Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Velka-skupina-rafty-3-dny.aspx?ID_prispevku=4719

Diskusní fórum Velká skupina, rafty, 3 dny


Diskuse nad tématem
Velká skupina, rafty, 3 dny, řeka: Berounka, Petra, maresova.pet~seznam.cz, 26.04.2021 19:26
Ahoj! Prosím o radu a tip na trasy a kempy. Bude nás hodně (cca 40 i s dětmi), chceme jet na 3 dny na vodě plus 2 dny na příjezd a odjezd, splouvat chceme určitě na raftech. Potřebovala bych poradit, kam se vydat, s tím, že denně chceme jet cca 10-15 km (ideálně kdyby byla po cestě možnost tak jednou, dvakrát zastavit na jídlo a občerstvení), bydlet bychom potřebovali v kempech s alespoň základní vybaveností, ovšem nejlepší by bylo, kdyby tam byly i chatky nebo nějaká možnost se ubytovat "pod střechou" (bereme sebou i miminka). Přesouvat do dalšího kempu se můžememe každý den, lepší by ale bylo, kdyby šlo zůstat na jednom místě alespoň dvě noci.
Můžete mi, prosím, poradit i nějakou půjčovnu?
Doufám, že na Berounce najdeme úseky, které by se aspoň trochu přiblížily našim nemalým požadavkům Smajlík
Ještě jeden detail, jet chceme na začátku srpna, je to na raftu vůbec reálné?
Díky za jakoukoliv reakci a radu Smajlík

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Poustva, 27.04.2021 9:05
Ahoj, my jsme s batolaty (2+) byli u Potůčků (mapy.cz/s/davodolubo) a jeli Liblín - u Potůčků, u Potůčků - Zvíkovec a Rakolusky - u Potůčků, tj. nestěhovali základní tábor. Mají tam asi 5 chatek, ale nemám s chatkami osobní zkušenost. Je to jeden z klidnějších kempů, to bylo hlavní kritérium výběru, a úseky jsou až na 4km volej před Zvíkovcem tekoucí (v kontextu Berounky :-) Jezdíme na kánoích, rafty občas na Berounce vídám, ale nějak si neumím představit, co by mě donutilo do něj na Berounce sednout, ona plyne velmi rozvážně.

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Petra, 27.04.2021 13:11
Děkuji za odpověď, kouknem na to. Ještě jsme našli úsek z Nižboru do Dobřichovic, s přespáním v Berouně a v kempu na Karlštejně, nemáte tam zkušenosti? Na raftech jezdíme, protože děti jsou relativně malé a víc je to baví, když jsou v kolektivu Smajlík

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Kouďa, 27.04.2021 14:16
Tam se chystám už léta sám, znám to zatím jen z břehu. Břehy jsou kapku industriálnější a obydlenější. Od Žloukovic je to od jezu k jezu do Berouna víceméně po stojaté vodě.
Poprosím takto Aleše N., můžeš přihodit místopis? Znáš to tam líp.
I když je ten vršek pro logistiku horší - žádný vlak a přesun jen po křivolakých silničkách III a IV třídy, tak je ale úsek Liblín - Skryje opravdu moc hezký. Hezké údolí bez civilizace a dobré pro koupačky a různé vodní dovádění. Třeba pod Podkrašovským jezem bývá oblázkový ostrůvek, minulý rok se tam naše děti zasekly na celkem dlouho Smajlík

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, kavol, 27.04.2021 21:52
s kempem v Karlštejně mám zkušenosti vesměs negativní, jakože tam člověk večer nedostane pivo protože přece noční klid (co na tom, že tam ve třech polohlasem řešíte nesmrtelnost chrousta a nejste parta němců vyřvávajících posilněni z vlástních zásob ...), "útulnost" sociálek neodpovídala mé představě vzhledem k ceně za ubytování účtované, a něco takovýho, jakože by si tam člověk nasbíral dříví a v nějakým odlehlejším koutě, aby teda nerušil, békal u ohně do rána, to už vůbec nehrozilo

ale už je to pěknejch pár let, mohlo se ledacos změnit ... no, vzhledem k poloze bych ovšem zásadní změny nečekal

jinak jako řeka je to úsek celkem v pohodě, s již uvedenou výhradou toho voleje nad Berounským jezem

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Kouďa, 27.04.2021 10:06
Ahoj, jak píše Poustva.. ještě bych dodal, záleží na tom co si představuješ pod pojmem miminka (věkově) a jak to budete mít rozsortované na těch raftech. Pokud bude na raftu vždy rodina (rodiče + prcek, či dva 3-7let a třeba i to mimino), tak 10km denně bude až až, páč většinou bude pádlovat jen táta. Berounka plyne velmi rozvážně a nad jezy si makáč na zádi dá pěkně do těla.
Pokud jste už byli na vodě a zvládnete ovládat kánoj, mrkněte na půjčovnu v Plzni na Bílé Hoře Sikyta H2O Sport. Má tam velkou rodinnou kánoi Sioux. Vezl jsem na tom celou rodinku (Poustva myslím také) a je to pohoda. Velká, stabilní a dobře řeže stojatou vodu. I když jsem občas pádloval jen já, protože manželka zrovna obsluhovala droboť, tak se to v klidu dalo.
www.pujcovna-lodi.net/pujcovna...
Chatky jsou i na Kobylce, ale je to velký a hlučný kemp a úseky nad ním jsou dost volejnaté, pro rafťáky otročina.
Potůčky mají slušnou vybavenost, chatky si ale zamluvte hodně dopředu. Pak jsou tuším chatky v kempu ve Zvíkovci, ale ne vlevo u velkého jezu. Až ten druhý kemp níž po proudu, ale tam nevím, jak to tam vypadá.
Každopádně na tři dny jsou ty štreky, co psal Poustva pěkné.
Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Kouďa, 27.04.2021 10:13
Ještě upravím nepřesnost, miminem nemyslím vyloženě ležící kojence a batolata, s těmi bude jeden rodič zůstávat v kempu, že jo?
To bych nebral ani na raft. Ono i s těmi 2-3 letými je to mít oči na stopkách.

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, kavol, 27.04.2021 12:46
a to jako proč? máš pocit, že na lodi se nedá kojit? že by se ostatní vodáci topili, kdyby náhodou spatřili poloodhalené prso? :-)

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Kouďa, 27.04.2021 13:15
Nic proti odhalenému poprsí... to bychom unesli asi všichni bez újmy Smajlík Smajlík .Podle mě mimino patří do postýlky, či kočárku a ne na loď, byť se jedná o klidnou řeku. Stejně tak mimino nepatří horské túry, koncerty a podobné akce. Má ležet, jíst a spát, aby pěkně v klidu vyrostlo a zesílilo a pak jelo na vodu.
BTW, na takového prcka ani neseženeš vestu.

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, kavol, 27.04.2021 21:32
tož podle mého zas mimino patří tam, kde má rodiče (viz teorie citové vazby), a pokud ti si chtějí prožitek z akce komplikovat péčí o něj, resp. spíše naopak nechtějí kvůli péči o děti o všechny akce přijít, tak je to snad na nich, aby se zařídili ...

jest pravdou, že malé děti většinu dne prospí, a co neprospí, tak ty opravdu malé z většiny prožerou, ale když zrovna nespí a nejí, tak se fakt nepotřebují nudit někde v zavinovačce s výhledem do stropu

podněty, které můžou sledovat na vodě, bych řekl, že jsou významně lepší, nežli chrastící šňůra natažená přes kočár

vysokohorskou turistiku neprovozuju, skrze špatný kolena a tak vůbec, ale jinak jsme brali děcka kde jsme mohli (není koncert jako koncert; voda od 8/10 měsíců neb tak to vyšlo vzhledem k datu narození a nejbližší použitelné akci), a zatím nemám pocit, že by se to na nich nějak negativně podepsalo

a tu vestu "for toddlers under 20 lbs" ti pošle číňan za pět-šest stovek, pokud neseženeš u nás, do léta to i z té daleké asie dojde ;-)

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Petra, 27.04.2021 13:26
Tak to mě pobavilo

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Petra, 27.04.2021 13:43
Moc děkuji za komentář, kouknem na to

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Petra, 27.04.2021 14:38
Nějak mě zlobí posílání odpovědí, zkusím ještě jednou.Vodu jezdíme pravidelně, jen Berounka se nám zatím nějak vyhýbala, proto zjišťuju, kde se dá Smajlík Co přibyl potěr, tak bereme rafty, děcka to víc baví, můžou dělat blbosti. Pádlovat kdo má, jezdí nás hodně rodin.
Miminko bylo myšleno opravdu půlroční kojenec, batolata neřešíme, ty už v pohodě zvládnou stan, na vodu s tím nejmenším opravdu ne, počkáme na ně na souši Smajlík
Našli jsme ješte úsek mezi Nižborem a Dobřichovicemi, který se pro nás jeví ideálně, nevíte, jak tam to vypadá? Ten úsek se nám líbí, že je celý na trati a nemuseli bysme popojíždět auty.

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Jabberwocky, 27.04.2021 20:43
Ahoj, ke kempům nic říci nemůžu, nikdy jsem tam nespal. Ale vodácky je úsek Nižbor – Dobřichovice v pohodě. Nad mostem v Nižboře, přímo pod zámkem, je tzv. nižborská náplavka. Hezké travnaté místo, kam se chodí hodně koupat, přes léto je tam otevřený stánek. Pro děti je tam velké hřiště a volně přístupná bmx trať: mapy.cz/s/pesovaceta

Kousek po proudu je pak hezké „keltské“ hřiště: mapy.cz/s/rafeledone Dá se tam celkem dobře vylézt z vody.

Travnatý plácek se stánkem je i nad jezem v Hýskově.

Průjezd Berounem je v pohodě, jen se musí přenést jez (to se ostatně týká i Nižbora a Hýskova). Bývala na něm šupna, ale už není a pochybuji, že někdy ještě bude. Do berounské Čertovky (náhon vpravo) s rafty a dětmi rozhodně nevjíždějte.

Pod Berounem budete projíždět moc hezkým krasovým údolím s jeskyněmi nahoře ve skalách. Můžete nakouknout vlevo do ústí Kačáku mapy.cz/s/nasovocape a zastavit se na dlabanec v Srbsku, dá-li koronáč. Kdybyste si chtěli protáhnout nohy, můžete u ústí Kačáku někoho nechat a kousek se projít proti proudu. Dojít byste mohli až do Sv. Jana pod Skalou, ale to už s dětmi bude možná moc daleko.

Skončit byste mohli v Zadní Třebani na ostrově mapy.cz/s/hofakacoce , bývala tam i taková trampská country hospoda. Čím blíž k Praze, tím je okolí řeky obydlenější.

Teoreticky byste mohli pokračovat i dál pod Dobřichovice. Pod posledním jezem v Černošicích to dokonce i trochu teče a jsou tam směrem na Radotín „peřejky“, ale v létě tam nemusí být voda.

To je tak všechno, co mě na první dobrou napadá.

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Petra, 27.04.2021 22:37
Moc děkuji Smajlík

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Střelec, 28.04.2021 16:40
V sobotu to vypadalo, že stánek v Nižboře funguje. Dával jsem Roztoky (nádraží) - Beroun (jez). Teklo to málo, pod železničním mostem u Žloukovic to trochu dřelo a přes jezy neteklo skoro nic. Dost hnízdících labutí.

Odpovědět

|_Re: Velká skupina, rafty, 3 dn, řeka: Berounka, Aleš N., 28.04.2021 20:13
Ahoj, vlak podél trasy bývá i pro mě fajn bonus pro pendl, ale pokud jste na Berounce doposud nebyli, tak bych vás na první setkání s řekou na tento úsek neposlal. Vyjma krásného ale příliš krátkého úseku mezi Berounem a Karlštejnem, je tam na můj vkus až příliš civilizace, poměrně masivní zástavba a hlučná silnice a železnice. Ten úsek klidně až ku Praze je spíš pro fajnšmekry, kteří chtějí mít řeku sjetou komplet.
Berounka neohromí vodácky, ale má rozhodně co nabídnout krajinou, přírodou a pamětihodnostmi a to zejména na dlouhém úseku mezi Plzní a Nižborem.
Nehodnotím výběr plavidla, ale když už bych tam "musel" s raftem, snažil bych se alespoň vyhnout nejvolejnatějším úsekům, takže bych volil start buď v Liblíně (chatky kemp U Potůčků, Hlince nebo Pod mostem, Zvíkovec) nebo možná ještě lépe ve Skryjích (chatky Višňová I nebo karavany U Jezu, Račice).
Půjčoven je tam mrak, ale každý preferuje jiné parametry, to si prolustruj Smajlík .
Tak ahój na Berounce Smajlík .

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
06.05.2021 10:47 Byly aktualizovány termíny vypouštění přehrad pro splutí Jihlavy a Bystřičky.
04.05.2021 12:31 Pozor při splouvání Úpy v Úpici. Již rok se tam opravuje most a lešení zasahuje do koryta toku v celé šíři. Z něho ční roxory a trubky - velmi nebezpečné. Přenášení není zcela jednoduché. Lépe začít níže v Havlovicích.
27.04.2021 8:34 Přijeďte se rozjezdit před sezónou v rámci kurzu Technika a taktika jízdy, který se koná 22-23.5. Naučte se bezpečně vyjíždět z vracáků a přejíždět silný proud tak, abyste neplavali. Buďte připraveni na sezónu a přihlašte se do 30.4., kdy se musí potvrdit zarezervovaný kanál.
13.04.2021 10:10 V Karlových Varech se bude opravovat Dvorský most. Během jara a září se uzavře celá řeka, ale během sezóny by měla být možnost proplout při pravé straně u břehu. Více na facebooku AVTS.
12.04.2021 14:05 Další akce se budou v dubnu rušit - ČPV Otava, závody na Kamenici i Labi.
08.04.2021 12:31 Na facebooku AVTS naleznete podrobnosti ke dvěma zajímavým řízením, která právě vedou. Řeší prostupnost MVE Heřmanice na Labi a MVE Benešův mlýn.
25.03.2021 11:35 Nově jsme do sledování stavů sjízdnosti zařadili i některé velmi oblíbené řeky z Rakouska, které se zobrazí i na slepé mapě.
18.03.2021 10:06 Chystá se stavba MVE Nové Městečko na horní Otavě, kde by se měla voda z koryta odvést na vzdálenost cca 800 m. I díky námitkám AVTS byla stavba zařazena do procesu EIA a měla by se proto zpracovat dokumentace s následným procesem hodnocení vlivu na životní prostředí. Více na facebooku avts.
07.05. Volné místo: Jedeme Lužnici (ideálně Suchdol-stará řeka-Bechyně) táta se třemi dětmi (8,6,6) na velké Sambě v ter

03.05. Ztráta: černé kajakářské pádlo Profiplast. sklolaminátový dřík, uhlíkové listy, byly na něm neoprénové pytlí

03.05. Ztráta: kajak liquidlogic Jefe žlutý

02.05. Kdo vezme: Ahoj sháním parťáka s kajakem.Nejlépe Vysočina já začátečník 2x Sázava ze Žďáru

02.05. Bazar prodám: Prodám Riot Thunder 65 (menší velikost) s klečením pro C1. Jedná se o univerzální loď pro ty, co ne

01.05. Bazar prodám: WAKA OG - 4 roky starý, ježděný jen na kanale, v perfektním stavu. K předání dle dohody - Teplice, U

01.05. Bazar prodám: Kajak Gumotex K1 - do ww4. Starý 10 let,v dobrém stavu bez oprav nebo poškození. Fotky odpovídají vy

01.05. Bazar prodám: Kajak Gumotex K1 - do ww4. Starý 10 let,v dobrém stavu bez oprav nebo poškození. Fotky odpovídají vy

27.04. Volné místo: Háčka ÉÉÉliška --srdíčko krvácí-- čištění Sázavy kdykoli-kamkoli

27.04. Bazar prodám: slalomka Galasport Rad Profi, jetá 2x na kanále ve Vrbném, pouze kosmetické škrábance na dně

Reklama
Vtip Karla Macase
05.05. Labe: Ahoj, na horním Labi v první peřeji pod Esíčkem (úsek pod Labskou soutěsku-Vrchlabí) je strom přes
04.05. Úpa: Pozor v Úpici, kde se opravuje most. Lešení zasahuje do toku v celé šířce, ční tam roxory proti vodě
03.05. Kocába: jeli jsme Kocábu 2.5. odpo za kulminace 79cm v Štěchovicích. Pod N. Knínem je na cca 1km hodně padlý
02.03. Úslava: na rkm 23,7 začala stavba lešení kvůli opravě mostu přes Úslavu na silnici Šťáhlavice-Kornatice, plá
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour