Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-MVE-Divci-Kamen---stavebni-prace-pozastaveny.aspx?ID_clanku=2520 ID_P=18

MVE Dívčí Kámen - stavební práce pozastaveny

Diskuse nad článkem
Re: Náhoda, Jirka Kubelka, jikubelka~centrum.cz, 12.02.2024 16:56
Ona třeba elektrárna ve Spálově na Jizeře pracuje s výškovým rozdílem asi 25 m, má vyrovnávací nádrž 43 000 kubíků, výkon je 2,4 MW a za rok prý vyrobí 12 GWh. Je to tedy za cenu, že do koryta řeky se nepouští skoro nic.
Tady se má pracovat s výškovým rozdílem 11 m, takže pokud by se na turbíny nahnala všechna voda, není 1 MW zas tak nereálný.
Musela by se tedy přehradit celá řeka vysokým jezem a do koryta skoro nic nepouštět.
Také ten náhon ke štole je zatím příliš subtilní. Ale český národ má zdatné bagristy.
Takhle to asi nakonec dopadne. Zezačátku se do štoly bude pouštět málo, pak se začne přidávat. Proč by tam jinak plánovali 2 Kaplanovy turbíny.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.