Porevoluční Lužnice z Rakouska do Čech Zobrazujete samostatné vlákno diskuse. Zpět na zobrazit celý článek Diskuse nad článkem Zadat novou reakci Dle času Dle hierarchie Re: Významný jez GmündEki04.09.2019 16:52No, Vitorazsko bylo tak na pomezí, nejdřív české, ale od bitvy na Moravském poli patřilo k Rakousku. Rozdělilo se až po 1. světové na československou a rakouskou část (železnice více ve prospěch Československa, než by bylo jazykově příslušné). Když jsem onehdá jel přes Gmuend, marně jsem hledal směr Velenice a na jedné rozhledně byla celá česká část výhledu bez popisků, asi se s tou ztrátou ještě nesmířili... Odpovědět na reakci Pravidla diskuse: Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova. Odkazy zadávejte ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy. Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo se zaregistrujte a získejte další výhody. Titulek: Nutno vyplnit titulek! Jméno: Nutno vyplnit jméno! Email (nebude zobrazen): Zadejte správný email! 😀 😂 😉 😢 😲 😍 😎 😡 🤦 🤷 👍 👎 🙏 🛶 🚣 🌊 ⛺ 🏕️ 🔥 🍻 ☀️ 🌧️ ⛈️ ❄️ 🌲 🐟 🦢 🦆 🦟 Nutno vyplnit text reakce!