Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Jezy-v-roce-2016.aspx?ID_clanku=1860 edit=3

Jezy v roce 2016

Diskuse nad článkem
Dotaz, Robert, 07.12.2016 16:36
Ahoj Petre,

hodne Ti fandim a dekuji Ti za Tvou snahu a dosazene vysledky.

Rad bych se Te ale jeste zeptal na inspektory, kteri ty kontroly provadeji. A sice jake maji povinnosti.

Doufam, ze tomu neni tak, ze jsou z nasich dani placeni za to, ze tyto kontroly budou pravidelne provadet a namisto toho jenom sedi na zadku a svoje povinnosti delaji teprve tehdy, kdyz je k tomu nekdo vyzve a jeste za ne udela pulku prace tim, ze jim najde hresici elektrarny.

Odpovědět

|_Re: Dotaz, Petr, 07.12.2016 20:56
Děkuji za Tvé ocenění, které patří i Ešusovi. Na Tvůj dotaz ohledně inspektorů zkusím odpovědět trochu oklikou. Dříve jsme žádali jednotlivé vodoprávní úřady, aby provedly kontrolu, když byl zjištěn suchý jez. Pokud byla kontrola vůbec provedena, pak tím způsobem, že se zavolalo majiteli MVE a kontrola se nahlásila dopředu. S majitelem se musí provést zápis atd. Asi si na to pamatuješ.
Protože tyto kontroly neměly smysl, voda vždy přes jez jako mávnutím proutku tekla v dostatečném množství, tak jsem oslovil ČIŽP, která též může kontroly provádět. Zde nám vyšli vstříc. Výsledkem je maximální vstřícnost, nestane se, že by kontrola neproběhla, nic se dopředu nenahlašuje a inspektor musí pak přijet ještě jednou na již nahlášenou kontrolu, od nahlášení je kontrola na místě do pár dní a kontroly MVE mají jako svůj prioritní program již druhým rokem. I kdyby nic jiného, tak toto je naprosto dostačující. Jenže inspekce nečeká na naše podněty. V roce 2016 bylo zkontrolováno 93 MVE (27 MVE zkontrolováno na základě obdržených podnětů, z toho 9 podnětů bylo zasláno z webu suchejezy.cz). My jsme letos zkoušeli spolupráci se sdruženími elektrárníků, kdy jsme nové podněty řešili nejdříve s nimi, proto to nižší číslo podání.
To, že inspekce nemá na starosti jen jezy, je asi zřejmé. Přesto velmi výrazně koná v náš prospěch a za to by si zasloužila velké uznání a poděkování. Pokud by se takto vstřícně choval každý úředník, nebyl by žádný problém.
K takovéto nadstandardní spolupráci ale nevede jednoduchá cesta. Jde o tom, že v minulosti nikdo státním orgánům nevysvětloval důležitost vodáckého sportu a oprávněnost našich nároků na vodu. Byli jsme přehlíženi a občas i naprosto ignorováni. Po několika letech "neviditelné" intenzivní práce došlo k tomu, že kromě inspekce chápou naše potřeby jednotlivá povodí a vychází nám v mnohém vstříc, pro MD jsme též partnerem a mění se kvůli nám vyhlášky. V neposlední řadě budu mít teď schůzku se zástupci lihovarnického průmyslu, abychom vymýtili zvrácenosti v podobě plovoucích barů a našli nějaké rozumnější řešení.
Dříve každý nadával, jaké se nám děje příkoří, ale nikdo nebyl schopen jít za podstatou a něco změnit. Na druhou stranu je důležité ocenit ty, kteří se nás zastali a nebojí se nám pomáhat i přes silná lobby jiných organizací.

Takže na Tvůj dotaz mohu jen odpovědět, že fakt nesedí na zadku a že by bylo rozumné jim za jejich práci vyjádřit velký DÍK i vzhledem k tomu, že raft.cz čtou také Smajlík

Odpovědět

|_Re: Dotaz, Robert, 07.12.2016 21:52
Petre,

to zni hezky. A je skvele, ze menite cely system a nezamerujete se jen na jednotlive pripady.

Moje obavy z konce meho prispevku souvisely s tim, ze ve svem okoli se casto setkavam se situaci, ze nekdo neplni svoje povinnosti, ostatni povazuji za prirozene reseni to udelat za nej. Nasledne se na to dotycny zacne spolehat a povinnosti plni jeste mene, ...

Jeste jednou dekuji a preji mnoho dalsich uspechu.


Odpovědět

|_Re: Dotaz, davy, 09.12.2016 12:19
ahoj, také já se připojuji k děkovným reakcím, snad za velkou část vodáků. Myslím, že si dokážu představit, jaká dlouhá a trnitá byla cesta, která vedla alespoň k částečně pozitivním výsledkům. Dík Petrovi i Ešusovi..

Odpovědět

Inspektoři, děkujeme!, Václav, 08.12.2016 19:21
I vám, Petře a Ešusi budiž věčná chvála na nebesích! A finanční podpora nechť vám nevysychá! Smajlík Smajlík Dobrá práce (za nás, trpící vodáky)! Nešel by nějak zařídit minimální průtok na všech řekách po celý rok zajištěný častější rosou či deštíkem, když se vám tak daří s pozemskými úřady? Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Inspektoři, děkujeme!, Vladimír, 08.12.2016 20:08
No když se všude postaví přehrady, tak by ten minimální průtok možná zajistit šlo. Určitě v energetické špičce, od sedmi ráno a večer po šesté, jako u nás na Svratce... V Brně nám ale ministr odvolal betónotvorného ředitele povodí, tak nevím, nevím... Smajlík

Odpovědět

jen doplňěk , Ešus , essalek~seznam.cz, 15.12.2016 14:16
Ahoj
jen k těm jezům doplním to, že letos jsme převzali do údržby záchranné prostředky na Ohři (Kynšperk, Černý Mlýn a Radošov), připravuje se finální smlouva s povodím Labe - celkem 13 jezů a dostali jsme návrh smlouvy od povodí Moravy , který připomínkujeme. Smlouvou se zavazujeme ke kontrolám házecích prvků a jejich doplňování za poškozené či ukradené.
letos jsme se věnovali i hodně suchým jezům zejména na letních řekách, snažíme se dotlačit OŽP na Lužnici k řešení situace kolem manipulací s vodní hladinou.
Určitě v tomhle budeme pokračovat i v příštím roce, protože nechceme, aby se nám prášilo za pádlem.
Ať Vám všem v příštím roce šplouchá víc vody přes palubu, nežli na majáku.
Ahoj Ešus

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour