Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Stara-koryta-reky-Metuje.aspx?ID_clanku=1707 edit=3

Stará koryta řeky Metuje

Diskuse nad článkem
Třemi původními koryty Metuje, Večerníček, 02.08.2015 22:41
Ahoj, pobavily mě modré otisky a špony ze tvé Agary, byly všude. Proč jsi si vybral pro start Černčice? Jel bych to znovu, ale bez ovádů a za větší vody. V tvém hezkém článku chybí už jen zmínka o místních ornitolozích a základně pro čapí hnízdo.

Odpovědět

|_Re: Třemi koryty Metuje, Aleš N., 03.08.2015 7:43
Ahoj, Agara si to taky užila :). Měli jsme v plánu jednodenní plavbu a logistiku vlakem a nechtěli jsme se v tom vedru honit, takže Černčice vyšly jako poslední vlakem dobře dostupné místo.

Odpovědět

|_Re: Třemi koryty Metuje, Kubelius, jikubelka~centrum.cz, 04.08.2015 4:53
A jak jste to vlastně měli s tou logistikou? Věřím, že dráhy jsou stále ještě schopny dopravit lidi do Černčic. Ale že by tam byly schopny dopravit lodě, tak tomu nevěřím.

Odpovědět

|_Re: Třemi koryty Metuje, Aleš N., 04.08.2015 6:37
Kdepak. Ráno z domova autem s lodí do Černčic, tam jsem jí i s háčkem vyložil, pak přejezd do Jaroměře na nádraží, kde jsem přesedlal na vlak a přes Náchod do Černčic Smajlík .

Odpovědět

|_Re: Třemi koryty Metuje, Kubelius, jikubelka~centrum.cz, 04.08.2015 9:06
My jsme nechali auto v Novém Městě a druhý den jel jakýsi podvečerní autobusový spoj (myslím 16:30) z Jaroměře do Nového Města. To bylo možná o trochu méně krkolomné.

Odpovědět

nocleh, Kubelius, jikubelka~centrum.cz, 03.08.2015 6:32
Byli jsme loni ve Slavětíně moc brzy. Tak jsme spali až u třetího odbočení. Je to sice v pustině, ale krapet slivovice v čutoře byl, takže se tam spí také dobře.

Odpovědět

Nové Město, Kouďa, 03.08.2015 7:15
Ahoj Aleši,
pěkný článek, díky za tip Smajlík 8/2013 jsme byli na dovče v NMnM. Sice tenkrát došlo jen na Orlici, ale i Metuje byla v našem zorném poli. Sice jsme po nočním lijáku mlsně sledovali z kola "jen" peřeje v Pekelském údolí, ale i ten spodek má něco do sebe Smajlík Príma vědět, že někde ještě voda je. Ještě jsem snad nezažil rok, kdy by nebyla ani ve Staré řece. Smajlík A déšť v nedohlednu Smajlík Užívej léta a na vodě Ahój.
Martin.

Odpovědět

|_Re: Nové Město, Aleš N., 03.08.2015 7:58
Ahoj Martine,
spodní Metuje byla fakt hezká, tam se rád ještě vrátím, skoro celá schovaná pod stromy, což bylo v tom vedru fakt super.
V neděli jsme pak dali Labe z Přelouče do Chvaletic, takže i Labské hrčáky, ale za hodně malého stavu a bylo to na hraně, sem tam i šutr - to bych takhle nízko na Labi nečekal... Smajlík

Odpovědět

Dobra inspirace, Robert, 03.08.2015 10:12
Ahoj, diky za skvely clanek. Hlavne ocenuji ten seznam casu potrebnych na spluti jednotlivych casti. Takhle clovek vi, ze to s trochou pile stihne za den a nemusi s sebou tahat stan a spacak. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Dobra inspirace, Kubelius, jikubelka~centrum.cz, 03.08.2015 10:50
Na internetu lze dohledat, že nějaká skupinka kajakářů před pár lety jela všechna 3 koryta v jednom dni. Časově to vychází, ale mě by to nebavilo. Jakmile se začne ve vrbičkách kvaltovat, tak se stromy změní v nepřítele. Ale každý to má nastaveno jinak.

Odpovědět

|_Re: Dolní Metuje osloví, Večerníček, 03.08.2015 11:55
V sobotu 1. 8. za podobného o něco nižšího vodního stavu jako měl Aleš a také na těžké Agaře a v mixu jsme všemi třemi starými koryty Metuje z NMnM projeli na pohodu, s přestávkami na jídlo, čtením cedulí, na lehko, s přetahováním stavidel, MVE a pily od 12:15 do 20:00 hodin. Štvala mě jen hejna malých hladových ovádů. Bonus je čistá voda ve staré řece, v korytě nové řeky zabarvená nikoliv po České Skalici ale po modré skalici. Zapadanost staré řeky je přijatelná. Uvítal bych více vody. Nechat si dva dny na tak krátký úsek je zbytečné přecenění. Proti tomu zdolat celý Opatovický kanál v délce 32 km včetně nástupu z Labe a výstupu do Labe s doplutím do civilizace je na jeden den slušná porce dřiny.

Odpovědět

|_Re: Dolní Metuje osloví, Kubelius, jikubelka~centrum.cz, 03.08.2015 12:29
Tak to jste borci. My jsme jeli první den Mlýnský náhon a Starou řeku a měli jsmo toho tak akorát. Je nám ovšem už přes 60 let. Holt to molestam senectutem je jaksepatří na pytel.

Odpovědět

|_Re: Dolní Metuje osloví, Večerníček, 03.08.2015 12:47
Kulový. Jste v nejlepších letech. Mně je s parťačkou dohromady přes 105 let a teprve nabíráme na výkonu a další mí vodní parťáci jsou ještě starší a jak pěkně hrabou pádlem třeba na maratonech.

Odpovědět

|_Re: Dobra inspirace, Aleš N., 03.08.2015 10:50
Ahoj, z N. Města se to do Jaroměře určitě dá po starých korytech za den zvládnout, ale chce to vyřešit logistiku brzy ráno nebo večer před tím. My na vodu požili něco před polednem. Nechtěli jsme dojíždět za šera nebo tmy, proto ten začátek v Černčicích a ne v N.M. Smajlík .

Odpovědět

|_Re: Dobra inspirace, Robert, 03.08.2015 11:16
Uz jsem si nasel vlacek, co je tam o pul desate. Chystam se tam uz delsi dobu. Na jare bylo hodne vody, tak jsme jeli z Nachoda a pod N.M. jsme radeji uhaneli novym korytem, abychom to do tmy stihli (beztak ma nove koryto vodu vzacneji, tak by byla skoda tu prilezitost nevyuzit).

Lehce uspechana vyprava s minimalni bagazi ma zase vyhodu v tom, ze jsou ty nase nafukovacky pri prehazovani pres popadane stromy lehoucke a dobre vyvazene.


Odpovědět

Podhorní mlýn, Kubelius, jikubelka~centrum.cz, 04.08.2015 5:10
Nevím jaká je situace letos, ale my jsme loni v červnu Podhorní mlýn (Mlýnský náhon) přenášet nemuseli. Voda nešla do turbíny, ale do obtoku při pravém břehu, který byl sjízdný. Prohlédnout ze břehu se to ale musí.

Odpovědět

|_Re: Podhorní mlýn, Večerníček, 04.08.2015 12:29
To letos nešlo. Voda šla na turbínu. A majitel si zpevňuje betonovou stěnou levý břeh. Na česlích splaveniny, odpadky, okolí neuklizené, nehezké.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour