Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Re--Letni-vikendova-detska-vod.aspx?ID_prispevku=4988 edit=2

Diskusní fórum Re: Letní víkendová dětská vod


Diskuse nad tématem
Re: Letní víkendová dětská vod, Brandy, 28.05.2023 11:48
K té Vltavě - pokud byste chtěli jet v červenci Vltavu, zkuste úsek ze Zlaté Koruny do Boršova. Většina notoriků jede max do Zlaté Koruny. Řeka tam teče a s malými dětmi je to na 2 dny na pohodu. Smajlík

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Jenda, 27.05.2023 11:45
Ploučnice nad a pod Borečkem, Lužnice ze Suchdola, vrchní Sázava od Ledče, ale tam je to o vodě. Ohře z Tršnice je taky fajn. Dětem je potřeba ukazovat řeky, kde nejsou hospody a vykalený trubky v lodích. Na Ploučce hospody nejsou, ze Suchdola jich taky moc nepotkáš :-)

Odpovědět

Já ti dám rybník!, Chobotnice, 26.05.2023 12:17
Vo uplynulym víkemdu semse měl možnost docela intenzívně přesvědčit, že rybník to fáááákt neni. Smajlík Pokud by někdo tvrrrdil opak, mám kdyžtak návrh na challenge.
No nejvíc to stojí v úseku Nadryby - Libštejn. Ve zbytku i zdrže jezů jak nějak viditelně tečou. Ale ani v režimu s dětma nic z toho neni nepoužitelný na nějaký rozumný vzdálenosti i v režimu s dětma, pokud se používaj pádla na to, na co byly určený. Navíc je tam docela hezky nízkej vodáckej cvrkot.
Srovnání se Sázavou - minulej víkend jsme dali se synáčkem za den a půl úsek Stvořidla - Ledečko, asi 70km, žádný štvaní se, tak jako na pohodu. A teda to pořekadlo o spojenejch rybníkách platí a to ještě s rezervou zhruba až od Kácova. Nad jsme museli místy docela číst vodu a kormidlovat, abysme jeli čistou stopu.
Za mně oboje dobrý, možná ta Sázava je o chlup náročnější na množství vody a krz zastavěnost chatama je to tam horší na táboření na volno proti Berounce, ale to už je mimo původní dotaz.

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Kouďa, 26.05.2023 9:04
Museli byste nahodit loď pod Železňákem, tam co se vrací náhon. Jeli jsme to loni v květnu za 136cm/16,22Q v ŽB a od jezu k náhonu to bylo i tak suchý. Na jezu ve Splzově se jede náhonem, kdy se pak musí cca 300 m přetahávat MVE Líšný. Jinak to bylo OK.
Ale jako největší kámen úrazu vidím vodu v červenci + sezóna. Bude tam narváno.

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Tomáš, 26.05.2023 8:57
Ok, hoši, já snad tu Berounku vezmu na milost Smajlík. Díky za tip. Úsek Liblín - Zvíkovec/Skryje vypadá dobře.

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Tomáš, 26.05.2023 8:53
Dobrý nápad, na Zrcadlovou kozu jsem zapomněl, díky. Jak píšeš, Malá Skála je blízko. Jak vypadá úsek Železný Brod - Malá Skála v létě? Kdysi jsem to jel v květnu a v Brodě to byl slušnej kamenolom.

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Střelec, 26.05.2023 7:51
U Potůčků rekonstruovali koncem dubna umyvárny a záchody, za tejden by tam měli otvírat s pečením prasete.
Berounka je zajímavá cca z Liblína do Roztok, Ohře zhruba z Lokte po Vojkovice (nebo Perštejn), Otava cca ze Sušice do Strakonic, nebo ze Strakonic do Písku (ale je tam relativně málo kempů).

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Kouďa, 26.05.2023 7:17
Ahoj Aleši,
Jizera je dobrý tip, ale myslím si, že v červenci tam nebude voda. Jinak ale chatky mají na Zrcadlové Koze nad Dolánkama, ale to je z Malé Skály krátký a rychlý úsek. Museli by jet zpod Železného Brodu.
Nicméně, pro děcka je to pěkně vybavený kemp... velké hřiště a nasypaná písečná plážička u řeky. Smajlík

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Aleš N., 25.05.2023 20:30
Ahoj, když ono ty tvé požadavky jsou dost našponované - potřebuješ vybavený, ale přitom klidný kemp. To je jak kdyby si někdo otevřel hospodu a nechtěl, aby mu tam chodili lidi.. Smajlík .
Ale vážně: Ohře bývá celkem volná z Chebu do Kynšperka, ale tam zas moc komfortně nezabydlíš. Ale mohli byste zabydlet ve Vojkovicích, jeden den z Varů do Vojkovic a druhý pak do Perštejna.. (chajdy tam ale myslím taky nejsou).
Co takhle Jizera? M. Skála - Písečák (Příšovice) - M. Hradiště, nebo trochu zkrátit (ale asi tam nebudou chatky, nevím, nikdy jsem je nehledal..)
A jak píše Kouďa, Berounka na trase Zvíkovec - Višňová - Žloukovice je taky fajn volba Smajlík .
Ono chajdy bývají právě spíš v těch větších a frekventovaných kempech, tak jde o to, co upřednostníš... Smajlík

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, kavol, 25.05.2023 14:14
též souhlasím s výše uvedeným názorem, že Sázava z Kácova si v rybníkovitosti nezadá s tou Berounkou, teda pokud nezaprší

Lužnice pod Veselím je taky pěknej volej, trochu se to rozbíhá z Tábora, ale taky je to tam jez na jezu

co taková Ohře? - ze Skalky je zajištěný nějaký minimální odtok podobně jako z Lipna, a nebývalo tam tolik lidu jako na Vltavě ...

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Kouďa, 25.05.2023 11:42
Já ti dám rybník, darebáku Smajlík Přesně jak píše Poustva, když budete bydlet u Potůčků, tak úsek z Liblína je celkem tekoucí pohodovka na den s 2 jezy a v neděli dojet do Zvíkovce.
Ještě by se dalo jet ze Zvíkovce do Višňové (tam mají chatky, ale kemp je retro alá 1980 a nevím, jak s hlukem) a v neděli do Žloukovic. Ale na neděli je to časově delší než předchozí varianta. Smajlík

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Mirek, 24.05.2023 22:41
Ahoj.
Úspěšně jezdíme s takhle malými dětmi rybník Berounku, Spíme na pohodovém tábořišti Liblín. Pujčovna je u tábořiště. Děti jsou tam spokojené. V téhle části to teče víc než Sázava u Kácova. jezdíme asi 10 až 15km nad a pod Liblínem.
Mirek

Odpovědět

Re: Letní víkendová dětská vod, Poustva, 25.05.2023 11:26
imho Berounka většinou není větší rybník než Sázava nad Týncem, minimálně tam častěji fouká do zad :-)

My takhle měli základní tábor na Berounce u Potůčků mapy.cz/s/razunecece (ve stanech, ale mají tam i chatičky, spíše klidnější kemp, mají tam i pár houpaček), první den z Liblína k Potůčkům (krásné a tekoucí, cachtací mělčiny pod jezy), druhý den na Zvíkovec (hezké, o dost méně tekoucí)

Jezdím s dětma na 2 dny Plzeň - Dolany - Nadryby, dá se natáhnout do Plané, ale pod Nadrybama ustane proud... V Dolanech mají chatičky, ale opět nemám osobní zkušenost, spíme ve stanu. Je tam velké pískoviště a prolízačka. Cachtání po jednom hezkém fleku na každém z úseků.

Vltava o víkendu v červenci masakr i pod Krumlovem, dtto Otava ze Sušice.

Odpovědět

Letní víkendová dětská voda, Tomáš, 24.05.2023 21:15
Ahoj,
poradili byste mi s výběrem vhodného úseku vody pro malé děti (3-6 let) na dva víkednové dny červenci? Klidná voda, ale ať to aspoň trochu teče, a ať je to rozumně jetelné i v červenci. Ideálně v Čechách, všichni jsme z Prahy. Logistická představa je ubytování v kempu v chatičkách. První den vyjet nahoru, nafasovat lodě z půjčovny a sjet do kempu. Druhý den pak jet dál, vrátit lodě a vrátit se do kempu. Kemp ideálně ne úplně narvaný alkopádlery.
Loni jsme takto jeli Sázavu v úseku Ledeč - Zruč, ubytování ve Vlastějovicích. Bylo to fajn.

Napadlo mě:
Sázava kolem Kácova - spát ne u kouzelníka, tam to bude masakr, ale v kempu Na Žabkách o kus dál.
Sázava kolem Sázavy - kemp Pod Vrbou.
Lužnice pod Veselím. Nějaký úsek mezi Veselím a Táborem. Případně nad/u Bechyní. Neznám to tam, Lužnici jsem končil nejdál ve Veselím.
Berounka je hroznej rybník, tam se mi nechce.
Vltavu z Krumlova/Koruny. Půjde to už, nebo to bude pořád masakr?

Díky za rady.

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
01.06.2023 21:55 V obci Sázava pod jezem Černé Budy se opravuje most. Mimořádnou opatrnost žádáme ve dnech od 05.06. až 07.06., kdy bude probíhat osazení skruže (bednění) nosné konstrukce přes řeku Sázavu. V těchto dnech bude hlavní koryto uzavřené pro průjezd vodáků a vodáci budou projíždět či lodě přenášet odlehčovacím ramenem koryta řeky po pravé straně či naopak.
25.05.2023 12:29 Na webu vodaci-pt.cz jsou uveřejněny podrobné pokyny k ČPV 44. ročník Letní Blanice.
12.05.2023 9:28 Upřesnění: od 10. 5. do 31. 12. 2023 byl vyhlášen zákaz plavby na řece Moravě mezi Hanušovicemi (ZKL) a Raškovem v délce 0,5 km, říční kilometr 325,3 - 324,8. Důvodem je rekonstrukce silnice po sesuvu. Kácení stromů na břehu bude v nejbližších dnech, potom budou probíhat stavební práce v korytu řeky.
11.05.2023 12:00 Pozor na řece Moravě. Nad Rudou došlo k sesuvu svahu a bude se tam provádět kácení. Úsek bude uzavřen pro splutí. Pod Leštinou jsou napadané dva stromy, které jsou v proudu a velmi nebezpečné.
03.05.2023 10:06 Už i v Německu přichází na to, na co upozorňujeme již delší dobu. Přínos malých vodních elektráren je tak zanedbatelný, že to nemůže ospravedlnit ničení přírody a zároveň je škodlivý. Podobný článek jsem napsal již v roce 2021.
27.04.2023 8:16 Pozor, poteče Moravice až do 1.5. Přehrada má vody dost a bude upouštět. Více na čtk.
26.04.2023 9:47 Na Sázavě se převrátila kánoe a jedna dívka zůstala uprostřed řeky na malém ostrůvku. Nakonec ji musel vyprostit vrtulník. Více na tydenikpolicie.cz.
17.04.2023 9:51 V sobotu 22. dubna se koná na zámku ve Zruči nad Sázavou tradiční festival spojený s otevřením Vodáckého muzea na novou sezónu. Těšit se můžete od 11 hodin na retroplavbu z Horky do Zruče na vlastních lodích anebo na lodích z Muzea. Dále od 14 hodin na hudební vystoupení několika hudebních skupin včetně skupiny Poutníci (vstup zdarma). Shlédnout můžete samozřejmě obnovené expozice Vodáckého muzea a užít si atrakcí, které s festivalem souvisí.
03.06. Bazar prodám: Prodám velmi zachovalou špricku HIKO sport, délka 78cm, šířka 50 cm, obvod komínu 85 cm.

02.06. Bazar prodám: Zet Cross - rychlá, obratná a nosná creekovka. 3 roky stará loď. Nevařená, jen běžné odření.

31.05. Volné místo: Ahoj, jako každý rok i letos bychom rádi jeli vodu, ale nějak jsme se nesešli s dovolenými. Nerad by

29.05. Bazar koupím: Skládací kolejda na vertexku.

28.05. Bazar prodám: Rodeový kajak nrg XL i pro velké chlapy prlbrichta@seznam.cz 602409983

24.05. Bazar prodám: Kajak NOAH SQ, nevařený, s drobnými oděrkami, ale ve velmi slušném stavu. Délka 310 cm, šířka 61 cm

23.05. Bazar prodám: Kajakářské pádlo dvojdílné TNP Wolferine 220cm se Z spojkou dvakrát na vodě

18.05. Kdo vezme: Vodačka, 41 let s vlastní výbavou hledá fajn kormidelníka. Ideálně Praha, nekurak, dobrodruh. Miluji

18.05. Bazar prodám: Prodám raft COLORADO 450 - pro 6 osob, starší, ale zcela funkční. Zachovalý stav.

17.05. Bazar prodám: Prodám Zet Cross ježděný 2 sezóny. Nevařený v dobrém stavu.

Reklama
Vtip Karla Macase
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf
22.05. Lužnice: Pozor na jezu Benešův mlýn (36,7 km): neprůjezdná propust! Asi povodňová vlna z půlky dubna předsun
10.05. Morava: Ahoj, v úseku mezi Leštinou a Lukavicí leží strom, nelze objet a obtížně se přetahuje. Proud stahuje
10.05. Úpa: Ahoj, v úseku Česká Skalice - Jaroměř cca 3-4 spadlé stromy přes řeku. Dají se podjet, ale někde je
07.05. Belá: Béla dnes za 74 cm v Podbanském. Jeli jsme od mostu Podbanské nad lávku mezi Liptovským Hrádkom a Pe
01.05. Berounka: V sobotu 29.4.23 nefungovala automatická klapka ve šlajsně Kaceřovského mlýna.
27.04. Cidlina: Pozor na přestavovaném jezu Sány trčí z koruny jezu armovací dráty (viz kilometráž). Nebezpečné pro
24.04. Divoká Orlice: Pozor na padlý strom nad Žamberkem https://mapy.cz/turisticka?id=16.4819519061%2C50.0881661096&sourc
17.04. Ostružná: 16.4.2023 úsek ústí Radvanického potoka - most u nádraží Kolinec (9km) za stavu 55cm = 5m3. Všechny
16.04. Lomnice: Dnes 16.4. strom přes celou řeku na ř. km 5,1. Přenést se dá z obou stran, lépe zleva. Jinak ještě j

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour