Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Bobri-na-horni-Vltave.aspx?ID_clanku=2389 ID_P=9

Bobři na horní Vltavě

Diskuse nad článkem
definitivní zánik rošťákův, Dan, 20.04.2022 11:03
Bobr jest hotovou zkázou moderního tedy civilisovaného člověka! Z čítanek už začíná vytěsňovat vlka nejen proto, že Červená Karkulka je genderově nevyvážená (navíc jde a zjevnou podporu alkoholismu, propagaci nadměrné konsumace sladkostí a jiné neduhy zdravého životního stylu), ale hlavně pro svoji brutalitu a krvelačnost. Ona smutná událost, která se stala jistě nedávno a nedaleko za našimi humny a byvše náležitě pomnožena vždy bdělými strážci demokracie, vstoupila již naštěstí ve všeobecnou známost. Jistý ssapientální ssavec se hodlal sseznámit v kraji obvyklým: "Ťuťu, ňuňu, ty si mylej plišáček!", načež mu bylo odpovědí zcela krvežíznivé zakousnutí do stehna. Navíc bez předchozího varování, že škádlení divé zvěře se v přírodě nedoporučuje jinak, než s řádným použitím ochranných pomůcek a příslušným proškolením stvrzeným na místě informovaným explicite souhlasem. Dotyčný utrpěl fatální krvácení z arteria femoralis, pročež se stal nebožtíkem.
Jenže nedosti na tom! Zcela definitivní katastrofou hrozí tento hlodavec státi se zejména pro zdejší hrdinný houfec potokůmilovných padlerů, které familierně zovu rošťáky. Oni totiž brzy ztratí bezmála důvod své eksistence, neboť pomnožení tohoto téměř vyhubeného zvířete bude bez spravedlivého zásahu úřadů znamenat dozajista zánik mnoha potoků, které naši chrabří předkové po mnoho generací v potu tváře svými motykami a všelikými rydly systematicky v bařinách prohlubovali, čili jejich odvodňováním teprve soustředěný odtok vytvořily, aby krajiny zdejší úspěšně vysušili. Vždyť co si nebohý rošťák v terrainu neznámém napříště počne, když bude mezi soustavou louží odnikud nikam netekoucích bezbřeze blouditi?! Ach, své matičky či milé nespatří více, když navždy se ztratí. A z mála těch šťastlivců, kteří se navrátí sic s rysy ztrhanými, nad kolonkou 'počet ujetých km' i poslední mohykáni padnou do mdlob ochromeni poznáním, že nemohou spořádanou trasu vodního toku správně vykázati neb pravého a levého břehu již ku spolehlivému a přesnému určení trajektorie najíti nemohli.
Jestli tohoto neblahého vývoje svým trestuhodným váháním dnes dopustíme, nebude v silách lidských zítra se valící pohromu již zadržeti a samotná matička Praha padne tomu živlu v plen. Vždyť, ó hrůzo, byly spatřeni již již na jižním předměstí pražském, kterak z Berounky se Vltavou ku městu již šíří a bez svolení plení stezku potahovou od vrb bezmála již dospělých!

Žádejme proto urgentní a spravedlivý soud nad touto krvechtivou bestií, ba zlořádem a vyhubme ji navždy ....

Alespoň ze své mysli :-)

Dan

P.S. Eki, je to ftip!
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour