Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Na-Ostravici-pribyly-zachranne-podkovy.aspx?ID_clanku=1923

Na Ostravici přibyly záchranné podkovy

uveřejněno dne: 24.07.2017

Neuvěřitelné se stalo skutečností!!! A to vše trvalo pouze 11 měsíců! Od první výzvy předsedy Havířovského Sportovního-klubu.cz Petra Goldmanna na Magistrát města Ostravy s návrhem na zvýšení bezpečnosti na jezech, přes e-mailové a dopisové průtahy, až po osobní schůzky a jednání (opravdu jsme se nenechali odbýt), se nakonec podařilo sehnat potřebná povolení všech dotčených úřadů a došlo k samotné implementaci chybějících záchranných prostředků (záchrana podkova s plovoucím lanem, informační a navigační cedule) na dvou problematických stupních (tzv. Jamborovy prahy) v Ostravě. Přesně takových, u kterých se na Ostravici koupají lidé či se zde v těsné blízkosti učí vodácký potěr na kánoích a kajacích. Právě na nich se za určitého průtoku vytváří válce a stávají se tak skrytým nebezpečím s možnými tragickými nehodami. Palec dolů projektantům Jamborových prahů (a všem dotčeným úřadům, které jim to posvětily a schválily), aby tyto životu nebezpečné válce mohly ohrožovat plavce nebo sportovce v centru města (viz Pod splavem na Ostravici se v neděli utopil mladý muž).

Reklama
Nově osazené podkovy u Jamborových prahů v Ostravě
Nově osazené podkovy u Jamborových prahů v Ostravě

Chtěl bych poděkovat Petru Ptáčkovi z Vodácké školy záchrany za odborné rady a doporučení a zástupcům města Ostravy, zejména odboru BOZP pí. Kazimirské za vstřícnost (a pevné nervy s námi) v této věci za účelem zvýšení bezpečnosti spoluobčanů ve sportovní a rekreační zóně na Ostravici.

Nově osazené podkovy u Jamborových prahů v Ostravě
Nově osazené podkovy u Jamborových prahů v Ostravě

Doufáme, že nedojde k situaci, kdy budou tyto záchranné prostředky použity. Nejlepší prevencí je držet si patřičný odstup od těchto nebezpečných prahů a nevjíždět ani nevstupovat do nich. Važte si svého života!

Petr Goldmann
Diskuse nad článkem
Gratulace, Ešus , essalek~seznam.cz, 25.07.2017 11:18
Nepoužitelné šlajsny, Anna , 26.07.2017 9:56
| Re: Nepoužitelné šlajsny, Střelec, 26.07.2017 18:15
Tak už, Petr, petrk.ova~seznam.cz, 06.08.2017 19:59
| Re: Tak už, Ešus, essalek~seznam.cz, 14.08.2017 15:51
| Re: Tak už, Petr, petrk.ova~seznam.cz, 14.08.2017 18:55
| Re: Tak už, Ešus , essalek~seznam.cz, 16.08.2017 10:54
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje