Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Na-Vltave-pravdepodobne-utonul-vodak.aspx?ID_clanku=646

Na Vltavě pravděpodobně utonul vodák

uveřejněno dne: 01.05.2006 | popisované řeky: Vltava, Opava

Od soboty hledají hasiči tělo již pravděpodobně utonulého vodáka na Vltavě. Sjížděl na kánoi ještě s jedním vodákem jez pod Rožumberkem. V jezu se však jejich kánoe převrhla a oba zůstali pod ním. V té době byl, díky silným dešťovým přeháňkám, na řece vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity s průtokem okolo 70 kubíků z Lipna. Jednoho z nich se podařilo zachránit, druhý však zmizel a jeho tělo hledají hasiči i policisté. Silný proud a rozvodněná řeka jim však komplikuje záchrannou akci.

Hasici patraji po vodakovi
Hasici patraji po vodakovi

Hasici patraji po vodakovi
Hasici patraji po vodakovi

Hasici patraji po vodakovi
Hasici patraji po vodakovi

Dle novinky.cz byl zachráněný vodák silně opilý.

Vybavení hasičů, jak je vidět z fotografií, evidentně nesplňuje požadavky na záchranu osob z tekoucí vody. Staré vesty, nevhodný typ člunu, neodpovídající oblečení u některých z nich dávají najevo, že s tekoucí vodou nemají velké zkušenosti.

Dva stupne v Karlovicich I na dalších řekách měli o víkendu vodáci potíže. Jak znovu informují novinky.cz, při sjezdu Opavy na jezu v Karlovicích - Zadní Ves se dva vodáci s kajakem? převrátili. I zde byl vyhlášen 1. SPA a řekou teklo okolo 13 kubíků. Ostatním se je podařilo vytáhnout a zavolat sanitku. Žena však byla ve vodě asi delší čas. Po vytažení na břeh ztratila vědomí, ale vodáci ji ještě oživili. Její stav je v současné době vážný, jelikož došlo k poškození životně důležitých orgánů.

Petr
Diskuse nad článkem
Proč kajaky?, Kruťas, 01.05.2006 22:15
stupně v Karlovicích ..., Čenda, 03.05.2006 17:47
| Re: stupně v Karlovicích ..., Honza Pok, 04.05.2006 8:14
| Re: stupně v Karlovicích ..., KoneV, 18.05.2006 13:22
není se co divit, Ivan, 09.05.2006 9:35
| Re: není se co divit, Jirka, 15.05.2006 22:24
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Výprodej lodí Samba a Vydra