Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Prehrady.aspx?ID_P=18099 ID_prispevku=2913
Kurzy Vodácké školy záchrany v roce 2026

Diskusní fórum Re: Přehrady


Diskuse nad tématem
Re: Přehrady, Wikk, 04.06.2013 13:08
Vinu je třeba hledat vždy u někoho konkrétního. Je třeba najít hmatatelný důkaz o vině někoho jmenovitého. Neexistuje přeci, že by se to shodilo na to že bylo prostě extrémně hnusně a chcalo jak z konve nejen v sobotu a v neděli, ale měsíce předtím. Kdo ví, že v Praze byl vyšší stav vody už od tě doby, co odtál sníh na horách...? A proč asi? Protože bylo hnusně a dělalo se místo v přehradách...
Za celé jaro bylo opravdu jen pomálu bezdeštných dní. Když furt chčije a povrchové vody mají nízké stavy, odnášejí to pravděpodobně spodní vody. Když pak jen trochu zaprší, spodní vody neodvádějí jak mají a ejhle žene se povodeň. Na vodohospodářích je umět zregulovat jí tak, aby došlo k co nejnižším škodám na životech, zdraví a majetku, což si troufám tvrdit, že s ohledem na to jaká masa vody se stále prohání Prahou, asi zvládli. Nebýt těch lidí co dnem i nocí stály u těch pák a hráli s přírodou mariáš, tak se korytem Vltavy a Labe prožene takový ragnarök, že by veškeré zábrany byly jen další hračkou pro vodu a z dalších lokality by byly prostě zpustošeny.
Ale JE třeba najít viníka a toho ukřižovat, jak tomu káže historie lidstva. My jsme opravdu verbež, sebranka namyšlených imbecilů, co mají pocit intelegence a ničí svět kolem a diví se, když příroda jedná proti naší vůli. Někdy se stydím, že jsem tohoto celku součástí.
Jsme zvědav, kdo z místních plkalů a kritiků vezme do ruky lopatu, natáhne holiny a půjde pomoc těm, které to postihlo. Já jdu!

Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazar věcí, Volná místa v lodi, Ztráty a nálezy, Pracovní nabídky nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Název:
Jméno:
Email:
Text:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
16.01.2026 10:49 Legendární závod v běhu na běžkách po hřebenech Orlických hor se letos koná 17. ledna 2026 se startem na Bedřichovce v Orlickém Záhoří. Více na www.vodacka30.cz.
15.01.2026 8:08 Vodácká škola záchrany vypsala termíny kurzů na rok 2026. Podrobnosti s možností přihlášení na jejich stránkách vodackaskolazachrany.cz.
14.01.2026 8:47 Dne 14.1.1999 byla založena doména raft.cz a též tento web portál. Již neskutečných 27 let jsme s vámi a přinášíme informace z českých i evropských řek.
29.12.2025 10:25 Vodáctví bylo v minulosti zapsáno na 3 seznamy krajských nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Česká televize natočila dokumenty o jednotlivých tradicích, kdy o Vánocích odvysílala pořad z Královehradeckého kraje. Repríza bude 2.1. ve 12:00 na ČT2 nebo již nyní na ivysilani od 17:30 záznamu.
24.11.2025 7:49 ČIŽP prošetřila událost, při které došlo 23.10. na jezu Podrabský mlýn k zastavení veškerého průtoku pod jezem. Shledala částečné porušení vodního zákona ohledně nedodržení minimálního zůstatkového průtoku, ale neprokázala úhyn ryb. Ty byly odneseny vodou po následném navýšení průtoku, takže zpětně je obtížné něco zjistit.
11.11.2025 11:56 V Kynšperku nad Ohří je uzavřen obtokový kanál kolem jezu z důvodu opravy lávky. Je zatrubněn a přesypán pro zajištění přístupu stavební techniky k mostu. Stavba bude dokončena do 06/2026. Též probíhají stavební práce na jezu Černé Budy na Sázavě. V rámci opravy bude mimo jiné provedeno dočasné zahrazení sportovní propusti. Dojde také k zajímkování části koryta v podjezí u levobřežní dlažby.
24.01. Bazar prodám: Plastová OC1 Robson - Homes klečení Žralok, běžné opotřebení, nevařená,nové vaky. Loď je v pořádku.

15.01. Bazar koupím: Prodám nebo vyměním hravý riverrunner od Prijonu v lepší specifikaci. Kupováno mnou jako nové v HGčk

14.01. Bazar prodám: Prodám nový kajak exo Helixir, velikost L. Jedna z nejlépe hodnocených rodeovek současnosti. Lehoun

06.01. Bazar prodám: Gumotex Kokpit Rush 2-2 Nepoužívaný .Posielam zo slovenska,Nové Zámky.Prípadne osobný odber. Cena

02.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám neopren Hiko vel.56, zachovalý.

15.12. Nález: Kdo postrádá otevřenou kánoi pro dva, žlutý laminát, s oranžovým nápisem na zádi, světle žlutý límec

21.11. Bazar prodám: Ahoj, prodám suchý oblek Hiko ODIN Air4.X velikost L - neteče. Možnost předání po Praze nebo zasl

19.11. Bazar prodám: Prodám kajak Liquid logic stomper 80 v dobrém stavu.

17.11. Bazar prodám: Prodám dámské neoprenové triko, velikost S , nové

10.11. Bazar prodám: Dvoumístná plastová kánoe Samba, jetá, odborně opravená. Z vodácké půjčovny na Divoké Orlici. Kontak

Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách
Vtip Karla Macase
11.12. Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11. Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/
28.10. Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu
27.05. Jizera: Pozor na rekonstrukci mostu v Přepeřích (ř. km 76,3 hned pod jezem)! 24. V. 2025 stojí pouze pilíře
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.