Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Zvyseni-bezpecnosti-na-rekach.aspx?ID_P=128 ID_prispevku=6
Půjčování lodí na řece Nysa Klodska

Diskusní fórum Re: Zvýšení bezpečnosti na řek


Diskuse nad tématem
Re: Zvýšení bezpečnosti na řek, meny, 20.03.2006 14:45
No zeptám se tě na ten Ostrov Hrůzy. ( a nemyslim to teď jako útok, opravdu mě to zajímá) Myslim si že vím který balvan myslíš a trochu mě překvapuje že jsi tak ostře proti se tam postavit s házečkou. To že je sifon přímo pod, takže když to tam někoho vtáhne a ty ho máš prakticky na dosah ruky, bych spíš viděl jako výhodu (Teď pomíjím úplně hloubku vody v inkriminovaném místě která je při hodně vysoký vodě tak metr a půl a vztáhněme to obecně) . Nestalo se mi ještě, že bych po někom hodil házečku zasek ho a výtáhl ho proti proudu a to jsem silák k pohledání:) Spíš si ho působící síly natáhly ke břehu. Takže jestli tu je něco co přehlížím zkus mi to nějak přiblížit. V tomhle se nechám milerád poučit, protože bych se v podobné situaci asi taky postavil nad sifon abych dobře viděl, ale samozřejmě nejsem vševěd. No ale jestli to bylo jen takové nepromyšlené plácnutí proti CESTOVKÁM (nezkušený klient chtící se vyhnout na Ostrově Hrůzy sifonu???) tak mi snad raděj neodpovídej :)) Ale jinak má všeobecná otázka: "Kam se postavit s házečkou A jak se vlastně postavit k sifonu" ? Schválně dokážeme k tomuto zaujmout stanovisko, nebo raděj budem dál nadávat na rafty a pálavy?

Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazar věcí, Volná místa v lodi, Ztráty a nálezy, Pracovní nabídky nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Název:
Jméno:
Email:
Text:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
11.05.2026 8:40 Pro nevhodné hydrologické podmínky byl zrušen závod ČPV Sázava 2026, který se měl konat dne 16.5.
27.04.2026 9:31 Ani bolen, ani rybáři, ale sucho zastaví slalomové závody na Trnávce, které se měly uskutečnit 9 - 10. 5. Průtoky ve sledovaných profilech se podle aktuálních dat ČHMÚ pohybují pod 30 % dlouhodobého měsíčního průměru a neumožňují manipulaci na přehradě.
24.04.2026 9:42 AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.2026 9:18 Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
24.03.2026 14:45 Jelikož skripta Bezpečně na tekoucí vodě a Záchrana z válce jsou již téměř rozebrané, dotisk se neplánuje, proto se z nich vytvořily alespoň e-knihy ve formátu PDF. V případě zájmu si je lze objednat na stránkách Vodácké školy záchrany.
06.03.2026 13:25 Proběhla zajímavá studie na Jizeře, jestli vodácká aktivita škodí chráněným živočichům. Během léta se sledoval vliv vodáctví na vranku a závěr je, že vodácká aktivita jinak těmto živočichům neškodí. To, že ale v místě jsou dvě derivační MVE s dlouhými suchými místy pod jezy, nikdo neřeší.
14.05. Kdo vezme: Nemá někdo v plánu jet během června/července na výpravu podél pobřeží ať už seakajak nebo paddleboar

13.05. Bazar prodám: Prodám kajak WAKA Tuna. Kajak určený reálně pro jezdce 65-95kg (výrobce výrobce uvádí 60-115kg), dé

12.05. Bazar koupím: Ahoj, koupil bych postarší helios, safari nebo podobnej singl (případně i dvojku). Za nabídky na b

05.05. Bazar prodám: Za odvoz 2x laminátový kajak. Dna vypadají, že to asi nepoteče, slepky budou chtít opravit, jeden ne

29.04. Bazar prodám: ZET DIREKTOR

29.04. Bazar prodám: ZET DIREKTOR

25.04. Bazar koupím: nafukovací kajak Gumotex Rush, koupím za rozumnou cenu

25.04. Bazar koupím: vak do lodi Palm 25 l (event objem 15 litrů) s možností vyfouknutí přebytečného vzduchu, ideálně še

23.04. Bazar prodám: 3 kusy starších nafukovacích kánoí PALAVA. Všechny uvedené lodě jsou velmi zachovalé, plně funkční a

22.04. Bazar prodám: Kajak Waka OG - vařené dno Pro začátečníky na dojetí či na kanál Hmotnost jezdce 65 - 110 kg

Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách
Vtip Karla Macase
30.04. Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03. Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03. Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03. Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02. Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02. Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12. Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11. Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/
28.10. Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.