Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Loucna-prosim-o-radu.aspx?ID_prispevku=1944

Diskusní fórum Loučná-prosím o radu


Diskuse nad tématem
Loučná-prosím o radu, řeka: Loučná, Čolek, 10.02.2011 9:28
Ahoj.Dne 19.2.2011 pojedeme Loučnou.Na vodu dáváme v Tržku kousek pod Litomyšlí,končit chceme ve Vys.Mýtě.Můj dotaz se týká hlavně části kolem a pod obcí Hrušová,je tam údajně nějaké problematické místo na přenášení u jakéhosi mlýna a soukromého pozemku,poté mě ještě zajímá vjezd do Vys.Mýta,kde je nejlépší úsek k ukončení plavby.Případným místním znalcům předem děkuji za info.Čolek Smajlík p.s. klidně se přidejte,my jedeme na C2.

Odpovědět

|_Re: Loučná-prosím o radu, řeka: Loučná, Kuba, 11.02.2011 11:46
Ahoj Loučnou po vodě znám až z Cerekvice(cca 2 km pod Tržkem).V tomoto úseku ji mám sjetou několikrát(každoroční odemykání).První jez vás čeká v Cerekvici u pily,přenést se dá vpravo a nasednout před mostem.Další místo je cca 1km za silničním mostem pod R35.Je tam starej rozbořenej jez,který tvoří takový esíčko v levotočivý zatáčce.Není to nic nebezpečného pokud tam nebude náplav nebo stromy(občas to tak je),takže radši prohlédněte.Pak vás čeká jez v Hrušový přenášení vpravo(nevím o tom že by tam byl nějakej problém).Po necelých třech kilometrech je další jez tzv.Valcha.Přenášení taky vpravo a taky nevim o problemu se soukromým pozemkem.Kousek po tím (do 1 km)je takový malý stupínek v pravotočivé zatáčcevětšinou sjízdný kdekoliv(pozor na případný strom,náplav)a hned pod ním je napůl spadlý betonový mostek,který se za nižší vody dá vpravo podjet nebo vpravo přenést.Další jez je u mlýna na Sárovci v levotočivé zatčce.Ten se dá v pohodě sjet.Jsou tam 3 takový okna a dá se jet kterým chcete(nebo tam kde nebude náplav).Na levém břehu je denně otevřená hospoda.Pak následuje jez u skladu CO (tzv.Soukenická Valcha).asi 100 m před ním jsou mříže přes celou řeku,ale uprostřed je roztažená díra,kterou lze proplout(pokud není vysoký stav vody.Jinak přenést i s jezem po pravém břehu.Nasednout se dá pod mostkem u jezu(je tam trochu vyšší břeh ale dá se to.Ještě před soutokem s náhonem je jeden sjízdný stupeň.Po necelém kilometru míjíte skautskou Loděnici a pod ní sjíždíte další sjízdný stupeň, kde na pravém břehu je další otevřená hospoda Jangelec(u mostu).Pak začíná ta pravá stranda kudy projet Mejtem:)Variant je celkem 5.Hned pod mostem si můžete vybrat.Buď rovně tozn. přenést jez, nebo doleva.Doporučuji a dále popisuji variantu vlevo,pokud nemáte rádi úzké koryto s vrbičkami.Po pár zatáčkách je další jez přenesitelný vpravo po poli.Po 500 metrech si můžete vybrat znovu(rovně nebo přenést jez doprava).Jeďte rovně je to ta samá situace.Po chvíli projedete kolem Rybárny a pak následuje jez na pile který se musí přenést vlevo(jiná možnost není všechna voda končí v pile).Hned za Pilou je parkoviště http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@... ,kde bych doporučil ukončit plavbu.Pak následují další dvě varianty,které jsou pro neznalce nepříliš dobré.Jedna přes jez v navigaci(sice sjízdný vpravo propustí,ale je to dost honička) a druhá trochu lepší přes stupínek úzkým spojovacím náhonem pod lávkou s 0,5m stupněm do ramene ktrým jsme měli možnost jet(někdy zde ale nebývá voda).Další možnost kde ukončit plavbu je u stadionu http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@... parkovat se dá na konci ulice U stadionu.Nejlepší možnost jak se tam dostat je,že u Rybárny přenesete loď do druhého ramene(které je vpravo přes cestu asi 10 m od vás)http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@... po něm jedete až k silničnímu mostu a 200 za ním plavbu ukončíte. Smajlík Kdžtak se ještě ptej.

Odpovědět

|_Re: Loučná-prosím o radu, řeka: Loučná, Čolek, 11.02.2011 12:28
Kubo díky,celkem hodně vyčerpávající odpověd'.Nechceš to dát s náma?Ještě přemýšlíme o variantě do Mýta nedoplout vůbec a nechat si auto někde před Mýtem u řeky....Stejně potom budeme tábořit v Cerekvici (tělocvična)Pojede nás asi (zatím) 4 ks C2,možná jeden kajak a jedna Barča. (cca 8 lidí) Jestli mohu poprosit,písni mi prosím přímo na mail,at' to tady nehltíme.
Čolek Smajlík

Odpovědět

|_Re: Loučná-prosím o radu, řeka: Loučná, Kuba, 11.02.2011 12:43
Ještě oprava:Jez v navigaci v Mejtě je sjízdný vlevo a ne vpravo:)Kdyby to někdo náhodou chtěl jet:)

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
22.04.2022 16:04 O víkendu poteče Kamenice. Prosím pozor na nasedání v Plavech, kdy nově vybudovaná malá vodní elektrárna docela mění situaci pro nasedání na řeku. Více na padler.cz.
16.04.2022 19:06 Pozor na horní Jizeře u Ostrova hrůzy - při nájezdu ze středu do levého ramene je pod vodou strom s větvemi. Už druhá nehoda, včera s tonutím pod větvemi, složitá záchrana, resuscitace a následný převoz do nemocnice.
14.04.2022 16:10 Vodácká škola záchrany nabízí poslední volná místa na kurz o bezpečnosti, vedení skupiny, pádlování a mnoho dalších znalostí - Kurz vodní turistiky se slevou.
29.03.2022 8:28 Do článku o Zlatém potoku jsme vložili video ze splutí. Můžete si ho prohlédnout také na youtube.com.
28.03.2022 8:35 Akce na Ostravici spojená s upouštěním vody z přehrady Šance se nebude o tomto víkendu konat!
21.03.2022 12:07 Plánované pouštění vody na jarní Chrudimku 26.3. a Doubravu 2-3.4. je potvrzeno ze strany Povodí Labe, akce by se měly konat.
17.02.2022 8:44 Plánované zřízení národního parku Křivoklátsko se nelíbí mnoha lidem. Pokud jste mezi nimi, můžete podepsat petiční arch a zaslat ho na adresu petičního výboru.
26.01.2022 8:30 K Půjčovně Metuji se přidala půjčovna Bisport.cz, která odvede z každé půjčené lodě 10 Kč ve prospěch AVTS. Vodáci tímto způsobem přispějí na provoz asociace, aniž by museli aktivně darovat finance. Využijete služeb těchto půjčoven a pomozte tím ochránit naše řeky.
18.01.2022 10:14 Vodácká škola záchrany uveřejnila na svých stránkách termíny kurzů na tento rok. Některé jsou již z poloviny obsazeny! Pokud si nechcete nechat ujít unikátní program kurzů, s objednávkou neváhejte.
17.05. Kdo vezme: Ahojte. 29.5., pripadne 30.5. by som sa potreboval s kajakom dostat z Bratislavy do Ziliny. Chystam

17.05. Práce: dáváme dohromady raftařský tým pro naši tradiční raftingovou základnu v Norsku. Tým sestává ze 3 r

17.05. Volné místo: Salza, 2-místné rafty https://www.smarttravel.cz/rafting-salza

16.05. Kdo vezme: Hledám zkušeného vodáka, který by se mnou vyrazil na umělý kanál ve Tróji. Chtěla bych se učit a pak

15.05. Kdo vezme: Hledám milého vodáka, který by mě rád učil. Výlety ideálně ve 2. Chtěla se naučit divokou vodu. Zku

12.05. Bazar prodám: Bliss-stick SCUD. Krátká,obratná a velmi dynamická creekovka. Velký objem, pohodlný i pro větší pádl

11.05. Bazar prodám: Kajakářské pádlo klika karbon zn. Waterstick, délka 189cm. Trojstěnné listy navrženy pro spolehlivý

09.05. Ztráta: Ahoj včera na DivokéOrlici mi uplavá malý žlutý loďák zn.Zajo -bylo v něm pouze jídlo-kdyby se přeci

09.05. Kdo vezme: Ahoj, hledám milého vodáka z Prahy, který by potřeboval fajn háčka. Jsem začínající. Nekuřačka miluj

08.05. Bazar prodám: Rodeovku Robson - NRG XL , i pro velké chlapy tel 602 409 983

Reklama
Vtip Karla Macase
16.05. Čierny Váh: Upozorňuji, že Čierný Váh je zakázáno splouvat nad přehradou! Je to uvedeno v návštěvním řádu NP. Hl
15.05. Belá: Nebezpečný strom v té pravotočivé zatáčce dnes odstranili záchranáři, když hledali vodáka, který na
14.05. Blanice vlašimská: Louňovice-Polánka, vodočet 120 cm. Spousta padlých stromů. mělčiny, za tohoto stavu nedoporučuji. Je
04.05. Belá: Ahojte. Pod parkoviskom dva stromy pred kokavs.mostom na vode 60 cm prvý prenášať sprava druhý sme v
02.05. Vltava: V Praze naproti jatkám začala výstavba Štvanické lávky (Holešovice–Karlín: https://mapy.cz/s/lufuner
19.04. Svitava: V souvislosti s opravou železniční tratě je pro pěší i cyklisty uzavřen úsek cyklostezky podél řeky
16.04. Jizera: Pozor na horní Jizeře u Ostrova hrůzy - při nájezdu ze středu do levého ramene je pod vodou strom s
16.04. Kamenice: strom (30-40cm kmen) přes celou délku řeky, cca kousek nad ústím Vošemendy, km. cca 2,0? nejde skoč
06.04. Vltava: V Praze pod Šítkovským jezem těsně vedle Dětského ostrova, jak je chodníček a jetelné místo, trčí z
31.03. Vltava: Olšový kmen nad Dívčím Kamenem byl promptně (hned 2. den po nahlášení) odstraněn kolegy z Povodí Vlt

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour