Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/morava/bystrice_pern.aspx
Home ČR - Morava Bystřice (Pernštejnská) Mapa

Potok Bystřice (Pernštejnská)

84% Oblíbenost řeky


 • Pramen :
 • Délka toku (sjízdné) v km : 12
 • Obtížnost :
    Úsek Říční km Obtížnost
  celýBystřice nad Pernštejnem - Vír12 - 0WW I-II

 • Podmínky: tok čítá asi 10 km (silniční vzdálenost, dík mnoha meandrům to bude víc) příjemné vody WW 1+ až 2, se spádem cca 1,2 % (rozdíl 120 výškových metrů). Sjízdná je při jarní vodě, kdy sjízdnost odhadnete ve Víru u hostince Vír - Hrdá ves: je-li Bystřice bez problémů sjízdná na tomto úseku, sjedete ji v pohodě až z Bystřice nad Pernštejnem.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně Aktuální sjízdnost
  celýna jaře nebo po deštích minimum: 50 cm
  úsek: od Bystřice
  vodočet: Vír
  měřeno: 24.10. 14:00
  38 cm (1,01 m3/s)
  Mapa sjízdnosti
  Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek od Bystřice
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 202007
  Průměr07 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celýúzké, meandry, 3 - 5mlesnaté údolíkajak, Kanoeznalé2,5 h.

 • Nejhezčí úsek: Dvořiště - autokempem Na kopci
 • Nebezpečný úsek: Stupeň u ČOV v Bystřici n. P., padlé stromy, nízké lávky
 • Obvyklý začátek a konec: Bystřice nad Pernštejnem - u ČOV, Dvořiště, autokemp Na kopci - dříve Jitřenka, Vír
 • Plavbu spojit s řekou: Svratka
 • Přístup k řece: silnice pouze občas
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (5)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Koks
11 Bystřice pP - ústí WW II 11.7.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: vír 49cm/1,92cbm, Bystřice 30 cm Popis: Tohle je potůčkářská perla. Šíře 2-4 m, prvních 7 km rychlý proud/peřeje ve vostrých meandrech hustě zarostlých vrbkami, dvě tři neprůjezdná místa, popadaný stromy (jedno cezení lodičky spodem), u dětských táborů nízké lávky - prostě exkluzivní vodácký sadomaso v nádherný, člověkem zapomenutý , přírodě. Ke konce se tok narovná a sklopí a valí to ještě rychleji, už víceméně bez překážek. Sjízdnost byla na hraně, především ten rychlejší konec. Doporučuji min. 50cm ve Víru, což odpovídá 30 cm na vodočtu v Bystřici - Most na konci ul.Pod Kaštany.

Ivis
11 Bystrice, pod stupněm, konec ul.Pod kaštany 11,2 - Vir , posledni most pred přehradou 0,1 WW I, WW II 10.2.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 36 cm ( mozna i 51 cm..) Popis: Vodocet vlastne nevim uplne presne protože jsem začínal v Bystřici po dešti za stavu 36 cm.. ale vodocet je az ve Viru a pri mem doplutí bylo 51 cm... Velice hezká akční říčka, i když asi 4 spadlé stromy a díky pionýrům min. 4 nízké lávky kolem pionýrských táborů.Jediný větší stupen asi 500m po startu, pak jen meandry a hezké peřejky a u Jitřenky jedna větší kaskáda. Místy díky břehovým porostům docela uzké. Jinak šířka cca 5m. Průměr díky překážkám 5,1 km/h. K Jitřence jen 4,7 km /h . Pak už skoro žádná překážka a i snížení sklonu a rovnější . Těsně před Vírem zase zvýšení sklonu a zrychlení. Najeto přesně 11,2 km.

Kubíček
12 Bystřice nad Pernštejnem-ČOV - Vír WW I, WW II 10.1.15 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Zapomenuté údolí Bystřice skýtá krásný zážitek!

Ivis
6 Bystřice n. P. začátek města most silniční - silniční most směr Vír ,pionýrský tábor Jitřenka WW I 24.5.14 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: chybělo trošku vody ,aby to byl velmi zajimavý potok, v každém případě má potok zajimavý velký spád ,škoda ,že nikde nemá vodočet ..., trošku v závěru hrozila bouřka tak to bylo bohužel bez předpokládaného cíle Vírské přehrady ,strach s přicházejících blesků byl větší než vodácké nadšení, no a i byl trošku spěch na hokej ,což se ukázalo jako špatné rozhodnutí vzhledem k slabé hře s Finskem o finále..Takže znechucení nad výkonem našich trošku vyrovnalo ,že aspoň bouřce jsme utekli na poslední chvíli.Snad tedy aspoň slovanští bratři (Sovětský svaz - Rusové ) dovedou nad Finy zvítězit za nás a stát se mistry světa...

Honza Š.
12 Bystřice nad Pernštejnem - Vír WW I, WW II 28.3.09 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Vladimír
10 Bystřice nad Pernštejnem - Vír WW I, WW II 2009 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Krásná rychlá říčka s velkým spádem, meandrující mezi vrbičkami. Bez nástrah. technická, sportovní, třeba doporučit.Kdykoliv znovu.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.