Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Neni-bokem-jako-bokem.aspx?ID_clanku=784 edit=2

Není bokem jako bokem

Diskuse nad článkem
Re: a je to teda sjízdné, nebo, hilly, 13.06.2007 16:07:23
Kdysi dávno ještě za bolševika jsme ho jeli na dlouhejch krytejch deblech, asi deset lodí, bez problémů - ale po špici, tenhle jez jet bokem je nebetyčná blbost.

Odpovědět

Re: kde se to naucit, Janza, 12.06.2007 20:35:28
Jet s padlem pod lodi neni zrovna stastne, jednak se muze zasekout od dno slajsny navic umoznuje maly prostor pro manevrovani nad slajsnou, navic lze, pokud je padlo nad lodi lod po padu na dno slajsny otocit a do vlny ktera muze byt pod slajsnou najet do pridi. navic v pripade maleho zabalaku ci velkeho zpomaleni vody pod jezem zabrat padlem nad lodi do proudu na jezu nikoli do bublin pod jezem. Nebo to na tom padle alespon chvili drzet, je samozrejme pak potreba pracovat i snaklonem a nastavit tam spravne bricho do protiproudu. Stekensky jez je prave zajimavy tim ze temer za kazdeho stavu vody se da timto zpusobem sjet a daji se na nem vyzkouset ruzne zpusoby.

Odpovědět

Re: kde se to naucit, Franta, 12.06.2007 15:20:31
Takhle jak je to na té fotce je to podle mne dobře. Zadák na deblovce jede na levou ruku a v okamžiku kdy sklouze z vlny na spádovou desku propusti může ostrým záběrem odsadit příď od kozy propusti, natočit deblovku přídí po proudu a dole díky nevelkému rozdílu hladin vyjet z propusti přídí "rovně". Na rozdíl od fotky z Herbertova, kde měli na přepadu málo vody a už zadrhnutím o hranu klausury se deblovka dostala do nadměrného pravého náklonu, který po dopadu nevyrovnali.
Ostatně ve starých vodáckých příručkách se psávalo, že jezy nejsou divoká voda, ale jen technickou překážkou plavby. Což ale neubírá na síle argumentu, že sjíždění jezů bokem opravdu "frajeřina" je, a právě proto to tak láká začátečníky. Kdeže se to naučit???...většina otavských jezů, zvláště ten štěkenský, jsou pro nácvik těchto prvků docela vhodné.

Odpovědět

Re: kdyz jsem byl maly ... , Franta, 12.06.2007 15:02:40
V týhle šlajsně bývávala dřevěná šupna, na snímku není vidět nebo v tu dobu tam nebyla?? Jinak chyba zadáka - nedržel se víc koruny klausury, takže přetočili loď příliš na pravo a zadrhli pravým bokem o dno propusti=STOP!! - zbytek dokonala voda tekoucí zhora. Jenže tady nešlo o život, nejvýš o díru v lodi a natlučený lokty. Na té Úpě (podle fotek) to bylo teda horší...

Odpovědět

Re: kde se to naucit, Bezi, 11.06.2007 15:58:49
Neco uz jsem taky sjel a vetsinou jsem jel padlem od jezu protoze takhle jak je to na te fotce je uplne zbytecny do vody ho dat nemuzes protoze te praskne a nemas se o co oprit :o)

Odpovědět

Re: kde se to naucit, Bóřa, 11.06.2007 12:40:28
Ahoj, muj oblibeny jez na skakani je na Otave pod Rabim :-)Borek

Odpovědět

Re: kde se to naucit, žralok, 10.06.2007 19:26:25
Tak todle bych ani nenazval skokem bokem je to spíš takový spláchnutí s vlnou .Skok je podle mě kolmá zahražená šlajsna ,kde voda přepadává kolmo dolů.

Odpovědět

kde se to naucit, Janza, 10.06.2007 15:11:05
Jezdit slajsnu nebo jez bokem je velka prada a musi se to alepon trochu umet Jezdit jez pod kterym je valec je jasny pokus o sebevrazdu.Jeden z nejhorsich pripadu je kdyz frajer ktery to v zivode nedelal vidi skupinku vodaku jak na jednom jezu trenuji a chce to hned na dalsim zkusit taky a bez toho aby si dalsi jez prohled do toho jde. Idelani pro zacatky je to asi zde: http://www.vorel.name/foto/05-... zkuseni jiste poznali. Pro mene zkusene se jedna o Stekensky jez na Otave.

Odpovědět

Re: kdyz jsem byl maly ... , Goli, 07.06.2007 14:52:10
jasne ze Herbertov:)

Odpovědět

Re: a je to teda sjízdné, nebo, Honza, 07.06.2007 9:30:10
Musim si rejpnout ;)
Sestka v Rakousku? Pochlub se. Achstürze nebo neco lepsiho ;)

Odpovědět

tak i tak, šakal, 07.06.2007 9:16:54
Ahoj!
Bohužel to asi trochu zkomplikuji. Pár šlajsen i jezů jsem bokem sjel, a jezdím je tak i tak - tedy někdy s pádlem po, někdy proti vodě. Mluvím o laminátové deblovce. Názor mám tento: záleží zejména na tvaru jezu, a taky jestli jedu úplně bokem, nebo v singlu na deblovce se špičkou mírně napřed. A hlavně - kolik je vody na hraně a kolik dole v místě dopadu. Těch možností je mnoho. Asi se shodneme, že kritické místo je to "dopadové"- kolik je tam vody a jak odtéká. Podle toho je potřeba volit polohu pádla a hlavně náklon lodi. Tak např: proudnicovou přelivovovou plochu jezu ("esovitý jez") s malým dolním válcem jezdím s pádlem proti vodě, se špičkou mírně napřed. Loď protne dolní válec s mírným úhlem a pádlo je připraveno okamžitě zabrat a vystrčit špici za válec. Druhý příklad (viz fotky od Bjety): svislá zahrazená propust s malým množstvím vody na koruně i v dopadišti. Tohle bych jel s pádlem po vodě, protože koruna jezu je tak mělko, že sklopí loď ať vodáci dělají co chtějí. (to je na fotkách krásně vidět-loď se naklopila přes ukázkovou snahu ji udržet "vodorovně"). Navíc dole je tak málo vody, že loď dopadne bokem na dno a převrací se po vodě. Pádla společně po vodě by tomu mohla snad zabránit. Opět jiná situace je u svislé šlajsny, kde teče hodně vody. Loď na koruně má prostor k udržení "vodorovné" polohy, na druhé straně v dopadišti má prostor k převrácení k jezu (voda padne na palubu, loď se neopře o dno). V tomto případě je poloha pádla sekundární záležitostí. Důležitější je náklon lodi a jejího udržení v labilní pozici mezi převrácením k jezu a od jezu. Já tohle jezdím opět s pádlem po proudu a s přehnáním náklonu od padající vody, tak abych se určitě nepřevrátil k jezu. Takže spíš nedržím vodorovnou polohu lodi, ale nechám ji klouzat "přirozeně" s vodou. To ji přivede dole do válce se špatným náklonem. Tenhle přehnaný náklon vyrovnám oporou pádla, které má v odtékající vodě přece jen lepší oporu, než pádlo proti vodě - v padající svislé vodě je nemožné se o vodu opřít. Takže závěr - vhodná poloha pádla je určená mnoha okolnostmi, kromě výše jmenovaných i technikou, jakou projíždím. Vždyť to znáte - na vodě nic není "pevně" dané. Doporučuji si vyzkoušet obě metody - a v rukavicích a v helmě je to méně bolestivé.

Odpovědět

Re: bocan, Honza Hrubeš, 07.06.2007 6:40:19
Při přejezdu přes korunu jezu a klouzání dolů po desce ti pádlo proti vodě pomáhá držet stabilitu, neztratíš tím pádlem ani na okamžik kontakt s vodou. Je to něco jako třetí noha. Pokud bys hned při přejezdu koruny jezu (propusti) měl pádlo po vodě, tak si koleduješ o okamžité zvrhnutí ještě na spádové desce a o to, aby Ti loď zvalchovala hřbet než z ní sklouzneš dolů. Já jsem teda vždycky jezdil takto, tak mi to napovídaly moje instinkty - a jezdil jsem úspěšně. Pokud se ozvou jiní úspěšní, že to dělají přesně obráceně a já jsem jen blbec se špatnými instinkty, který měl prostě jenom kliku, tak se nechám rád poučit. Samozřejmě dole pod spádovou deskou, zejména pokud je tam válec, je naopak třeba se dostat přes něj. Tedy odklon od jezu a záběr po vodě za vrchol válce. O výjezdu z válce nebudu meditovat, protože s otevřenkou to může být tak nanejvýš opravdu slaboulinký váleček, ze kterého se lze snadno vytáhnout a není nutný přejezd válcem do nějakého slabšího místa (pokud pod jezem takové vůbec je). Snad jen jediná věc - i ze slabého válce se deblovka dostane vytažením špice (případně zádi), snaha o současné vytahování háčka i zadáka je zbytečně vynaložená námaha prakticky bez účinku.

Odpovědět

bocan, rockyc1, 07.06.2007 0:41:08
Bokem jez, propust s valcem bez vesty a helmy..tady neni zadny argument. To je blbost.

Ale padlem po vode nebo proti vodem, tady se nejak nemuzem dohodnout co?
Nikdy jsem to nezkousel proti vode.
Da to rozum ze kdyz se chces chytit vody tak jedine po vode.
S padlem proti vode ti pri placnuti padla vleti voda a nej a pomuze te cvalnout.

Odpovědět

Re: bokem?, Honza Hrubeš, 06.06.2007 18:40:42
Jenom aby nevznikla mýlka, protože jsem to nenapsal šikovně - jez v Návsí nemá vorovou propust, má esovitý profil, ale voda i při vysokém průtoku za PVA odtéká.

Odpovědět

Re: Skákaní bokem, Honza Hrubeš, 06.06.2007 18:37:11
Určitě se mýlíš a první jezdec jede přes korunu jezu správně. Jestli nevěříš, vyzkoušej si to. Nejspíš Ti jen na okamžik vypověděla paměť a představivost. Dole pod jezem (zvláště je-li tam válec) samozřejmě musí přijít odklon od jezu a záběr za vrchol válce, tedy na povodnou stranu. No a to je u otevřenky problém, protože větší válec ji ihned zalije a potopí. Jedno pravidlo tu zaznělo, voda musí odtékat. No a to může být jen tehdy, když spádová deska má alespoň ve spodní části mírný sklon bez většího závěrečného stupně a nutí tak vodu odtékat pryč od jezu. Tam, kde bývaly vorové propusti, byl stupeň s válcem zcela nežádoucí. Ty, které se dochovaly v původním stavu mohou (i když také ne všechny) pro skok bokem vhodné. Ideálním jezem pro skok bokem je jez v Návsí u Jablunkova na Olši (do komentářů k řece dodám foto). Jeden vypečený vysoký kolmý jez skáču na kajaku zásadně bokem na Rožnovské Bečvě (první vysoký kolmý pod přehradou), protože je pod ním málo vody a loď by jinak dostala strašlivý direkt na špici. Tam to pro pevné deblovky není, bratry Golkovy jsem to na Pálavě viděl jet přímo. Ten myslím vyfocený nemám a pár týdnů to bude trvat, než se tam dostanu, pak foto taky dodám. Bočana s kánoí už fakt člověk vidí vyjímečně a vždycky to srdce potěší. Uctivé pozdravení tomu prvnímu borci :-)

Odpovědět

Re: bokem, Pomi, 06.06.2007 17:58:29
Naprosto souhlasim. Tento clanek by se mel brat jako rada jak jo a kdo jo a jak NE a kdo NE (myslim clovek ktery vi jak na to, vi kde si to muze dovolit a borec, ktery to neumi a jeste nevidi kde to jde a kde ne). Snad se z tohoto clanku nekteri takovi pouci. Tento palavista se snad poucil v praxi, ale mnozi by takove stesti jako on mit nemuseli...

Odpovědět

Re: bokem?, Petr, 06.06.2007 17:21:46
Článek byl psán jako dva protipóly, tedy co je možné sjet bez potíží bokem a co rozhodně ne. Je ale pravda, že méně zkušení vodáci to nemusí pochopit. Proto jsem pod článek umístil upozornění a zároveň i odkaz na minulý článek, kdy šlo vodákovi ve Viktorce o život.

Odpovědět

Re: Viktorka , mowla, 06.06.2007 16:24:58
Problém 'odborných' periodik je ten, že je čtou pouze 'odborníci' - tedy vodácké weby a časopisy pouze vodáci, nevodák málokdy...
Další zdroje informací (deníky, časopisy, TV) sice sledují 'všichni', ale jednak tyto zdroje často informace zkreslují (slušně řečeno) a jednak 'neodborník' ani nezkreslené neumí vyhodnotit (na známou, dobrou kajakářku, se kdysi její spolužáci po nějaké reportáži o 'jarních splouvačích' sesypali - cože je za nezodpovědnou kr*vu, když jezdí na jarní toky).
Ale loď si půjčit či koupit může každý...
Pak je důležitým faktorem pro hodnocení co jet drzost dotyčného (alkohol, parta...) a příklad jiných.
To první u 'splouvačů' do jejich prvního průšvihu neovlivníš, pak - přežijí-li, se možná po informacích začnou pídit, to druhé ovlivnit můžeš - nebudeš jim ukazovat, co všechno lze (nepochopí, že ty si to třeba můžeš dovlolit, protože umíš situaci zhodnotit a 'umíš', ale oni ne) - taky jsem si před pár lety mohl skočit 'zabijácký' jez (běžný 8-10 m dlouhý válec 'jako prase' tam prostě při daném stavu vody nebyl), ale protože jsem byl skupině 'neznalých', nedovolil jsem si to...

Odpovědět

bokem, Fikus, 06.06.2007 16:09:31
když vidim toho týpka na vydře na tom prvnim jezu ... tak musím říct, že je to borec, těžkej oldschooler :), i když u takovýhodle manévru bych u něj rači viděl na hlavě helmu, ale technika i terén je v poho.
zato "borce" na měchu na druhym jezu bych vyhodnotil jako ukázkový "pako" kerý si koleduje o průser, bez výbavy, jez s vejvarem, kerýmu je radno se spíš vyhnout ... no prostě, jak už někdo výše napsal, typickej příklad, jak se to dělat nemá

Odpovědět

Tak jak se to dělá?, Kmochacek, 06.06.2007 15:56:13
Tak to tady vypadá, že co vodák, to jiný názor na "správný" způsob skoku. Dle mého skromného názoru ( podle těch fotek na vodackyraj.cz) vyhnout se tělem k jezu abych trochu vyrovnal loď která má snahu se při pádu pootočit kolem svý osy a pádlo po směru abych se o něj mohl opřít a nedopadnout jak ty na těch fotkách. Mám na mysli kolmý jez, samozřejmě bez válce. Nějaký jiný názor? Rád ho tady uvítám.

Odpovědět

Re: a je to teda sjízdné, nebo, Láďa, 06.06.2007 15:19:43
Aby nedošlo k omylu, jsem pripo... z ceskych jezu, ale na prirodni vode jsem v Rakousku uz jel sestku, v Cechach Lipno atd. O neco niz pred ustim do Labe je smrtak s pomnickem a nekolika lebkami natazenymi nad vodou pred tim pidijezikem a za te povodne jsem to jel (to byla taky pitomost-to je vazne smrtak, nebyl bych prvni, kdo se tam utopil, dejte na varovani, prosim). Mne slo o tenhle konkretni jez, z toho jsem vycouval. Prijde mi, ze jet ho je blaznovstvi. A bokem - to prece nemuze pustit?!

Odpovědět

Re: a je to teda sjízdné, nebo, Rony, 06.06.2007 15:04:42
Tak za 1.)
V otevřence a s tak špič.zabezpečením jak je vidět na fotkách, rozhodně ano. Ale rovnou do pece, nebo při lepším do špitálu! Toto je totiž machrovinka, která dříve nebo později někoho vytrestá. Jezdím už dlouhou řádku let, min.2x do měsíce a to celoročně. Za tu dobu už jsem zažil ledaco, ale co mě drásá nervy je to, když se takovej machr rozhodne ukazovat. Nemluvě o tom, že se určitě při pohodovém průjezdu odhodlá další, který se právě rozhoduje zda přenést, či to skočit tak jako předešlá loď. Adrealin je hezká věc, ale toto se už rovná hazardu se životem. Zajímalo by mě, zda ten s házečkou co plaváčka jistil, jí umí použít i po nevhodném hodu. ??? Tam co házel asi těžko. Házečka je dobrý pomocník, ale záchrance i plaváček jí musí umět dobře použít! Pokud se to v partě netrénuje, těžko se pak bojuje o záchranu.
2.) Je lepší být "podělanej než studej" !!!! Jak se přestane pádler všeho bát a narostou mu ramena, přestává vnímat vodní živel jako vždy silnějšího protivníka, jede si rovnou vybrat místo posledního odpočinku! Pokud Tě voda baví, kup si knižku "bezpečně na vodě", dobře si jí přečti a nedej na falešné rady machrů. Machři jsou známější, neboť jich jsou plné hřbitovy a jejich slávu připomínají všade přítomné pomníky podél silnic i vody. Jak se zdá, Ty k nim asi patřit nebudeš. Pěkné pádlování Ti přeje Rony

Odpovědět

Re: kdyz jsem byl maly ... , mowla, 06.06.2007 14:55:44
Skoro bych si tipnul Herbertov, ale v tom případě se mi zdá ta loď dost krátká...
Podotýkám, že má 'neznalost' jezů plyne z faktu, že řeky typu olej-jez-olej-jez nejezdím...
:-)

Odpovědět

Skákaní bokem, Milan, 06.06.2007 14:52:36
Když se jezdilo jen na laminátech pamatuji si že jsme skákali bokem
zavřené propustě kde teklo přes klády
a po podlaze dostatek vody z jednoho
prostého důvodu-sjet elegantně jez
a nerozbít si zbytečně loď.
Jezdit bokem po koruně jezu mi nepřipadá moc moudré jak je vidět z fotek. Jen pro zajímavost při bočním
skoku se pádlista nakláněl po směru skoku proto aby zabránil vodě která padala s ním aby mu skočila na palubu
a ve šlajsně ho zvrhla.Pokud nejel na
kajaku měl vždy pádlo listem směrem po
vodě.Vesta a přilba určitě nebyla na
škodu i když dřív se na to tolik nehledělo.Takže z následujících fotek
vyplývá,že první skokan dělal vše opačně a myslím si že měl štěstí že to
dopadlo dobře o druhým ani nemluvě neboť ten patří do příručky jak se to dělat nemá, protože vjet na matraci do
válce bokem kdeko-li si říká o průšvih.
Milan

Odpovědět

Viktorka , pavel, 06.06.2007 14:50:56
Překvapuje mě, že i po dost článcích na webu i v hydru ještě někdo může jet Viktorku za tohoto stavu, bokem, bez vesty a helmy, aniž by bylo jasně z článku patrné, že je to riskantní. Je vidět, že osvěty není nikdy dost.
Jinak bočan je velmi efektní záležitost, ale ne na Viktorce, jako místňák mající Viktorku u zadku vím, o čem mluvím.

Odpovědět

kdyz jsem byl maly ... , bjeta, 06.06.2007 14:16:36
... tak jsme temto jezum rikali bokovky.
no nic. neda mi nevzpomenout na jeden ne docela povedeny prujezd.

viz:
http://vodackyraj.cz/old/info/...
prvni 4 fotky, poznate kde to je?

Odpovědět

jezy, Fikus, 06.06.2007 14:01:46
a vůbec ještě musim dodat ... vykašlete se na jezy. Jez neni žádnej prvek na sjíždění, když chceš divokou vodu, jdi do peřejí ... neni větší tragedie, než když se vodák znuděnej celodením pádlováním po voleji na Lužnici apod. spustí do jezu a ten s nim pak adekvátně zacvičí ..

Odpovědět

takhle ne, Fikus, 06.06.2007 13:53:40
takovejdle článek bych snad tady ani neuveřejnil ... co z toho kouká? .. nezodpovědnost a návod na další průsery. jako rodeista se nebránim skákat cokoiv třeba i jez zezdola nahoru :) ale když vidim týpka ja si to dává bez helmy pod jez do vývařiště (jako tady na těch fotkách)tak k tomu můžu říct jediný: si třeba nabij svuj kokos .. ale nenaváděj k tomu ostatní ..!

Odpovědět

Na vzducholodi se nic nestane, Pavel, 06.06.2007 13:39:13
Na vzducholodích se přeci nikomu nemůže nic stát, i když o bezpečnosti neví nic a házečku v životě neviděl...

Takových pálavistů a rafťáků ještě bude, ale co s tím? Že by třeba půjčovny ke každé zapůjčené vzducholodi daly návod k použití a vyobrazení největších potenciálních průserů? Těžko.

Odpovědět

Re: a je to teda sjízdné, nebo, Martin, 06.06.2007 13:27:46
Ahoj, při normálním stavu (cca 80 cm vodočet Slatina) na raftu bez problémů (posádka samořejmě v plné výbavě !). Pod jezem jištění házečkou. Při nějakých 68 cm na Pálavě ve dvou taky v pořádku, jen doporučuji nad jezem vyvinout maximální možnou rychlost a trefit se do proudu, co odtéká. Ten válec není moc dlouhý a deblovka se špicí dostane až za něho. A měl jsem pocit, že ten jez je šikmý, ale ze břehu se to nezdá. Třeba jen subjektivní dojem, nevím. Dole to hodilo špici lehce stranou.

Odpovědět

Umístění článku ?, Martin, 06.06.2007 13:20:48
Pěkný článek, pěkné fotky. Pouze bych vytáhnul část týkající se Pálavisty a umístil článek do sekce Osudné okamžiky/To nikdy nejeďte. Za "určitých" podmínek se Viktorka jet dá, určitě. Ale na Pálavě, bokem a BEZ VYBAVENÍ prostě NE. Vlastně jo, ale je to jako s tou muchomůrkou zelenou. Každá houba je jedlá, resp. každý jez je sjízdný....

Odpovědět

Re: a je to teda sjízdné, nebo, Mila, 06.06.2007 13:08:52
..bud rad, aspon zijes.
Jinak - kdyz vidis, ze voda z jezu odteka proudem, muze byt ten jez klidne i trochu vetsi a da se to jet. Pokud se ale voda vraci zpatky pod jez (tzv. valec) a "jen tak trochu peni" (a takovych je u nas bohuzel dost) pak to rozhodne nedoporučuji..

Odpovědět

Palavista na 'Viktorce', mowla, 06.06.2007 13:05:16
Podle fotek bych odhadnul, že 'vývar' není delší než cca 2,5 m (samotný válec je kratší a nepříliš 'vydatný'), tedy na gumě s hákem by sjetí mělo být relativně v pohodě, na pevné otevřence je to otázka zalití...
Sjíždění bokem je nejsmyslné (v tomto případě - kombinace šikmého jezu a válce) a moc nadějí bych mu nedával...
Ale pozor - hodnotím pouze podle fotek - tedy se značnou mírou nejistoty (reálně jsem Viktorčin jez viděl naposledy tak před 13 lety) - a vůbec nikoho nenabádám, aby míru pravděpodobnosti mého hodnocení v praxi testoval!!
:-)))
To, že dotyčný se jde 'vrtět' do válce na jarní vodě bez přilby a neoprenu (alespoň) je ale příznačné...
:-(((
"Neznámý Palavisto" - pokud tohle čteš, zamysli se nad tím, že tohle sice skončilo dobře, ale v případě méně šťastném bys riskoval nejen svůj krk, ale i zdraví či životy lidí, kteří by se ti případně cítili povinováni pomoci...
A to z tvé vlastní hlouposti, neznalosti, nezkušenosti, hazardérství...
...
Vždycky mne fascinuje, jak se každý cítí býti 'vodákem' (stačí mu uplavat v teplé vodě bazénu nějakou tu 'délku') a jak bez vybavení, zato s přesvědčením o vlastní 'neporazitelnosti', nepotopiletnosti lodi nebo čím, dokáže vlézt tam, kam zkušenější raději ani 'nekoukají'...
A přitom týž člověk, kdybyste ho 'pozvali' třeba jen na 'bungee', umělou stěnu nebo do lanového centra, tedy na relativně velmi bezpečné aktivity, obvykle zezelená 'hrůzou'...

Odpovědět

Nočan, Pomi, 06.06.2007 13:04:48
A to je presne ono, jeden zkuseny vodak s vestou jez, ktery se k bocanu hodi, sjede krasne a druhy frajirek bez vesty, co bocana kdysi nekde jednou videl, ho sjede nerozumne bez vesty a navic ukrutne blbe. To jsou asi dva zakladni typy, co muzete potkat na rece..

Odpovědět

Re: bokem?, Pomi, 06.06.2007 13:00:13
Ten palavista fakt nemel rozum. Za prvne- mel byt padlem opreny o jez (o to jde) a ne naopak, to je blbost a za druhe- co ten velky vyvyar? To byla fakt blbost a jeste palava- hůůůů... No nic, kazdopadne zajimavy clanek

Odpovědět

a je to teda sjízdné, nebo ne?, Láďa, 06.06.2007 12:03:50
A ten viktorcin jez, jel ho nekdo z vas bez zvrhnuti? Kdyz ja koukal do toho vyvariste, radsi jsem prenasel. Ale to byl povodnovy stav. Nicmene i z tohoto pohledu bych se neodvazil. No co, z takových jezů jsem podelany.

Odpovědět

Re: Drama se ..., Lony, 06.06.2007 10:31:35
On jeste k tomu ten Viktorcin jez neni moc pekny - ve vyvaru jsou larseny a dost vykukujou...

Odpovědět

Drama se ..., Rony, 06.06.2007 9:28:35
No, jsem cvok co jde skorem do všeho. Ale zde postrádám všechen rozum. První co mě na snímku zaujalo bylo to, že pádler nemá VESTU, HELMU a jede jen tak v tričku! Plavání ve studené vodě bez zabezpečení (házečku beru už jako poslední možnost)rozhodně morál uvězněnému plaváčku ve vývařišti nepřidá. I mistr tesař se utne, tak se na tu kolekci sníků ještě jednou číhni a zadumej nad dalším sjezed v čem pojedeš. Život je krásný, leč krátký a v oblacích se s lodí jezdit nedá. Přeji Ti dlouhé a příjemné pádlování. Ahoj Rony

Odpovědět

Pálavista, Adolf, 06.06.2007 8:12:26
Klasickej vysmátej Pálavista. Bez vesty a bokem do válce. Jemu se přece nemůže nic stát, že?

Odpovědět

bokem?, Karel, 06.06.2007 7:42:47
Není moc vtipné ukazovat lidem aby do válce najížděli bokem - co takhle rozum?

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.