Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/polsko/drawa.aspx
Home Polsko Drawa Mapa

Řeka Drawa

85% Oblíbenost řeky


 • Pramen: z jezera Drawskie
 • Délka toku (sjízdné) v km: 198
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  celáPiasecno - ústí do Noteče198.0 - 0.0ZW

 • Podmínky: nejnavštěvovanější řeka Západního Pomoří, teče přes několik jezer a podél ní je mnoho tábořišť. Podrobný průvodce lze zajistit přímo na místě. Je to krásná rekreační řeka sjízdná celoročně s výjimkou ř. km 68,5 – 27,5 v Drawienskim Parku Narodowym, kde je plavba povolena od 1.7. do 15.3. z důvodu hnízdění ptactva. Průjezd NP Drawsko stojí cca 20 Zl na osobu (vstup, půl kanoe, 2 dny a jeden nocleh). Vojenský prostor mezi ř. km 99,0 – 83,8 je dle místních zdrojů průjezdný prakticky stále. Více info např. na www.dpn.pl nebo zlocieniec.gawex.pl.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočettyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celáceloročně  otevřenézačátečníky3 - 4 km/h
 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolí
  celá  

 • Nejhezčí úsek: celá s výjimkou vojenského prostoru mimořádně průzračná a na české poměry čistá voda.
 • Nebezpečný úsek: otevřené plochy jezer, kde může být prudký boční vítr. Dále ř.km 68.5 – 50.0 WW I, popadané stromy v proudnici a v korytě, plném neovladatelných kajakářů z půjčoven
 • Obvyklý začátek a konec:
 • Plavbu spojit s řekou:
 • Přístup k řece: ve městech nebo při křížení hlavní silnice. Špatné dopravní značení a kvalita cest nižších tříd.
 • Tábořiště: všechna tábořiště (Pole biwakowe) vyznačená v mapách jsou i v terénu. Obvykle jsou udržována příslušnými polesími, jsou čistá a na některých je připravené i dřevo. Poplatky za přespání jsou 2-3 Zl za osobu a 4 Zl za stan a mohou se lišit. Více na zlocieniec.gawex.pl. (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (4)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Miloš H.
28 Drawnik most 67,2řkm - Moczele most 39,3řkm ZW, WW I 11.12.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: S Ivisem na Pálavě. Krásné prosincové splutí v Národním parku Drawienski. Mírně až středně tekoucí, meandrující řeka s častými padlými stromy v řečišti. Pozor zakázané splutí od 15.3. do 30.6.

Ivis
28 Drawnik, most 67,2 - Moczele , most 39,3 ZW, WW I 11.12.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Krasna reka hlavne v prvnich 2/3 Drawienskeho nar. parku. Původně jsme chteli jet cely usek pres národní park (41 km) ale nakonec jsme to s ohledem na blížící tmu a i teplotu cely den kolem 2 stupňů ukončili po 28 km. Usek do Bogdanky ( 17 km) byl vic zapadany, ale i mnohem akcnejsi a i vic tekla reka. Sirka cca 10-15 m , pak rozsireni az na 20 m od přítoku Korytnice. Meli tady limit 750 vodáků na den , tak jsme radsi začali hned pred 9 rano :))). Ale nakonec zadni dalsi vodaci prekvapive nepřišli :)). No a pozitivni bylo ze i výběrčí nepřišel , takze jsme ušetřili za poplatek vstupu do parku na vode. Překvapeni bylo ze jsme 3 x museli přenášet na tak časté vodácké rece. A jedenkrát byla vybudována dokonce na přenášení stromu supna !! Hezka designova. I cedulky kilometraze na kazdem kilometru. Posledních 5 km bylo uz takovych fadnich , takze me ani ne mrzelo ze jsme to nejeli cele. Do Bogdanky jsme měli díky kličkování mezi stromy průměr 4,8 km/h, celkový pak 5,4 km/h.

Papouš
58 Drawsko - Przeborowo ZW 20.7.12- 22.7.12 debl kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Více na webu.

Kůča
80 silniční most 82km - most Krzyz 2,5 km vl., ř.km. 2,6 ZW 5.7.09- 11.7.09 laminátová kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Kůča
121 nad jezerem Lubie - most u města Krzyz ZW 1.7.07- 7.7.07 laminátová kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

31.08.16

22.02.10


02.08.12 Drawa: Popis dolního úseku Drawy, který jsme sjeli v roce 2012: http://goo.gl/K6knn ... více

Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)
Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour