Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Krusicansky-jez.aspx?ID_clanku=457

Krusičanský jez

uveřejněno dne: 30.08.2004 | popisované řeky: Janovický potok

Janovicky potok Ještě se vrátím ke květnovému článku o Janovickém potoku. V reakcích se rozpoutala taková menší debata právě o jezu u Krusičan. Na ř.km. 3,7 na někoho může skutečně čekat překvapení. Krátce po výjezdu ze zarostlého úseku následuje menší mostík a těsně za ním voda překonává na poměrně krátké vzdálenosti značný terénní zlom. Odhadem tak pět, šest metrů. Ten zřejmě vznikl v souvislosti s výstavbou hráze nedalekého rybníka.

Člověk by nečekal, že potok protékající celkem mírným údolíčkem s minimálním spádem (téměř ZW) najednou zahučí do hluboké rokle. On je to vlastně takový malý vodopád zakončený kaskádou. Jakýsi provalený jez. Samý šutr a balvan. V každém případě se jedná o velmi nebezpečné místo, za normálních okolností nesjízdné. Snad při velké vodě by to někdo mohl zbouchat, ale jen se značným rizikem újmy na zdraví i materiálu. Nejhorší na tom je, že okolí je zde podmáčené a silně zarostlé křovinami, kapradím a kopřivami. Zkrátka je to téměř neprostupné houští se spoustou hmyzu a jiné havěti a přenesení lodi je vskutku pekelnou záležitostí. Pro slabší nátury bych doporučil obejít úsek raději po silnici. Jinak jak už bylo dříve řečeno, celkově je to moc sympatický potůček, kterému ke sjízdnosti stačí jen opravdu málo vody navíc. Více info v kilometráži.

Krusicansky jez
Krusicansky jez
Krusicansky jez
Krusicansky jez
Krusicansky jez
Krusicansky jez
Krusicansky jez
Krusicansky jez

Fikus
Diskuse nad článkem
na plasťáku, Rosťák, 30.08.2004 12:39
| Re: na plasťáku, Vojta, jancar~hgsport.cz, 30.08.2004 15:03
| Re: na plasťáku, Civa, 30.08.2004 19:22
| Re: na plasťáku, jitule, 31.08.2004 10:11
| Re: na plasťáku, PetrD., pdoubrav~quick.cz, 05.09.2004 22:19
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.