Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/morava/staradyje.aspx
Home ČR - Morava Mlýnská strouha (Stará Dyje) Mapa

Potok Mlýnská strouha (Stará Dyje)

64% Oblíbenost řeky


 • Pramen :
 • Délka toku (sjízdné) v km : 31
 • Obtížnost :
    Úsek Říční km Obtížnost
  celýodbočení náhonu z Dyje - ústí do Dyje 31.4 - 0.0ZW

 • Podmínky: náhon, který odbočuje z řeky Dyje na Krhovickém jezu a zpět se vrací pod Hevlínem. Jedná se o klidný a uzší tok s nízkými lávkami, několikrát také překročí hranici s Rakouskem.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně Povodí Moravy Aktuální sjízdnost
  celýceloročně    

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celý6 - 8 mloukyotevřenézačátečníky2 - 3 h

 • Nejhezčí úsek:
 • Nebezpečný úsek: občasné padlé stromy
 • Obvyklý začátek a konec: Krhovice - Jevišovka na Dyji
 • Plavbu spojit s řekou: Dyje
 • Přístup k řece: jen občas z mostů
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (9)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

trepka
10 Krhovice - Oleksovičky 20.5.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: pro mne srdeční záležitost, hlavně první tři km do Strachotic, na cestě jen pár stromů, které se dají proplout, spousta nutrií s mladými. V Strachoticích/Micmanicích dva delší silniční mosty, oba se dají podplout. Micmanický mlýn jsme jeli až k bariéře a pak přenesli cca 100 metrů vlevo kol budovy, podobně u mlýna ve Slupi.

Ivis
10 Oleksovicky, most 23,9 - Dyjakovice , cestní most 14,6 ZW 31.1.20 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: napotřetí na Staré Dyji jsem jel poslední usek od odbočení z Dyje z Krhovic po poslední most v ČR a to z Oleksoviček. Tento usek uz je slabší, zacatek jeste hezke, ale za vesnici se to narovna a i přestane téct. V popisu zde tvrdí, ze neni videt na rybníky z reky, ale neni to uplne pravda. V půlce jsou naopak krasne vyhlídky na 11. Nejvetsi rybník v ČR, z clunu velký skoro jak brněnská přehrada..-)). Stojata voda za mostem v Jaroslavicich pak skončila a i kdyz i dal temer rovne tak to zacalo hezky téct . Akorat zde 3 mohutné spadlé stromy. 2 šly z obtížemi podjet. Jen mi pritom uplavalo padlo, ale nastesti jsem ho "padlovanim" v rukavicich dohnal. Uff-((. Přeci jen zde měla Stará Dyje už celkem hloubku a šířka stále zhruba 8m a i celkem teplo 14 stupnů, takže jsem nechtěl zrovna plavat pro pádlo.

Ivis
5 Strachotice, most - Oleksovicky, most ZW 30.1.20 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Tak jsem sjel po predloňském prvním useku dalsi usek tohoto hezkeho kanálu. Aktualne mel vic vody i vic tekl nez Samotna Dyje. Zde na rozdíl od prvního useku 2x prenaseni jezu resp. 2 mlýnu. 2. Mel nízko stavidlo , jinak by to byl hezky ficak . Tak jsem se aspon pokochat hezkým designem teto opravené památky. Jinak prumer vcetne prenaseni 5,3 km/h. Sirka zde 8 m a zadne jine prekazky.

Ivis
4 Krhovice, jez( 117,7r. km Dyje) - Strachotice ZW 17.6.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 66 cm Dyje - Stara Dyje svuj nema Popis: Tak jsem po skoro 400 sjetych rekach zkusil jednu skoro v mem rodnem miste. Diky letosnim mym rekordnim skoro 90 rekach uz v cervnu velkoryse si nezapisu 100 metru po Dyji k Stare Dyji. Myslel jsem ze sjedu 8 km az do Oleksovic (dal už to vypadá rovné),ale kdyz jsem videl velmi mirne tekouci vodu tak jsem si rekl ze dam jen polovinu -). Tento usek nema zadny jez , velmi pekne okoli podobne Litovelskemu Pomoravi( je zajimave ze to je skoro nezname- asi diky chybejici infrastrukture/ zadne hospody a pod./ a mozna i diky tomu ze za komunismu nebylo mozne propagovat reku co tece chvili k imperialistum. Na cele trase jen jeden spadeny strom, 1x dokonce kratka perej!, sire cca 10-15 metru, coz je dost prekvapive,kdyz na mape je to tak uzke ze jsem se bal aby tam byla voda a nebylo to zarostle.. vody pry je dostatek porad protoze pry dle dohody se sousednimi imperialisty je udrzovan urcity staly prutok. Aspon neco pozitivniho z EU... jinak prumer 4,5 km/h , mozna nekdy dam druhou pulku. Ve Strachoticich bylo nekolik nizkych mostku( ale sly podjet) a prekvapive bohuzel i stejne byly nizke 2 silnicni mosty, kde to nebylo uplne ono - sehnuty v clunu se posouvat dal - mosty byly najednou dost nekonecne ..-)) a jeste kdyz clun nechtel uplne rovne jet ... jinak idealni prazdninova reka .. vcetne Rakouska ma delku 30 km tedy toto rameno cele. Ale od Oleksoviček už to vypadá hodně rovné.

Večerníček
1 státní hranice - ústí do Dyje ZW 15.4.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Franta
31 Krhovice-ústí do Dyje ZW 14.4.18- 15.4.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Večerníček
19 Krhovice - státní hranice ZW 14.4.18- 15.4.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Stanislav V.
31 Krhovice-ústí do Dyje ZW 14.4.18- 15.4.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Bylo nás 8.Romantika,krásná příroda,mlýny a velká pohostinnost místních.Cestou pouze 5 stromů,takže nezapadané a 5 mlýnů.Krásný renesanční mlýn ve Slupu.V Laa nízké mosty,ale všechny se dají.Doporučuju romantikům a kochacím vodákům.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama