Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/kalendar.aspx?ID=2979
Půjčování lodí na řece Nysa Klodska

Kalendář akcí

<říjen 2025>
poútstčtsone
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Přidat akci Výpis všech akcí


Třídit dle: řeka
  Datum
den: 19.10.2025

řeka: Botič

Spolujízda: vezmu do auta: 0; hledám odvoz: 0; převoz aut: 0

TJ KOTVA BRANÍK si Vás dovoluje pozvat na splutí populárního pražského kanálu
RIO BOTIČO
DATUM KONÁNÍ: V neděli , 19.10. 2025
START : pod hrází Hostivařské přehrady mezi 9.30 a 11.00
VÝKLAD TRATI : v 9.30 a v 10. 30 Důležitý !!!
CÍL : Možný kdekoli a kdykoli, příjemný je po koupeli
pod Grébovkou, obvyklejší kdekoli po vplutí do Vltavy po proplutí cca 800 m dlouhým tunelem.
POPIS TOKU : 13,5 km ZWC - WW I. Zpočátku roztomilý proudící potůček
s meandry a drobnými peřejkami.Pod Záběhlickým jezem u zámečku začíná regulovaný tok. Přírodní kaly vystřídají zvolna kaly průmyslové, ale už to není zdaleka tak brutální, jako dříve. Stupně s válci různých velikostí, většinou v kolmých zdech, nesnadno se obnášejí, na vhodných plavidlech jsou sjízdné. Po loňské zkušenosti se zapříčením lodě správce toku zakazuje průjezd „Rourou“ pod přehradou.
STARTOVNĚ : 50,- Kč za loď s jedno-, nebo dvoučlennou posádkou. Vícemístné
čluny a větší plavidla jsou zakázána, protože v tunelech a pod mostky by mohla způsobit skrumáže a zácpy s nepříjemnými následky. Startovné bude vybíráno na startu do trpaslíka.
DOPRAVA : vlastní - nejlépe na panelovku " K jezeru" a odtamtud pěšky
odnést lodě na místo startu. Dodržujte pokyny pořadatele a pravidla silničního provozu (pozor na zákaz stání na panelovce).
OBČERSTVENÍ : každý vlastní, mnoho možností cestou, možná i na startu.
VYBAVENÍ : povinné plovací vesty a helmy, loď zajištěná proti potopení.
Doporučujeme zavřené lodě a vybavení baterkou pro průjezd tunely. Pro jezdce až do Vltavy je baterka NUTNÁ !!!
UPOZORNĚNÍ 1 : Akce se uskutečňuje díky vstřícnosti správce toku, letos bylo a je vody málo, do řečiště bude pouštěn přiměřený průtok pro kanoe a kajaky. Z toho důvodu je splutí pro vícemístné Rafty a velká plavidla zakázáno! Doba pouštění vody bude přibližně stejná, jako v minulých letech. Proto také prosíme, věnujte pozornost pokynům, které obdržíte na startu, abychom se v příštích letech mohli nadále na Botiči setkávat a těšit z plavby.

UPOZORNĚNÍ 2 : Každý startuje na vlastní nebezpečí. Tok řeky se mění každý rok, to je kouzlo potoka, protékajícího umělými a stále upravovanými břehy. Proto nespoléhejte, že tok a plavba budou stejné jako v minulých letech. Informace o aktuálním stavu a průjezdnosti budou při výkladu trati. Věnujte mu
pozornost ! SPLUTÍ BOTIČE NENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY !
UPOZORNĚNÍ 3 : Pražská náplavka u ústí Botiče je pěší zóna, vjezd auty zakázán. Využijte proto pro zakončení plavby a nakládku lodí protějšího břehu Vltavy, kde je možné parkovat i přijet s auty až skoro k vodě a vystoupit z lodě lze zde také, popř. končit na ostrově Císařská louka, kam je také možný příjezd auty až skoro k vodě a vystoupit z lodě lze také.Opravit

nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
06.03.2026 13:25 Proběhla zajímavá studie na Jizeře, jestli vodácká aktivita škodí chráněným živočichům. Během léta se sledoval vliv vodáctví na vranku a závěr je, že vodácká aktivita jinak těmto živočichům neškodí. To, že ale v místě jsou dvě derivační MVE s dlouhými suchými místy pod jezy, nikdo neřeší.
04.03.2026 7:27 ČPV Teplá se bude konat až v neděli 26.4. místo původně plánované soboty. Byla kolize s jinými akcemi v regionu, proto došlo k posunu.
17.02.2026 11:39 Na 2 místech v úseku Č.Pila-Rejštejn přehrazují stromy celou řeku. Mimořádně nebezpečné místo vzniklo na ř.k.110,7 (pod Paulino loukou peřej do „S“ s balvanem uprostřed), kde silný kmen zcela přehradil řeku. Leží šikmo, pravou částí níž po proudu a dle vodního stavu ve vyšších vlnách dokonale splývá s vodou.
06.02.2026 15:59 Krajský soud zamítl žalobu rybářů na rozhodnutí ohledně akce na Doubravě v roce 2025. Potvrdil tak, že námitky nejsou relevantní a akce se mohla konat. Bohužel je ohrožen další ročník díky nové výjimce a lhůtám na odvolání. Více na fb avts.
15.01.2026 8:08 Vodácká škola záchrany vypsala termíny kurzů na rok 2026. Podrobnosti s možností přihlášení na jejich stránkách vodackaskolazachrany.cz.
14.01.2026 8:47 Dne 14.1.1999 byla založena doména raft.cz a též tento web portál. Již neskutečných 27 let jsme s vámi a přinášíme informace z českých i evropských řek.
29.12.2025 10:25 Vodáctví bylo v minulosti zapsáno na 3 seznamy krajských nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Česká televize natočila dokumenty o jednotlivých tradicích, kdy o Vánocích odvysílala pořad z Královehradeckého kraje. Repríza bude 2.1. ve 12:00 na ČT2 nebo již nyní na ivysilani od 17:30 záznamu.
11.11.2025 11:56 V Kynšperku nad Ohří je uzavřen obtokový kanál kolem jezu z důvodu opravy lávky. Je zatrubněn a přesypán pro zajištění přístupu stavební techniky k mostu. Stavba bude dokončena do 06/2026. Též probíhají stavební práce na jezu Černé Budy na Sázavě. V rámci opravy bude mimo jiné provedeno dočasné zahrazení sportovní propusti. Dojde také k zajímkování části koryta v podjezí u levobřežní dlažby.
07.03. Bazar prodám: Prodám kajak ZET Raptor, nesvařovaný, dno nepromáčknuté, běžné opotřebení a škrábance. Na požádání p

04.03. Bazar prodám: Prodám 2ks nových stehenních klekacích popruhů na nafukovací kanoe řady Rapid od WTX(spadá pod Vodák

04.03. Bazar prodám: Házečka, házecí pytlík zn. HG Sport 20m -plně funkční, pěkná Prodám házečku HG Sport o délce 20 m.

14.02. Bazar prodám: Vodácké lodní vaky. Lodní vak Gumotex 100 litrů-7ks Lodní vak Vodák sport 80 litrů-1ks

14.02. Bazar prodám: Prodám kánoe vydra

24.01. Bazar prodám: Plastová OC1 Robson - Homes klečení Žralok, běžné opotřebení, nevařená,nové vaky. Loď je v pořádku.

15.01. Bazar koupím: Prodám nebo vyměním hravý riverrunner od Prijonu v lepší specifikaci. Kupováno mnou jako nové v HGčk

14.01. Bazar prodám: Prodám nový kajak exo Helixir, velikost L. Jedna z nejlépe hodnocených rodeovek současnosti. Lehoun

06.01. Bazar prodám: Gumotex Kokpit Rush 2-2 Nepoužívaný .Posielam zo slovenska,Nové Zámky.Prípadne osobný odber. Cena

02.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám neopren Hiko vel.56, zachovalý.

Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách
Vtip Karla Macase
05.02. Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02. Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12. Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11. Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/
28.10. Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu
27.05. Jizera: Pozor na rekonstrukci mostu v Přepeřích (ř. km 76,3 hned pod jezem)! 24. V. 2025 stojí pouze pilíře
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.