Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Loucka.aspx?ID_clanku=633

Loučka

uveřejněno dne: 29.03.2006

Loucka Ani pravidelné návštěvy bazénu již nestačily na abstinenční „vodácké“ stavy při letošní tuhé zimě a tak při prvním náznaku tání jsme ve středu 22.2. s Kreyzou seděli v blissu a špuntu na Loučce, nenápadném přítoku Bečvy ve Valašském Meziříčí, který lze sjet opravdu jen při tání či lehké povodni. Není to vyhledávaný creek a nejspíš Loučku ani k splutí nikdo před námi nevyhledal. Snad nám nikdo nezkazí radost s prvosjezdu. Ale především: je-li sjízdná Loučka, lze předpokládat, že na loděnici, kde Loučka ústí, bude dobrá vlna na hraní.

Reklama

Loucka Vodočet je v Poličné v „centru“ pod pěší lávkou naproti Jednotě. K zajímavému splutí by mělo být alespoň 55 cm. Za ideálních podmínek by měla být splavná již z Polic, ale koryto je většinou příliš zablokované, úzké a nepřehledné. Z Branek tak zbývá 6 km pohodové WW I, vzhledem k úzkému korytu a ostrým meandrům vhodným pro kajak, ale i pálava by šla zohnout. Je to hodinka plavby, ideální odreagování po práci.

Nasedáme v Brankách skokem do navigace. Voda pěkně hnědá neprůhledná, ale proud v pohodě. Koryto široké 4 až 6m. Za posledními domky v Brankách je splávek, který spíše tréninkově odjistíme. 2 až 3 km pohodové jízdy. Prostě konečně na vodě! Jedno zablokované místo přenášíme. Asi po pás ve sněhu. Začínají pěkné meadry. Pak se koryto zúží na 2 až 4 m, proud ještě mírně zrychlí, všude okolo plno větví a meandry točí pěkné 360. Loucka Ačkoliv jedeme pár metrů za sebou, moc se nevidíme.Za chvíli jsme ovšem na začátku Poličné. Za nějakým plotkem z pneumatik hučí nepříjemný splávek asi 1,5m vysoký s vývarem. Jelikož se nám nechce koupat, přenášíme. To samé platí o mostku asi o 0,5km dále, který by šel podeskymovat. Za ním se již pokračuje v navigaci. Loučka ústí do Bečvy na loděnici, kde jsme také chtěli skončit. Na druhý břeh jsme ale přejeli autem. Proč, dokládáme fotem. Podobná podívaná nebývá na Bečvě často.

Tonda
Diskuse nad článkem
ústí u loděnice, Honza Hrubeš, 29.03.2006 14:52
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama