Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Vyherci-souteze-Nejaktivnejsi-vodak-roku-2012.aspx?ID_clanku=1432 edit=3

Výherci soutěže Nejaktivnější vodák roku 2012

Diskuse nad článkem
námitka, Lůca, 28.01.2013 9:52
Ahoj kluci, gratuluji k výhře v soutěži :-), ale mám námitku, když se do toho počítají i kilometry ujeté jako v práci... :-(, my na to šetříme každou volnou chvíli...nicméně pánové já se nedám, i kdybych měla jezdit Úpu pořád dokola ! :D Smajlík

Odpovědět

|_Pořadí?, SlabOch, 28.01.2013 10:00
Můžete tam doplnit pořadí podle počtu sjetých řek a ujetých kilomterů? Třeba prvních 10 lidí? díky Smajlík

Odpovědět

|_Re: Pořadí?, Petr, 28.01.2013 11:15
Doplněno. Smajlík

Odpovědět

|_Re: námitka, Had, 28.01.2013 11:47
nedej se :-)a az zas budes brousit Upu dej vedet popadlujem a taky si pri tom pokecame:-)Had,

Odpovědět

|_"námitka" proti námitce, Henry, henry~kajaky.cz, 28.01.2013 15:21
Sice to také nechápu, kde nato Had bere čas a energii, ale Had nejezdí na vodu v práci, ale po práci a v rámci své dovolené. Smajlík

Teda pokud se nepletu Smajlík

Odpovědět

námitka\Re, bandita, 28.01.2013 11:08
Naši zákonodárci si stihnou zařídit v pracovní době ještě mnohem výnosnější akce Smajlík . Proto i já, již dlouhou řadu let na volné noze, si s sebou preventivně vozím nějaké to plavidlo do pracovních oblastí Smajlík . To má právě tu výhodu, že se ušetří cesta, čas a chytne se ta přesná výška vody pro další zářez Smajlík . Tož jim to přej. Je nás jistě hodně, kteří máme celkem ujeto mnohem více kilometrů než Mr.Had, ale on se přihlásil Smajlík a zvítězil. Sláva vítězům Smajlík

Odpovědět

|_Re: námitka\Re, Henry, henry~kajaky.cz, 28.01.2013 15:15
Banďoure, no schválně, kolik jsi letos napádloval km v práci ?? Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: námitka\Re, Had, had~kajaky.cz, 28.01.2013 19:20
Henry to myslíš jako gaid,bo jako v práci,že si odskočim místo oběda sešoupnout Rokytku?to neni špatnej napád,zkusim se na to zeptat mistra co on na to:))juknu na to spočítam to,ale myslím že toho zas tak moc nebude,
Taky by třeba mohla někoho zajímat spotřeba materiálu,tak dvě pádla kajakářský ,pytlíky na ruce a jedna fest rozparana vzducholod,to je taky pěkný číslo asi 10 000Kč,ale na druhou stranu když to pokrátíš těma kilometrama tak už to neni tak hrozný:))jo když někoho něco baví tak to holt něco stojí,ale to asi znáte všichni,hlavně že jde porád jen o materiál a ne o kamarády!!!

Odpovědět

námitka, Lůca, 29.01.2013 9:45
Dobře, takže to chápu tak, že Had je blázen do vodáctví a postupně bude soutěžit sám ve své kategorii, aby ostatní např. Barakáři s většinovou posádkou psích mazlíčků měli taky šanci :D:D:D

Odpovědět

|_Re: námitka, Had, 29.01.2013 11:49
neboj ja to delam bo me to bavi a ne kuli upadlovanej km a lidem co se okolo vody motaj:-):-):-),a barace taky jezdim kdyz na to prijde,kam razis ted az prijde ta obleva Luco:-)?

Odpovědět

|_Re: námitka, Had, 29.01.2013 12:17
neboj ja to delam bo me to bavi a ne kuli upadlovanej km a lidem co se okolo vody motaj:-):-):-),a barace taky jezdim kdyz na to prijde,kam razis ted az prijde ta obleva Luco:-)?

Odpovědět

|_Re: námitka, Lůca, 29.01.2013 15:41
U nás ještě obleva není :-) zatím tu v Krkonoších sněží :-) Ale bohužel pracovní a školní povinnosti jsou pro mě dost časově náročné, takže razím leda tak do...víte kam :-)

Odpovědět

Námitka č.2, Pavel, hruskoci~centrum.cz, 29.01.2013 14:54
Nezbývá sice nic jiného než gratulovat,což dělám,ale nikde není napsáno,jestli vyherci jsou "profíci"?Myslím si,že by to mělo být uvedeno a zohledněno!Také by mohl být zohledněn věk,páč znám pár důchodců,kteří by do soutěže mohli klidně zasáhnout! Smajlík Pavel

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Myssak, 29.01.2013 17:19
Kdo je to "profik"?
Myslim, ze nekdo pravidelne trenujici se do souteze neprihlasi, nebo si tam aspon treningove kilometry neda, to uz pravidla zakazuji;)
Kazdopadne by se jeste v ramci spravedlnosti mohl vyradit kazdy, kdo si nekdy padlovanim neco videlal, ci byl jinak materialne podporen. At zije pravy amatersky duch!

Ale ted vazne, osobne si myslim, ze na soutezi je nejzajimavejsi to, ze muze ukazat kde a jak vodaci padluji a tim i rozmanitost vodackeho sportu. Takze osobne bych ji nijak pravidly neomezoval.

Vzdyt preci pravy vodak je ten, co na pivo jezdi po vode Smajlík
Hanba vsem, co chodi do hospody pesky. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Pavel, hruskoci~centrum.cz, 29.01.2013 17:43
"Profíkem" jako takovým nemyslím Štěpánku Hylgertovou(nevím jak se její příjmení píše)a její kolegy,ale kluky a holky kteří dělají vodácké průvodce pro cestovky,školy a podobně...Když jsem si jeden rok počítal spluté KM za sezónu,došel jsem k číslu 600.Za 14 dní na vodě v Rakousku jsme najeli cca. 200 KM na osobu.

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, , 29.01.2013 18:53
Nevím proč vyřadit lidi co jezdí jako průvodci. Až na opravdu velké vyjímky co by na prstech spočítal se tito lidé neživý průvodcovstvím na plný úvazek.Skoro všichni mají své povolání jiné,to že náhodou mají to štěstí na typ práce nebo zaměstnvatele je prostě už jiný fakt. Ano je pravdou že část pobytu na vodě a tím najeté kilometry mají pomyslně lehčeji najety,ale to je asi tak vše. Já mám něco přes 500stovku a jen si zoufám že nebylo víc příležitostí.
Prostě zbývá jen gratulace šťastlivcům Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Pavel, hruskoci~centrum.cz, 30.01.2013 0:02
Promiň,ale tak to zvaž chlapče!Mám pár přátel,kteří jezdí za cestovky a jiné podobné půjčovny čico!Dobří,moc šikovní borci,moc rád je potkávám a jsou mí velcí kamarádi!Na druhé straně lidé,kteří za to NEberou peníze,NEmají na to mnoho času,NEmaji to jako brigádu či zaměstnání,jezdí amatérsky jen ve svém volnu....Jak tohle chceš dávat dohromady a do soutěže? Smajlík P.S.:Třeba "Fýk" je amatér a Borec s vekým B!!!Moc si ho vážím a i když nejedí na vodě moc dlouho,má cit pro vodu,talent,houževnatost,fyzické schopnosti.....!!Také vyhrál oddílovou "krysu",ale to je právě tím,že nejezdí moc dlouho a nemá sedmileté zkušenosti....PaH

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Vladimír, vhejtmanek~centrum.cz, 30.01.2013 0:20
Ahoj všichni,
1. Velký dík Petrovi, že soutěž o nejaktivnějšího vodáka zaklenul vyhodnocením a sladkou odměnou v podobě interview.
2. Vše se vyvíjí a hledá svou optimální tvář, i tato soutěž. Buďtež tedy naše námitky a připomínky konstruktivní.
3. Opravdu si myslím, že by do soutěže neměli zasahovat ti, kteří třeba ani nejsou profesionálové, ale mají přístup na vodu umožněn jako součást studia, průvodcovských aktivit atd. Je to věcí určitého smyslu pro rovnost podmínek a fair-play.
4. Možná bych soutěž doplnil o kategorie Počin roku (prvosjezd řeky v Antarktidě) a kategorii Fair Play, kam by ostatní(!) navrhli vodáka, kteŕý má zásluhy za rozvoj anebo záchranu života. Já bych třeba napoprvé navrhnul Ešuse za jeho snau o zabezpečení jezů.
5. A konečně by mělo být řečeno, že všichni se této soutěže účastníme dobrovolně. Jsou borci, kteří sjíždění 100 řek ročně, ale kašlou na www.raft a nejaktivnějšího vodáka. Hodnotí se ti, kteří se účastní. S tím, že nám ostatním je to příkladem, motivací, informací a povzbuzením.

A ještě něco:
Panebože, ani si nedokážete představit, jak si vás všech vážím proto, že se zde ani jednou neobjevilo jméno Zeman nebo Schwartzenberk. Vodáci, super!!!

- a Petrovi Ptáčkovi Smajlík za celou soutěž a práci kolem toho dík. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Petr, 30.01.2013 8:10
Vláďo,
dík patří Tobě, protože to byla Tvá myšlenka. Bohužel omezovat v soutěži splutí "za peníze" asi půjde jen těžko. Nevím, jak toho dosáhnout, jak nastavit pravidla (kdy už ano a ne) a hlavně, jak to případně kontrolovat.

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, , 30.01.2013 8:10
Tak jsem to zvážil Smajlík a začínám mít pocit že Petr možná udělal chybu s vyhlášením ankety. Vnitřně nabývám pocit že se lidi začínají spíš dělit než kamarádsky sdružovat. A já furt vodu bral jako místo kde člověk buď umí a nebo ne a kde odpadávají rozdíly v tom co jsem/mám v tom jiném životě zvaném měšťácký Smajlík .
No naštěstí mám kamarády co to berou nebo cití stejně jako já Smajlík .
Poslední k anketě: Petr prostě vyhlásil to co vyhlásil "TEČKA". Nastavil parametry a "HOTOVO". Tak co o tom pořád spekulovat a snažit se upravit anketu k obrazu SVÉMU.
NEvydělávám si tak,NEmám to jako práci a JEZDÍM AMATÉRSKY a VÁŽÍM SI KAŽDÉHO KDO MÁ VODU RÁD A MÁ KAMARÁDSKÉ SRDÍČKO.

ps: jdu smazat deníček ať nedej bože někoho neirituji Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Vladimír, vhejtmanek~centrum.cz, 30.01.2013 12:35
Bootsmane, nic nemaž. Je pravda všechno to, co zde napsali ostatní. Je to o dobrovolnosti, koncenzu a jistě i o relativnosti všech žebříčků. Účastníme se toho, protože nám to něco pozitivního dává. Pokud by s tím byly spojeny negativní věci (iritování, vylučování některých skupin atd.), ztratilo by to smysl a v našem prostředí jistě dlouho nepřežilo. Každý návrh - i ten můj na zaměření na amatéry - je více či méně obratný příspěvek k vylepšení soutěže. Beztak, kdo bude "profesionalitu" kontrolovat? A to si "profesionál" nesmí raftsoutěžně zapádlovat ani "po pracovní době"? Nikoliv. Účelem bylo jen přispět k nastavení jednotných kritérií. Totéž by se mohlo vztahovat na počet km odpádlovaných na moři, na účast seakajakářů atd.
Sumou:
Rozumějme si a chápejme se v tom lepším. Počty splutých řek a absolvovaných km jsou beztak jen pomocnými kritérii. Nejdůležitější je, aby byl vodák vodákem v myšlení, cítění, ve vzájemných vztazích atd. Soutěž, o které se bavíme, a myslím, že i tato diskuze je k tomu služebnou a podpůrnou záležitostí. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Pavel, hruskoci~centrum.cz, 30.01.2013 15:07
Promiň!!!Tak to jsem nechtěl!!!Pavel

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Pavel, hruskoci~centrum.cz, 30.01.2013 15:17
PROMIŇ!To jsem nechtěl!Pavel

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Chobotnice, 30.01.2013 8:17
A můžou se počítat km napádlovaný ve všední den, když pádluju místo práce a práci pak dohánim v noci? Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Had, 30.01.2013 10:05
jen dodam ze na vsechno padlovani si beru dovolenou,bo razim po nocni kdy spim tak 2h,a jinak souhlasim s Bootsmanem kdo chce pise kdo ne,a znam takovy borce co maj napadlovano vic nez ja:-)a to ze pisu a nahodou sem to vyhral a dostal tricko fajn,ale kuli tomu to nedelam Vodactvi mi dava mnohem vic,novy zazitky,cisti hlavu,udrzuje me troVcha fit,posouva me moznosti at uz na maratnech nebo divoky vode,potkavam spoustu zajimavych lidi se kterejma se potkam trebas jen 1za rok na vode a dycky si dobre popovidame.Jednou trebas popadluju s Bootsmanem,Vladimirem ,poznal sem na zivo Petra Ptacka a to diky a padlovani,to me na tom bavi:-)to poznani :-)Had

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Monte, muzsesrdcemkovboje~seznam.cz, 30.01.2013 10:44
Tož dobře jsi to napsal,ty kluku jeden hadí Smajlík
( i když jinde jsem kdysi napsal také , že :"profíci a cestovkáři jsou jiná kategorie Smajlík ").
Je to pořád jen anketa jednoho iportálu a ani to nelze brát příliš jako nějakou soutěž Smajlík .
Takřka dokonale jsi to popsal - vodáctví je hlavně o kamárádství a poznání - ta soutěživost není zase až tak důležitá .( se svými cca 200 km ročně bych si mohlo připadat jako někaký přizdi§ráč a měkoň , ale vím , že v horizontu třeba 30 let na vodě to tak není Smajlík ).
Každého nemusí bavit pádlovat při sněhu a ledu a naopak je to každého věc , když ho to baví Smajlík .
Je zajímavé jak se v top 10 objevují všechny kategorie ( kajak,nafukovačky i otevřenky a také divokovodáci či jen nadšení turisté ).
Z tohoto pohledu je ta anketa hlavně zajímavá a PETROVI a ostatním za to DÍK.
P.S. Ten Vladimírův nápad s doplněním dalších kategorií není vůbec špatnej Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Chobotnice, 30.01.2013 19:35
Co jsem tak měl možnost pozorovat ty gujdy s některejma kliošema, může to bejt pěkná řehole. Takže navrhuju kiláky z gujdování počítat 2X. Smajlík Nebo se v tom radši nebabrat. Akorát pravda je, že štěstí že se sem nepíšou takovýty nadšenci co dycky obdivuju mezi Bráníkem a Modřanama, jak tam makaj na těch uzounkejch vratkejch špejličkách... Ten párkrát máchne veslama, nebo pádlem a má kilák jak nic. Smajlík Dnes jsem se přemluvil a pustil jsem se po obědě na chvíli z práce, dal jsem zaručenej prvosjezd potoka přímo za dílnou. Žádný velký dobrodružství, ale zajímavej lokální zážitek, sousedi čuměli.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/601117_412503101
4610_1474834698_n.jpg Ale jel jsem to v montérkách, tak nevim s tim zápisem... Smajlík

Odpovědět

|_Re: Námitka č.2, Had, 30.01.2013 20:06
Chobotnice ja bych ti to uznal:--)padloval si?padloval!a koukam si to letos naslap:-)ja testnu taky potok co tu tece a zejtra ,taky to vypada na zarucenej 1sjezd:-)dam vedet jaky to bylo:-)

Odpovědět

to standa , sava, 30.01.2013 10:35
stando, prosim, co je to za krasnou vodu ta fotka v clanku
diky sava

Odpovědět

|_Re: to standa , Stanislav V., 30.01.2013 16:27
Ahoooj. To je Brda v Polsku . Smajlík

Odpovědět

Re: to standa , , 30.01.2013 15:13
Vopravdovej výherce, Papouš, f.krivinka~gmail.com, 02.02.2013 11:14
http://sixknotsczech.wordpress...

Odpovědět

|_Re: Vopravdovej výherce, Vladimír, vhejtmanek~centrum.cz, 02.02.2013 12:38
Příspěvek se mi velice líbí, protože vodácké srdce je vždy víc než pravidla. Hledejme cestu ne k rigoróznosti, ale jen k nalezení měřítka srovnatelnosti.

Jsem rád, že se na Raftu konečně objevuje jezdič slané vody. U nás na loděnici se taky začaly objevovat dlouhé štíhlé kajaky a lidi, kteří na nich jezdí snad každý den, se mi právě proto zamlouvají. Jezdí i po vnitrozemských jezerech a dle vyprávění vím, že je to často s adrenalinem a i o hubu. Naše říční loďky pak zvládají levou zadní. Je to jedna z větví, kterou se vodáctví posouvá dál.

A fakt je ten, že o pocitech, které zažívá kajakář při nájezdu do spotu, jsem ještě nečetl.
Smajlík

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.