Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Utonuti-na-Ploucnici.aspx?ID_clanku=20

Utonutí na Ploučnici

uveřejněno dne: 13.03.2000 | popisované řeky: Ploučnice

Opět se potvrdilo, jak nebezpečná dokáže být rozvodněná řeka v kombinaci s podceněním vlastních sil. V sobotu totiž došlo k utonutí mladého muže, který se vydal spolu dalšími 3 lidmi na plavbu po rozvodněné Ploučnici na dvou Pálavách. Začínali ve Františkově, kde právě začíná celkem obtížný úsek několika nebezpečných jezů a kde se jednoznačně doporučuje prohlédnutí jezů před začátkem jízdy či spíše vynechání tohoto úseku až do Veleně. Nevím, zda tak učinili, ale na cestu přeji jenom vypluli. Po několika metrech však nedobrovolně skončili na jezu se silným válcem, který je cvaknul a stáhnul pod vodu. Jeden z nich již však nevyplaval. Jakákoliv záchranná akce bez perfektního zajištění ze břehu pod jezem s válcem nemá za těchto podmínek žádný smysl - kalná a velmi studená voda, silný proud ...

Reklama

Nezbývá, než s lítostí konstatovat, že je nás vodáků opět o jednoho méně. Chtěl bych Vás jen vyzvat k nepodceňování vlastních sil a zároveň brát zřetel na to, že i malá, bezvýznamná říčka dokáže udělat hotové peklo (viz. povodně během několika posledních let), natož pak větší řeka.

Buďte raději opatrnější, prohlédněte si obtížná místa zvláště za větší vody a přeneste úsek nebo jez, u kterého si nejste jisti. A pokud by se Vám snad někdo za to smál nebo Vás hecoval, vzpomeňte si např. na tento případ.

Racek
Diskuse nad článkem
, mcH, mi.chmel~atlas.cz, 13.03.2000 0:00
S Tvým článkem lze, David Fojtik, david.fojtik~jmpbrno.cz, 15.03.2000 0:00
Ja osobne bych, Petr P., petr2~email.cz, 18.10.2000 0:00
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.