Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/morava/senice.aspx?ID_reky=357
Home ČR - Morava Senice Mapa

Potok Senice

68% Oblíbenost řeky


 • Pramen : v Javorníkách pod Makytou
 • Délka toku (sjízdné) v km : 32,5 (21,5)
 • Obtížnost :
    Úsek Říční km Obtížnost
  horníFrancova Lhota - Lužná 21.5 - 10.0WW I-II
  dolníLužná - ústí do Vsetínská Bečva10.0 - 0.0ZW - WW I

 • Podmínky: Plavba spojenými obcemi Horní Lideč a Lidečko je možná, znepříjemňují ji tři stupně s problematickou sjízdností a obtížným přenášením. Jsou viditelné z okolí mostů na hlavní silnici (16,3 a 16,9 ř.km) a bude vhodné je prohlédnout ještě před nástupem na vodu. Stupeň na 17,8 ř.km lze přenést dobře.
  Vodácky atraktivní úsek začíná v Lidečku, ideální možnost nástupu i parkování je pod Čertovými skalami. Na konci soutěsky Lomensko řeka odbočí od silnice a přirozeně meandruje nebo protéká korytem s minimem umělých zásahů. Od Lužné po Ústí převažují obydlené oblasti a výrazná regulace s několika většími stupni a jezy.
  Milovníci potoků mohou při dostatečném stavu zahájit splutí již na konci Francovy Lhoty (21,5 ř.km), do přítoku Střelenky převažuje přírodní koryto (2 - 3 m) s nejméně jedním pěkným meandrem.Za hodně vysoké vody by mohl být zajímavý alternativní nástup na Pulčínském potoce(13, 8 ř.km), kamenité bystřině o šířce 1 - 2 m a se spádem okolo 3 %.Parkovat lze za odbočkou na Pulčínské skály, podél potoka je zákaz vjezdu a vodu lze prohlédnout z přilehlé cesty při pěším nástupu.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně Povodí Moravy Aktuální sjízdnost
  celýna jaře nebo po deštíchminimum: 90 cm
  vodočet: Ústí
  úsek: z Horní Lidče
  měřeno: 23.02. 5:00
  90 cm (2,24 m3/s)
  Mapa sjízdnosti
  Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek střední (z Horní Lidče)
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 2020122
  Rok 201932419162013237
  Rok 20181759140101002
  Rok 201704815
  Průměr71714151001248 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  horní4 - 6m, meandrylouky, lesyuzavřené, kajak, Pálavaznalé 
  dolní6 - 12 m, převážně regulacelouky, vesniceotevřenéznalé 

 • Nejhezčí úsek: Horní Lideč - Lužná
 • Nebezpečný úsek: stupně a jezy uvedené v kilometráži - na limitu obvykle sjízdné, za vyšší vody dlouhé vývary (netýká se kamenných peřejí)
 • Obvyklý začátek a konec: Lidečko u zástávky ČD nebo pod Čerťáky, konec Lužná, Leskovec (ČD), Ústí nebo pokračovat po Bečvě
 • Plavbu spojit s řekou: Vsetínská Bečva, Pulčínský potok
 • Přístup k řece: silnice i vlak jde podél řeky
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (3)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Pavel M.
18 Horní Lideč - Ústí WW I, WW II 15.3.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 110cm 6,56m3 Popis: Moc pěkná říčka, v Lidči jedna nízká lávka a jeden stupeň hodný prohlédnutí, ve Valašské Polance dva vyšší stupně po prohlédnutí sjízdné. Všechny stupně sjízdné, některé třeba prohlédnout. Cca tři stromy v řece, jen jeden jsme přenášeli ostatní šli přejet.

Colon nikotin
18 Horní Lideč - soutok s Vs.Bečvou ZW, WW I, WW II 28.10.17 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: vodočet Ústí, stav: 90 cm, 2.4 m3/s Popis: Jel jsem ji úplně poprvé a docela se mě líbila.Za tohoto stavu jezíky sjízdné,docela pěkně tekla.Mě se takový potoky taky líbí

Ivis
4 17,5 Horní Lideč ,Pěší most , Potraviny ,parkoviště - 13,8 Čertovy skály WW I, WW II 11.4.17 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: prý lze posoudit (dle knihy Vodácký průvodce ) podle sjízdnosti Vsetínské Bečvy (měla 174 cm ,což je skoro limit - ten je 180 ) ,ale vody bylo málo ,takže celkem trápení , níž přímo v Lužné to vypadalo přitom vpohodě . Navíc to chtělo začít spíš až v Lidečku (jak začíná kilometráž v knize Vodácký průvodce).Já vsadil na zdejší na Raft.cz,která začíná na 18 ř.km ,ale zde bylo plno problematických jezíků. Takže fakt lepší začít až na 15 ř. km v Lidečku. Jediné plus snad výhled na Čertovy skály na konci Lidečka.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.