Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Kdyz-tecou-perly-Krusnohori---Nacetinsky-potok.aspx?ID_clanku=1483 edit=3

Když tečou perly Krušnohoří - Načetínský potok

Diskuse nad článkem
Wunderschön, Zdeněk, 15.07.2013 11:19
Jawohl, du Mirtschuss, wunderschön!!! Krásná voda, příště se nechám ukecat - já si zatím kazil náladu přetahováním popadaných stromů na Střele. Z videa je sice vidět pár šutrů, co by se mé laminátce moc nelíbily, ale určitě bych si poradil - navíc to tam mám, co by kamenem dohodil!!!
Až pojedeš příště (a nebude to zrovna v lednu), dej vědět, tentokrát se určitě přidám.
A jak to, že tam ti Skopci nemají nikde žádný bordel, ani na břehu, ani v řece?

Odpovědět

|_Re: Wunderschön, Mirčus, 15.07.2013 12:49
Ahoj,k přetahování stromů na Střele mám krásnou historku, neb na druhý den co jsem splavil Nácka jsem se chystal časně z rána splavit Schwarze Pockau a večer mi volá Alik balik, že splavili na kánoích Mži a další den chtěli dát Střelu, ale potkali v Mladoticích partu vodáků, která to zrovna jela a vylíčila jim strastiplné obnášení několika popadaných stromů v řečišti a zvýšený stav vody natolik, že byli všichni pro: plánovanou plavbu jednohlasně zavrhnout a přidat se další ráno společně se mnou na Schwarze Pockau Smajlík .Což však neměli dělat Smajlík , protože voda v noci odtekla a ráno bylo spodní minimum na hranici sjízdnosti pro šikovnou jednosedadlovku natož pak dvousedadlovou Barunu, která co chvilku visela na šutru a nahlas proklínala cestu do pekel krásným a romantickým údolím-Swarzwassertal Smajlík .

Odpovědět

|_Re: Wunderschön, Had, 17.07.2013 8:54
ahoj taky se hlasim :-)ze bych jel a vemu hadobus 8+1 at se pekne vejdem a v aute pohovorime:-)tak dej priste vedit ze hr na Sasko:-)

Odpovědět

|_Re: Wunderschön, Mirčus, 18.07.2013 11:16
Ahoj Hade Smajlík ,hledal jsem tady na fóru někoho kdo by se chtěl přidat, když tekly perly Krušnohoří, ale bez úspěchu. Určitě se příště ozvu, až pohrnu na Sasko a Tobě osobně. Páč není nic hezčího než, když se o tu krásu můžeš podělit s někým dalším. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Wunderschön, Had, 18.07.2013 12:29
ok beru:-)na to slysim:-)ja jel Wilde Waseritz a Muglitz a me vodacke srdce plesalo a bylo nadsene:-)

Odpovědět

K čemu ta šňůra ?, Klasik, 16.07.2013 10:17
Ahoj,
krásný článek.
Co to máš navázaného za past na špičce?

Odpovědět

|_Re: K čemu ta šňůra ?, Mirčus, 16.07.2013 13:23
Ahoj Klasiku, chápu že koňadra na špičce a zádi může vzbuzovat nedůvěru v podobě pasti, která se při nechtěném uvolnění zahákne za překážku a otočí loď dnem vzhůru, ale z praxe vím, že dvojitá lodní smyčka se jen tak neuvolní ani v těch největších vlnách a plovoucí lano z koňadry se stejně dobře hodí i jako házečka v případě nouze(spojením dvou konců získám 15m)

Odpovědět

Nácek, Palivec, 16.07.2013 10:51
Hmmm, vypadá lahodně Smajlík

Odpovědět

Mirčusi, Kmochacek, 16.07.2013 19:34
třikráte HIP HIP HURÁ! za tvé osvětové články a příspěvky od Sasíků. Ale je potřeba to ještě povýšit. Na Raftu o tamních tocích (Bára s Líbou, Flájský, Načetínský a jiné potoky) ani zmínka. Se podívej co ti naskočí, když vlevo nahoře klikneš ve vodáckém průvodci na Německo... jaká mizérie proti Rakousku, Slovensku, atd. Článek bez dalších systematických informací o řece časem zapadne, když je dodáš, bude věčný.

Takže tu máš námět na dlouhé zimní případně tankerové večery - objevovat saské Krušnohoří pro zdejší komunitu. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Mirčusi, Mirčus, 18.07.2013 10:46
Kmocháčku díky za projevenou důvěru Smajlík , nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl přispět svou troškou do mlýna, ale určitě rád dodám informace co mám. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Mirčusi, Václav, 20.07.2013 23:09
Ty divochu! To se dělá jezdit SÓLO trojkovou vodu a ještě v době povodní??!!!!! Smajlík Smajlík Smajlík Též se přimlouvám za zpracování do Raft. seznamu řek a potoků. Není to zas taková pakárna, jak se zdá, a bude tě hřát dobrý pocit, žes inspiroval další plavce. Mimochodem - jaká je průměrná šíře Nácka, přišel mi docela ouzkej (třeba na Baraku)? Jo - a oba články jsou páááááráádní. Baj.

Odpovědět

|_Re: Mirčusi, Mirčus, 21.07.2013 18:15
Díky Václave Smajlík , určitě jak bude chvilka tak se tím prokousám a zpracuju to pro místní komunitu Raftu.Ohledně šířky Nácka byl začátek knap tři metry, ale hned po kilometru se rozšířil na standart okolo 5-ti metrů Smajlík. S Barakou by určitě nebyl problém v šířce potoka, páč stejně valíš dolů z kopce Smajlík , ale spíše je třeba si dát pozor na vhodný vodní stav, aby nevisela chudák Baruna co chvilku na šutru Smajlík. Viděl bych to od pegel 75 nahoru. Smajlík

Odpovědět

..., HH, 24.07.2013 21:59
Tak Ti pěkně děkuju, poslintal jsem si notebook.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje