tentokrát usedne nezvykle do plastové lodi a namísto kličkování mezi brankami se bude řítit řekou divokými peřejemi.

Devils Extreme Race 2013
Devils Extreme Race 2013

Jan Lásko (CZE) – nejúspěšnější český reprezentant v extrémních závodech. Několikanásobný vítěz Teva Mountain Games v Evropě i v USA, několikanásobný šampion v závodě Sweet Rumble v Norsku.

Sam Sutton (NZL) – trojnásobný mistr světa v extrémním kayakingu a v současné době jedna z nejhlavnějších postav světové divoké vody vůbec. Na svém kontě má i několik prvosjezdů řek po celém světě.

Eric DeGuil (FRA) – extrémní i slalomový závodník, dvojnásobný vítěz světového seriálu AWP v letech 2011 a 2012, dvakrát druhé místo na White Water Grand Prix a mnoho dalších úspěchů.

Mike Dawson (NZL) – olympionik, finalista vodního slalomu z Londýna 2012. Extrémní kajakář, který již několik let obsazuje přední pozice v extrémních kajakářských závodech.

V případě zájmu určitě navštivte www.devilsextremerace.com, případně facebookový profil závodu. Podívejte se určitě také na fotogalerii z loňského ročníku od Jakuba Šedivého nebo na fotky z předloňska od Jakuba Suchého. Více fotografií a videa z loňských a starších ročníků závodu naleznete na www.devilsextremerace.com.

Pozvánka DEVILS EXTREME RACE 2013 from pirtate-production.cz on Vimeo.

Petr Snížek


Tisková nebo PR zpráva.Diskuse nad článkem
Dotaz, Herčus, 28.08.2013 20:27
| Re: Dotaz, Kmochacek, 29.08.2013 6:45
ani jim to nezavidim, jozka, 29.08.2013 8:41
| Re: ani jim to nezavidim, jozka, 29.08.2013 13:51
| Re: ani jim to nezavidim, jozka, 30.08.2013 10:55
60 m3, Radek, 03.09.2013 9:29
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Záchrana na tekoucí vodě s krizovými situacemi