Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Suche-jezy-v-roce-2019-8-MVE-porusilo-zakon.aspx?ID_clanku=2176 edit=2

Suché jezy v roce 2019, 8 MVE porušilo zákon

Diskuse nad článkem
ČIŽP, Ešus , 09.03.2020 9:23:17
ČIŽP dělá docela dobrou práci, ale třeba jez Benešův Mlýn na Lužnici je příkladem , že státní správa ani po 10 letech nedokázala majitele přinutit k dodržování Manipulačního řádu.Tam zcela pravidelně nacházíme při našich kontrolách nedodržení MZP. Letos jsem nafotil zapadlý jez při průtoku 3,71 m3 o několik cm pod přelivnou hranu jezu. Nikdo nemůže sebrat panu majiteli povolení k odběru vody, i když si ze zákona, z manipulačního řádu ani z udělených pokut nic nedělá. Když jsem letos upozornil opět na nedodržení manipulačního řádu ČIŽP, odbor životního prostředí Tábor, krajský úřad životního prostředí a Agenturu ochrany přírody a krajiny, tak jsem dostal tyto odpovědi:
AOPK - v dané lokalitě nevykonáváme státní správu.
Krajský úřad: dle jejich zjištění jsou na místě vykonávané kontroly ze strany ČIŽPu, jsou ukládány pokuty, ale majitel se soudí. Kontroly provádí i OŽP Tábor.
OŽP Tábor: protože jste oslovit dvě organizace, mající možnost kontroly dodržování zákona, tak my se tím nebudeme zabývat, protože se tím zabývá ČIŽP.
ČIŽP: vloni v létě tam provedla kontrolu v době, kdy Lužnicí teklo 1,5 m3 (věřím , že to bylo naprosto neúmyslně, protože ČIŽP je zatím jediná organizace, která s tím na rozdíl od jiných dokáže aspoň něco udělat). Výsledek letošní kontroly zatím neznám.
Je svinstvem, že se podařilo cechu elektrárníků prosadit do zákona, že ani v případě naprosto jasných, opakujících se porušování zákona nemohou přijít o povolení k odběru povrchových vod. Nejsou všichni stejní, ale 8%, to je docela dost. To v celé společnosti je taky 8% nepoctivců?
My všichni ze svých daní dotujeme provoz MVE, a 8% ani tohle nestačí? Na celkové výrobě elektřiny se MVE podílejí mizivým procentem, jsou dotována a 8% z nich ničí vodní turistiku pro statisíce lidí, ničí živobytí cestovkám, provozovatelům kempů, a státním organizacím to nevadí?
Nám ano. A věřím, že všem slušným lidem taky.
Ešus
Asociace vodní turistiky a sportu
Český svaz kanoistů, výbor sekce turistiky.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour