Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Berounka-za-SPA1.aspx?ID_clanku=2276 edit=3

Berounka za SPA1

Diskuse nad článkem
tekoucí Berounka, Eki, 22.02.2021 11:35
Ahoj Aleši a dík za pěkný článek.
Já jel teď v sobotu za nějakých 75 m3/s od ústí Rakovničáku do Žloukovic. Měl jsem po Tvém vysvětlení karfiólů zde v diskuzi trochu obavu, ale za toho stavu byl úsek i pro méně zkušené jezdce, jediný jez pod Zbečnem už ani netvořil válec a šel splout libovolně přes korunu. Takže už spořádaná řeka, jediná obava u těch jezů s válcem, aby to někoho nevtáhlo.
Zato nedělní peřej v Troji při 360 m3/s byla o něčem zcela jiném, karfioly a šikmé vlny člověka proberou. Smajlík

Odpovědět

|_Re: tekoucí Berounka, Aleš N., 22.02.2021 19:21
Ahoj, jo, díky za koment. Jez pod Zbečnem je Valenťák - vloni při cca 100 m3 jsem to měl stejně, jak píšeš - jen lehká vlnka s možností splutí kdekoliv. S vyšším stavem letos ale už zas nešel.
Jezy jsou nebezpečí, to asi každý chápe, ale víš o nich a nepluješ je, ale zákeřnější mi přijdou právě ty šikmé a podélné vlny, které se různě zjevují dle libosti a nejde se jim tak úplně vyhnout.
Jen jsem chtěl říct, že při vysokých stavech člověk musí být i na jinak poklidných vodách pořád ve střehu Smajlík

Odpovědět

Berounak za 100 kubíků, Honza, 23.02.2021 0:04
Já jsem jel jednou na vzducholodi Berounku za stavu 100 kubíků z Berouna do Radotína. Bylo to zajímavé a celkem nenáročné, ale zároveň bylo jasné, že člověk nesmí nad jezem a na jezu udělat žádnou hloupost, protože by to byla poslední hloupost v životě. Šly jet Řevnice vpravo, Dobřichovice divokou šlajsnou vpravo a zrekonstruované Černošice šlajsnou vlevo (nájezd o metr vedle do jezu by byl sebevražda). Na Mokropsy nejspíš sjízdné těsně podle břehu vpravo jsem si netroufl, válec začínal hned vedle. A Karlštejn a Třebáň byly klasičtí zabijáci. Klasický volej byl jen nad Černošicema, jinak to všude více nebo méně táhlo. Největší drama bylo nakonec s jedním labuťákem, co nás prohnal v Černošicích, ale stejně si zpětně říkám, že je možná lepší tohle nejezdit a místo toho využít nadstavy ke sjetí nějaké malé říčky nebo potoka. Tady na té Berounce by nějaká chyba nad jezem nebo zamotání se do vrbiček mohly skončit tragicky.

Odpovědět

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Nová reakce na článek

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.