Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/CECHY/bile_labe.aspx?ID_reky=733
- Reklama -
Půjčovna lodí Otava tour
Mapa

Řeka Bílé Labe

80%
  • Pramen: u Luční boudy v Krkonoších
  • Délka toku (sjízdné) v km: 4
  • Obtížnost:
      Úsek Říční km Obtížnost
    dolníBouda u Bílého Labe - ústí do Labe4.0 - 0WW V
  • Podmínky: Jedná se o horský potok s mnoha náročnými místy a několika vodopády. Protéká národním parkem, kde je splutí povolenou pouze za určitých podmínek. Je nutné vše dodržet, jinak nebude výjimka prodlužována a splutí bude opět zakázáno. Veškeré podrobnosti jsou uvedeny na webu avts.cz.
  • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
    Uvedené limity sjízdnosti nejsou pevně danou hranicí. Jde o orientační doporučení pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít vhodnou proudnici. Skutečný limit je vždy individuální a závisí na typu lodě, zkušenostech vodáka i ochotě občas vystoupit z lodě a přetáhnout ji přes mělčí úseky. Zkušení vodáci tak často splouvají řeky i za nižších stavů pod limitem sjízdnosti, zatímco pro rafty, laminátové lodě nebo začínající vodáky bývá potřeba vody více.
    ÚsekkdyVodočetAktuálně CHMU Aktuální sjízdnost
    celýna jaře nebo po deštích minimum: 10 m3/s
    úsek: od Plotnového v
    Špindlerův Mlýn
    09.08. 04:30
    90 cm
    0,7 m3/s

    Statistika sjízdnosti - úsek od Plotnového v

    Historie úseku
    Měsíc123456789101112
    Rok 202620000000
    Rok 2025010100000000
    Rok 2024262100001000
    Rok 2023202200010022
    Rok 20220001
    Průměr221100000001
  • Charakter řeky:
    Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
    celý8 - 12 mlesnaté údolípouze C1 a K1, zákaz nafukovačekzkušené0.5 hodiny
  • Nejhezčí úsek:
  • Nebezpečný úsek: možnost padlých stromů, vysoké vodopády a jezy
  • Obvyklý začátek a konec: most pod Plotnovým vodopádem - most Dívčí lávky
  • Plavbu spojit s řekou: Labe
  • Přístup k řece: nutnost vynést lodě pěšky, nelze použít auto! Je zde zákaz vjezdu!
  • Tábořiště: (Přidání nového odkazu)
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
1 Za koncem zóny NP - soutok s Labe WW II 3.4.25 packraft
Vodočet:
108 cm, 2,9 m3/s
Popis: Tak se mi podaril menší majstrstyk..-)!. A naprosto legálně. Uz jsem se bál, jelikož to byla poslední reka v ČR, co nemám sjetou, ze budu muset zakoupit členství ve vodácké asociaci nebo si od někoho půjčit průkazku, aby mi tato řeka nekazila mou famózní statistiku ..-). Nakonec splute na druhý pokus, po té, co jsem zjistil, jak a kde ..-) . Poprvé jsem zjistil ze 103 cm je asi bohuzel malo a nechtel riskovat, ze bych nekde zadrhl, jelikoz u soutoku je docela čilý ruch.a nechtel čelit udiveným pohledům.-). Ted uz v poho i na packraftu, i kdyz nějaký letmý dotek s kameny byl. No a myslim docela slušný výkon (nevodácký) byla i skutečnost, že včera v nejvýchodnějším cípu bývalého Československa spluta Latorica od hranic s UA a dnes téměř nejvzdálenější severozápadní cíp republiky v Krkonoších! Aspon jsem si očistil vodácké boty z blátivých břehů Latorice v průzračném Bílém Labi..-)
Průvodce kilometráží:
Tisk kilometráže:
Od km:
do:
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
Uživatel raft.cz

Spolujízda (pendl aut)

Reklama