Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Kacak-z-Doks.aspx?ID_clanku=2182 edit=3

Kačák z Doks

Diskuse nad článkem
Krásná práce, Kouďa, 25.03.2020 9:31
hezký počin. Už aby byla všechna omezení dnešních dní za námi a dost vody. Jen asi po tom absťáku bude všude najednou přebytek pádel Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Zajímavý qak, Eki, 26.03.2020 11:18
Ahoj a dík za článek. Loni jsem na to taky koukal při jednom pěším výletě. Podle fotek a stavu vody spíš výprava pro jednoho a pomalejší postup. Když se náhodou zvrhneš, tak bude voda zřejmě max po kolena, takže i bezpečný. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Zajímavý qak, Aleš N., 26.03.2020 12:21
Ahoj, rychlost z Doks a z Dědkasu je do 2 km/h (dost přelézání apod.), z Dolního Bezděkova možná kolem 4 km/h. V jednom je to hodně pohodička, ve více lidech to dostane šťávu Smajlík .
Jako na každém takovém kvaku, jsou i zde nutné rychlé reakce, takže při více lodích, když někdo zapomene nebo zazmatkuje, tak to bude zábavné, protože času a prostoru na manévrování bývá málo. Taky jsem po jedné otočce možná 50 m couval, než jsem se dostal do širšího meandru, kde jsem se srovnal Smajlík .
Nebezpečí jsem tam při tomto stavu prakticky neregistroval, teda když člověk dává bacha na lávky Smajlík .
Podle velikosti koryta bych odhadnul, že v této střední části by hranice vylití z břehů mohla být někde kolem 2-3 m3 a pak to mezi chatičkami a ploty dostane další level Smajlík .

Odpovědět

Parádní , Guma, 25.03.2020 11:38
počin. Navíc krásně zdokumentované. Díky moc.
Guma

Odpovědět

Ohradníky?, Střelec, 26.03.2020 13:09
Ohradníky přes vodu? Tak to je nejvyšší čas začít vozit izolované štípačky, nebo originál bodák s pochvou na AKčko - dohromady to tvořilo izolované nůžky na drát...

Odpovědět

|_Re: Ohradníky?, Aleš N., 26.03.2020 18:02
Smajlík
No, na takovýchto potocích je třeba počítat s lecčím, včetně ohradníků, a tím neobhajuji, že jsou tam správně, ani náhodou Smajlík .
Všechny se naštěstí daly překonat, aniž bych je musel poškodit Smajlík .
Víc mě překvapil vloni na Bystřici (krušnohorské) pod Ostrovem, tam už je to celkem řeka a byl natažený přes celou šířku, přičemž z dálky byl vidět jen hodní drát a spodní 2 byly "neviditelné". Ty jsem zahlédl až těsně před tím, než jsem se chystal ohradník podjet. Pak už jsem nestihl nic jiného, než se rychle stočit "skorozády", schovat hlavu a tělem a lodí jsem ho setrvačností celý urval i s několika kolíky na břehu Smajlík .

Odpovědět

|_Re: Ohradníky?, Střelec, 27.03.2020 16:02
Většinou jsem narazil na elektrikou vytvořená napajedla - z pastviny na břehu vybíhá ohradník ke stromu na protějším břehu a pak se pod nějakým úhlem vrací k původní ohradě, takže tvoří různě rozevřené véčko, ideálně za zatáčkou, nebo v jinak nepřehledném úseku. Když chytneš nečekaně petelici od něčeho, co vypadá jako kus obyčejnýho špagátu a mrcasí se to tak ve vejšce krku, tak tě myšlenka "nechat to bejt" hodně rychle přejde. Zvlášť když máš podobný úkazy na pár stech metrech několikrát za sebou.

Odpovědět

Podkozí, Honza, rabinak~pmz.cz, 27.03.2020 11:54
To je nádhera! Kdysi dávno jsem to jel (Dolní Bezděkov-Nenačovice). Ten jez na Podkozí mne nenechává v klidu. Znám ho z minulosti. Je to šikmý skluz a skok tak 1,80 (???) do laguny. Dříve to šlo prohlížet, ale teď se pod jez ze břehu nikdo nedostane. Pozemky kolem patří Kelnerovi. Ale potok patří státu. Jen nevím, co by Kelnerova ochranka říkala, kdybych se tam objevil s lodí. Ale třeba to někdy vymyslím...

Odpovědět

|_Re: Podkozí, Aleš N., 27.03.2020 18:28
Ahoj Honzo,
pokračování z Podkozí mám v plánu, jakmile to voda dovolí. Osobně nejspíš až těch 700 m zprava pod mostem, páč s otevřenkou se do toho vysokýho jezu asi nepustím, ale můžeme to případně spáchat spolu Smajlík .

Odpovědět

Kačák, Had, Had~kajaky.cz, 31.03.2020 22:19
Ahoj já to onehdy jel Nenačovic až do Berounky jedna z prvních řek když jsem prozřel a začal jezdit kajak a bylo moc příjemné hrave svezení spousta vracaku za stromy u břehu:)
V Berounce byl vítěznéj eskymák a pak i vytěžená srajda
Klidně si to zas někdy zopaknu

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.