Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Vikend-prazskych-stok-–-Rokytka-Botic.aspx?ID_clanku=1849 edit=2

Víkend pražských stok – Rokytka, Botič

Diskuse nad článkem
Pohoda, Honza U, 24.10.2017 22:29:08
Nevim, jel jsem Rokytku poprve a na sve lodi. Rozprava mohla byt na vyvysenem miste z vleku a slyset fakt nebylo. Ale jinak kdo si mysli, ze Rokytka je kdovijaky business, je to pro sefa Dronte spis srdcovka a dik moc za kazdou takovou akci. A neprislo mi, ze bych nekde nezdrave drhnul. Ale jel jsem sam. A koupal jsem se hned na zacatku Smajlík Jako ja na startu zdrzovat nebudu naskocim a jedu, no jedu, skocim do lode a rovnou se prevalim do vody. Ale to bylo tim odlozenym startem a dodrzenim pitneho rezimu Smajlík 3 piva po ranu mi dodala hbitosti a nadechu kuraze.
Botic byl fajn a i pri tomhle prutoku jsme potkali mnoho tech co se teprve sehravali:-) no a potom tri lode co pod nuselakem soulodili a meli desnou legraci z toho, ze to zaspuntovali a ostatni je nemohou predjet Smajlík Mimochodem cca 10ti leti kluci na otevrene plastove kanoi, to taky nemeli uplne lehky Smajlík, prislo mi to jako nerozum.

Odpovědět

Re: No water no fun, Kiwi, kiwikajak~seznam.cz, 04.11.2016 16:10:01
A co tímto chtěl prosím básník říci?
Asi,že by bylo potřeba zdražit,když je něco levné,ne?
K úplnosti ještě chybí srovnávací tabulka kolik se platí v zemích EU.Nezapomeň taky na srovnání platů.
Smajlík

Odpovědět

Re: No water no fun, Honza, 04.11.2016 10:35:14
Mně teda ten poplatek za vodu přijde opravdu symbolický, zvlášť když ho porovnám třeba s půjčovným lodi nebo neoprénu a případně cenou za dopravu. (Nebo cenou za kemp, oběd v hospodě, vstup na lezeckou stěnu, ...)

Odpovědět

Re: No water no fun, Václav, 03.11.2016 18:05:39
Moc nevěřím, že by do toho někdo šel. Tím "kilčem na osobu" jsem chtěl naznačit, že kdyby to někdo udělal jako (trochu) byznys a nikoliv pouze "sranda akci", našlo by se dost lidí - a o tom jsem přesvědčen - , kteří by byli ochotni zaplatit za možnost se svést na lehce divočejší vodě. A nejen v případě Botiče. Ale osobně si myslím, že to je fakt ještě na dlouho čistá utopie... Jinak kauza letošní Vavřinec smrsknutý na jeden den s větším mmnožstvím vody v korytě, než jindy při 2-denním splouvání (pokud se tedy zcela subjektivně nepletu)hezky ukázala, že méně je někdy více....

Odpovědět

Re: No water no fun, Honza, 03.11.2016 13:54:50
To je moc pěkný nápad! Je to technicky proveditelné, neměl by s tím pořadatel příliš velký oser? Kdyby to šlo zařídit, tak by to byla paráda!

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Robert, 02.11.2016 10:51:39
Ahoj, mam pocit, ze to hoblovani lodi na Rokytce se v pripade nafukovacek nemohlo pujcovnam v zadnem pripade vyplatit(vzhledem k tomu, jak se zakaznici pujcoven k lodim chovaji a ze toho ta nafukovacka zase tak moc nevydrzi).

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Herčus, 02.11.2016 0:23:35
jojo, tak jsem to myslel - mít podvědomí o stavu vody a podle toho se přizpůsobit.. už za nás za těch 2,6k to bylo s minimální možností zastavení v navigaci před stupni, tak jsme se o to ani nepokoušeli a pálili dolu.

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Chobotnice j., 02.11.2016 0:08:12
To leda to prohlídnout předem z chodníku, tam se nedá zastavit.

Odpovědět

Re: tezke zklamani, littlejarda, 01.11.2016 20:57:50
Já bych to neviděl tak černě, vody je málo a asi se musíme připravit na to, že jí bude stále méně Smajlík

I když to místy drhlo (hlavně na Rokytce) dík všem, co podobné akce organizují..

Klobouk dolů a 20 či 30 do rukou pořadatele či do řiti trpaslíka je suma více něž irelevantí, ovšem kdyby 100 znamenalo víc vody jsem pro Smajlík

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Herčus, 01.11.2016 20:29:11
My jsme v půlce září chytli přírodní vodu na Rokytce, kdy jsme jeli podle Vysočanskýho vodočtu za 33cm / 2,6m3/s. To jsem si říkal, že je tak akorát voda, ale že bych si jí klidně dokázal představit víc (cca 3-3,5m3/s). V meandrech to byla libovka a lávka , která se asi za organ. splutí musela v meandrech přenášet, tak tu jsme objeli zprava, přičemž jsme jen trošku drhli o čtyřlístky :D. Stupně před ústím sice vařili ale ještě v rozumné míře, takže na voči, středem, rychlost a rovně loď. Za takových 3,5m3/s a víc už budou výživnější a lepší prohlídnout. Smajlík Za organizovaného letošního splutí jsem dohledal, že na Vysočanskym vodočtu byl stav 24 - 29cm / 1,4 - 1,9 m3/s. Tak jen pár čísel k doplnění. Smajlík

Odpovědět

Re: No water no fun, Václav, 01.11.2016 19:12:15
Hezká utopie... Smajlík Smajlík Moc by se mi líbila. Místo dvacky do prasete bych za ní klidně přispěl kilčem... Na osobu.

Odpovědět

Re: No water no fun, Ronnie, 01.11.2016 17:19:09
No ono by byla otázka na pořadatele, jestli by šlo třeba 10 - 12 pouštět víc pro ty, co rádi zábavu jako loni. A pak 12 - 14 pouštět míň pro méně odvážné co Smajlík mají radši pohodu. To by bylo podle mně ideální Smajlík

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Aleš K., 01.11.2016 7:23:25
Pustit vice to urcite jde o tom zadna. O tom zbytku se hadat nebudu, nejsem hydrolog. Smajlík

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Hanz, 01.11.2016 7:07:24
No o tom, ze na zacatku potece nejvic vody, bych si dovolil pochybovat, sice protece nejvic stavidlem, ale pak dost vody chyteji ty meandry. Kazdopadne podle tech starejch fotek, co jsem ti posilal, je videt, ze to jde pustit i vice.

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Aleš K., 01.11.2016 7:00:01
Ono je taky otazka o kolik vice vody by jeste pobraly ty meandry. Uz takhle to v nekterych mistech lezlo z koryta. Druha vec co me napada, ze Kyjsky rybnik neni zadnej obr a pokud by se mel udrzet konstantni odtok po celou dobu, tak predpokladam ze je potreba s klapkou manipulovat podle toho jak klesa hladina, coz nevim zda se delo. (?) Pokud ano, tak se to jiste nedelo plynule ale narazove, coz mohlo zpusobovat pulzaci prutoku. Pokud se tak nedelo, pak nejvic vody teklo na zacatku a cim pozdeji tim mene vody.

Odpovědět

Re: tezke zklamani, Václav, 31.10.2016 20:00:36
O motivech pořadatelů bych se neodvážil negativně spekulovat neb mi to k takým osobnostem, jako je majitel Dronte či pořadatelé z Kotvy, nesedí. Možná se ozvou sami. Je pravda, že Rokytka není žádný adrenalín ani za vyšší vody, natož za malé. Drhnutí byl opruz, ale zažil jsem horší, naše nafukovačky to přežily bez újmy. Nicméně bych asi taky zhodnotil, jestli takovou akci za malé vody pořádat. Na druhou stranu - lepší, než drátem do oka. Byli jsme na vodě, svítilo sluníčko a lijavec začal až cestou domů v autě.. Smajlík Botič byl z hlediska drhnutí úplně v pohodě, pokud člověk nepředjel vodu. Kolegové, co na něm vloni nebyli, se tvářili naprosto spokojeně. My, co jsme se tenkrát namlsali, samozřejmě pláčeme, ale třeba to zas někdy půjde.... Možná bylo důvodem také to lešení v korytě? Každopádně za mě díky všem pořadatelům, víkend jsme si užili.

Odpovědět

tezke zklamani, Hanz, 31.10.2016 18:56:15
Smajlík Smajlík Smajlík
Rokytka - naproste zoufalstvi.

Mam to uz parkrak projete na prirodni vode, ale vazene Dronte tech 30K za hoblovani lode mi je opravdu lito. Respektive je mi lito lode. Prijde mi, ze akce byla hlavne o tom businessu z pujcovani lodi a prodeje parku. Pokud je malo vody, tak bud zkratte dobu, po kterou voda tece, nebo to proste zruste. Nebo, pokud vam neni lito vasich lodi, tak dejte alespon zpravu, ze potece minimum, aby majitele vlastnich plavidel byli vcas varovani.

Botic - klidne obetuji moznost sjet rouru, za vodu jako loni. Kdo je pro, at udela carku. Smajlík


Nerad bych nekoho krive osocil, ale prislo mi to cele tak, ze na splavnem se vydela X*30 respektive 20 korun, ale penize za rozpujcovani lodi z pujcovny jsou vetsi business, tak se prizpusobime klientum. Rad bych si to nechal vyvratit. Smajlík


Sorry, za tak negativni komentar, ale minulou sobotu by to bylo jeste ostrejsi. Smajlík


Odpovědět

Re: No water no fun, Aleš N., 31.10.2016 18:54:23
S tím se dá dobře souhlasit, Rokytka byla místy fajn - např. obnovené meandry, ale na kamenitých stupních to byla tryzna, na plastu jsem to ještě nějak zbouchal, ale gumy trpěly dost, o laminátu nemluvě... Nedostatek vody byl hodně nepříjemný. Ne že bych se s ním nepopral, ale na organizované akci bych to nečekal...
Botič byl v pohodě, vody na splutí dostatek, jen trochu míň zábavy oproti loňskému stavu, což je předpokládám reakce pořadatelů na loňské "masové topení" na stupních se silnějšími válci (U Seřadiště, Grébovka...).

Odpovědět

No water no fun, Ronnie, 31.10.2016 15:35:46
Jak říká klasik: " Chodí to skvěle, ale neseje to". U sjíždění potoka je chybějící voda docela problém...

Nechci organizátory kritizovat, díky jim za akci, ale příště udělat Rokytku pouze když bude dost vody, jinak bude lepší nedělat jí vůbec.

Botič už byl lepší, dalo se hezky svézt, ale opět s menší vodou bylo méně zábavy. Příště se nebát víc opět otevřít kohout Smajlík

Odpovědět

Botič, Alik, 31.10.2016 13:09:28
Letos jsem se těšil na ta "obtížná" místa a vlnky jako loni. Bohužel přišlo zklamání v podobě nedostatku vody. Pro lidi z půjčoven to bylo bezpečnější, my měli bohužel příliš vysoké očekávání... Pro příští rok zvážíme jestli ta jízda v "humáči a smradu" za to ještě stojí Smajlík.

Odpovědět

Skoro dira v lodi, Aleš K., 31.10.2016 9:19:40
Ahoj, byl jsem jen na Rokytce. Poslouchal jsem i vyklad trate, ale v rambajzu kolem bylo slyset kulovy. Zde bych mozna apeloval na ostatni vodaky, ze neni zrovna rozumne, kdyz je vyklad trate kolem vlacet po betonu plastovou deblovku. Ostatne rozumne vlacet lod po betonu neni rozumne nikdy. A to ani kdyz je pujcena.

Vi nekdo co melo byt za nebezpeci v pereji, kde na jeji fotce byly dva bile krouzky cosi oznacujici? Neslysel jsem to. Misto bylo za dvema prestavenymi jezy pod Smetankou. Ze to je to misto z fotky jsem si uvedomil az dole, protoze i fotka na vykladu trate byla focena od spoda a nebylo tedy mozno misto podle fotky poznat dokud clovek neprojel a neotocil se.

Muselo tam byt nejaky zelezo (trubka nebo tak neco) protoze lod se zasekla takovym zpusobem, ze jsem dal malem celem o palubu a vystrouhal v lodi asi pul metru dlouhy a hodne hluboky vryp. Nastesti nebyl skrz, tak jsem jen zamackl slzu v oku pri pohledu na sponu, ktera se odfrezovala z lodi, a jel dal. Takze pristi Rokytka se beze me asi take obejde.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.