Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Jak-se-stalo-ze-jezdite-na-vo.aspx?ID_prispevku=4842

Diskusní fórum Jak se stalo, že jezdíte na vo


Diskuse nad tématem
Jak se stalo, že jezdíte na vo, řeka: Sázava, Karel Kameník, 17.01.2022 11:13
Ahoj.
Na vodu jezdím občas, a pouze v létě. Asi před pár roky jsem se dal do řeči s jedním kamarádem, co také tímto způsobem provozoval vodáctví. Řeč přišla na to, jak se stalo, že jezdí na vodu. Popíši, jak to bylo u něj: S vodou původně neměl žádné zkušenosti. Chodil ale rád na vycházky. Jednou šel (minimálně 40 roků "tomu na zad") kolem Brněnské přehrady. Trochu mu bolely nohy, a když uviděl na břehu opuštěnou, lehce poničenou kanoi, tak si do ní na chvíli sedl. Po nějaké době se ho jeho kamarád zeptal: "Seděl jsi někdy v kanoi?" Protože byl pravdomluvný, tak odpověděl že ANO. Výborně, pozítří jedeme na Sázavu a potřebujeme do lodi jednoho člověka. Pojedeš s námi? A tak jel. Od té doby jezdil každý rok i se svým synem.
Nyní už na kamaráda bohužel jen vzpomínám. Samozřejmě v dobrém.

Karel

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Pepura, 17.01.2022 15:13
jak bych mohla jinak :-)

Táta Petar sem píše články, takže na vodu jezdím už odmalička (jako vážně odmalička, pamatuju si spaní po obědě na verandě chaty, kde ve všední den nikdo nebyl). Taky si vzpomínám na vysokánské kopřivy na Mastníku (až nad hlavu), myslím, že do školy jsem ještě nechodila. Taky jak jsem se na tábořišti kdesi pod jezem rozhodla, že vstanu se svítáním a prudila celou rodinu (spávala jsme jako nejmenší v apsidě)

www.raft.cz/Clanek-Zelivka-pre...


Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, žralok, 18.01.2022 10:01
Prostě na čundr , ale nemusíš šlapat pěšky a nosit bágl na zádech .Takže za to vlastně může lenost .

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Vojta, 18.01.2022 11:54
Na tom něco je, mně se vždycky líbily sporty, "kdy sedím a jedu"...

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Chobotnice, 18.01.2022 13:44
No až na dospělý kolena když pominu neblahou epizodu s raftem, tak jsem si začal půjčovat od kolegů v práci Vertinu a posléze si koupil Vydru z pravýho štípanýho laminátu. Jezdili jsme v pár lidech, tři, pět... Akorát jak už tehdy jsem asi byl hyperpádlovací, protože bez know-how i map jsme vyrazili na Vltavu z Vyšáku s tim, že jsme slyšeli že je to na štyry dny. A druhej den v poledne ejhle Boršov. Tak jsme v těch čtyřech dnech dali ještě Lužnici ze Suchdola do Lužnice a z Tábora po řetězovej most. Pak jsem se postupně sčuchnul s oddílem Jezdci Apokalypsy a začal hoblovat spíš potoky a začal stavět čim dál kratší lodě. Pak jsem o ty lodě přišel a začal jezdit voleje a stavět čim dál delší lodě. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Pepura, 18.01.2022 14:38
S tím Boršovem, druhý den v poledne, to je dobrá historka.....

Já jsem taky za magora, z Ústí do Hřenska za pár hodin.... No copak můžu za to, že bylo dost vody a že cestou nezevlujem?

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Vaca, 18.01.2022 17:15
Jo tenhle problém mám taky všude čtu jak je vltava málem na týden a já ji jel jednou necelý dva dny a letos po druhý jsme končili v boršově třetí den dopoledne ale jen proto že první den jsme vyjížděly ve 2 odpoledne a jely jsme ve třech každej na jedné lodi a kámoš na tom seděl poprvé

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Vaca, 18.01.2022 17:38
Jak jsem začal jezdit? Kolem lodí jsem chodil celej život rodičovstvo závodilo na divoké vodě a bábi bydlela u řeky. Takže první samostané sezení v kajaku tak cca v 6 letech. Ale zůstalo jen u dětského plácání než jsem z něj vyrostl. Kolem cca 14 už jsem se vlezl do dospělé sjezdovky tak jsem si pujčoval strejdovu zaparkovanou u bábi v garáži a vymetal ten jeden vracáček na malé bečvě co tam byl udělaný. Někdy v 18 jsem si přebastlil dorosteneckou slalomku a motal se s ní po moravě ale s příchodem zaměstnání a asi 30 nadbytečných kg i tohle padlo. Pak dlouhá odmlka narušená jen občasnou vyjížďkou na něčem pujčeném až před pár lety jsem si pořídil (z pohledu našich trapný turysťák) laminátku začal na ní dovolenkovat a po zjištění jakou mají nosnost plastové kajaky propadl kyblikářství naučil se konečně eskymovat. Teď od září mi u stropu pohupuje sjezďák a začínám se učit opravdu jezdit.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Jabberwocky, 19.01.2022 0:05
První letmý kontakt jsem prodělal v hlubokých 80. letech na pionýráku u Soukeníku (tatík pracoval v ČKD), odkud jsme jezdili na pramicích … kam vlastně? Do Plané? Na Sezimák? Už nevím.

Druhý, již méně letmý kontakt probíhal v o něco mělčích 80. letech v oddíle MOP, kde jsme si postavili několik laminátek. Pamatuji dvě zavřené deblovky a pramici. Z jakého byly kanoe kopyta, už netuším. Vím jen, že měly zelený vršek a jmenovaly se Salátovka a Nakládačka :-) Při vzpomínce na stavbu se drbu doposud.

Pak přišla 90. léta, kamarád si založil cestovku a pořádal mj. letní vodácké tábory. Čili člověk si sjel řeku a ještě za to dostal pětikilo. To nebylo špatné. Nalejvárnu o bezpečnosti na vodě atd. jsem dostával průběžně, přímo i nepřímo, z povolaných rukou tatíka mých kamarádů, který jezdíval C2 za Bohemku. Z toho žiju doposud. Kromě táborů jsme provozovali takovou příležitostnou klasiku: jarní Otava z Čeňkárny, Soča apod.

Po roce 2000 jsme se pak rozešli každý jinam, parta se rozpadla a já jezdit přestal. Sem tam proběhl nějaký náhodný výstřel péčí půjčovny, ale moc jich nebylo, byť jsem si je užíval.

Nu a nedávno jsme do rodiny pořídili pálavu, já sobě ještě swinga 1 a stal se ze mě znovu vodák, nyní ve versi „fotr na zepelínu“ :-) Jezdím málo (loni 70 km), ale hřeje mě nostalgie a zjištění, že jsem to po těch letech, Melounkovi budiž dík, ještě úplně všechno nezapomněl.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Klára, 19.01.2022 8:29
Prakticky teď co jsem se před pár lety až dostala na paddleboard a kajak, hledala jsem vhodný sport, co se dá dělat v Praze, dá se dělat individuálně a ne davově a ideálně při něm nebudu splavená jako kůň. Zároveň bylo podmínkou, že se mnou bude pes, který rozhodně není nijak nadšený sportovec, zato miluje všechny dopravní prostředky. Reálně jsem tedy začala takto jezdit až takřka ve středním věku.

Paradoxně můj otec je takový ten skalní vodák tělem i duší, prakticky srostlý s kanoí. Díky tomu zamlada na vodu s ním jezdila i mamka, i když bych neřekla, že ta byla až tak zarytým vodákem, spíš takový ten model háčka ala Svatební cesta do Jiljí. Přitom mne NIKDY s sebou na vodu nevzali. Teprve nedávno jsem se dozvěděla zajímavou historku.

To když otec přesvědčil mamku, že bude skvělý nápad sjet si Otavu hezky od Čeňkovy pily, akorát vynechal fakt, že je jaksi rozvodněná. Vesele máti naložil a vyjel, i když na něj řvali ze břehu hasiči, že je magor, a máma taky protestovala. Jejich bouřlivá plavba definitivně skončila na jednom z jezů, kde je to definitivně smetlo tak důkladně, je byla kánoe vejpůl. Otec sice přežil jez, ale myslím, že rozzuřená mamka mu dala zabrat víc. Asi z ní sršely blesky, protože ji nakonec vezl někam do města, kde jí sháněl kadeřníka, kterého si vydupala:-D V tu dobu ještě neměl páru, že je těhotná. Takže jsem tam tak trochu byla.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, kavol, 19.01.2022 12:45
myslímže na takovéto téma jsme tady už odpovídali, ale co už ...

zaujalo mě, že voda se moc nedědí, skoro jako bysme tu byli s Pepurou vyjímky - teda ještě Vaca píše o rodičích závodnících, ale takovým stylem, jako by se na vodě plácal vlastně jim navzdory, a Klára tomu s otcem vodákem nasazuje korunu :-)

jako rodina jsme jezdili odjakživa, nadšení u máti sice nebylo tak silné jako u táty, nicméně když jsem trošku odrostl, v rámci dělení dovolené, které bylo jaksi méně než prázdnin, se mnou byla i sama (táta samozřejmě taky)

dětskej kajak jsem měl v pěti letech, chvíli jsem i chodil do oddílu, ale jaksi nejsem ten typ, co by bral sporty nějak vážně - využití lodi ve Žralokově stylu, že jsem na vandru, kde se nemusím tahat s pinglem na zádech, mi sedí víc

tedy rád si dám i něco sportovnějšího, ale honění adrenalínu mi nic neříká; dám konkrétní příklad: při výpravě na Salzu si ji dávám minimálně od přehrady, už se poštěstilo až z Gusswerku do Wildalpenu, a druhej den až dolů do posledního kempu nebo i k mostu - zatímco jiní nadšenci tam za víkend sdrhnou pětkrát-šestkrát dokola soutěsku, no tak to by mě mohlo ...

s tím taky souvisí, že na vodu jezdím s někým, pokecat si u pivka a tak, jako když jde na vandr parta, sólo akce mě nelákají, protože si neužívám dostatečně vodu samotnou (ač pár jsem jich dal též)

krom rodiny, párkrát jsem byl na táboře v Kramolíně, tam se samozřejmě otročilo po přehradě, v Mrákotíně bylo na rybníce taky pár kánoí ...

na vlastní pěst (resp. s partou) jsem byl na vodě poprvý v sedmnácti, pár let se jezdilo pravidelně, dokonce se dvěma partama, pak někdo odpadl a zbytek se sloučil do jedný, a pak se to rozpadlo úplně

následovalo několik let krizovek, kdy jsem třeba ani na letní vodě nebyl, ale postupně jsem nabral kontakty, tu jsem se někde přidal, tam jsem pomohl něco zorganizovat, takže v poslední době jsem myslel, že mám vyřešeno, než do toho zase hodil vidle covid ... takže vloni aby vůbec byla letní voda, tak jsem jel jen sám s děckama (a musím říct, že i s psicí, aby to Kláře nebylo líto ;-)), na takovou zkrácenou jen pár dní po Moravě z Postřelmova do Olomouce

čímž se dostávám k tý další generaci v rodině - opět odjakživa, resp. od 8 měsíců starší a od 10 měsíců mladší (mínus čtyři v břiše nepočítám :-p)

vloni jsem vyzískal od kamaráda Vydru, takže mají jakože vlastní loď (ač samostatné ježdění si vyzkoušely už dávno[*]), a brzo asi budeme muset flotilu ještě rozšířit ...

[*] tady musím zmínit, že si můžem podat ruce s těmi "magory" - 49,2 km Znojmo-Jevišovka si odpádlovaly s pozdním startem v sobotu a brzkým koncem v neděli, zatímco jiní se od pátku sotva dostali do Hevlína, či dokonce jen do Hrádku (a mě u toho umíraly záda ze singlování Baraky) ... a to se rozhodně za hltače kilometrů nepovažujem, viz výše, na pohodu jako ten vandr

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Chobotnice, 19.01.2022 14:17
O prázdninách jsem si dal za den v rámci dovolený ve vzdálenejch krajích Znojmo - Lysohlávky, nebo jak se to tam jmenuje. Krásná řeka a kochačka. A vtipný je tam to opakovaný přejíždění hranice.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Pepura, 19.01.2022 14:40
u nás se rozhodně dědí - mám mezi předky ještě dědu (vyhrál kdysi Budějice-Praha) a dceru u vodních skautů, strávila předminulé jaro v loděnici stavbou opravdické laminátové pramice. A syn taky umí zabrat, jel Stvořidla na kajaku, zatímco matka tam dělala ostudu.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Vaca, 20.01.2022 11:30
Ano úplně dědičné to není s otcovy strany jezdil jen on ale s mámina strana to bylo jiná bábi byla z šesti a všichni jezdily ale hlavně závodně slalom/sjez a něco motoráky co vím tak turistění se věnoval jen báby s dědou a to jen tak že měly orlici a fungovaly jako doprovod při letních přípravách omladiny. U mě to nebylo nijak natruc ale chybělo jakékoliv postrčení věřím že kdyby mě v 10 postrčily tak jsem závodil v oddíle. Místo toho jsem si čuchl na táboře k pionýru a přidal se k nim a do 14 jezdil na tábory a víkendy do lesa. Naštěstí to už to bylo v devadesátkách takže zmizela politická agytka a zůstal takový skaut light alespoň u nás.

Odpovědět

|_Jak se stalo, že jezdím vodu, řeka: Sázava, Zdeněk, 19.01.2022 16:27
Jsem toulavej. Přesouvám se z bodu A do bodu B mokrou cestou na turistických kánoích. Sedím a jedu, kolem to pěkně šplouchá a šumí, svítíčko sluní, tráva roste, ptáci zpívají, ovádi bzučí, vítr v zádech, vítr všude, buřina, průtrž mračen, kroupy bubnující o loď, sněhové vločky se jen sypou, duha. V mém daleko širokém příbuzenstvu žádný vodák, okopávačů mrkve a kosičů trávy požehnaně. Bod A se nachází pokud možno nejblíže prameni či je to soutok, bod B je ústí toku. Vše mezi bodem A a B je fajn poznat, překonat a vidět. Aspoň jednou. Jsem zvědavej. Na vodu je dobré se dostat aspoň jednou za měsíc a ukojit touhu. Nikoliv všechny toky tečou celoročně. Vše, co teče doma, je za humny a dá se zvládnout i v omezeném čase. Více km napádluji, když pluji sám. Ne každý rád štreky, s hltáním kilometrů to nemá nic společného. Společnost vítám, sdílení zážitků je příjemný pocit. Aspoň dvě auta šetří čas a řeší destinace, kde veřejná doprava není. Vodáčtí kamarádi a auto je nutnost. Nemám podmínky a většinou se nebojím. Vše padesát na padesát vynechám. Zneschopnit se si nemohu dovolit. Nemít podmínky je přijímáno s rozpaky. Kajak nejezdím, otevřená kánoe 8,8 angl. stop dlouhá do jisté míry kompenzuje výhody kajaku na divoké vodě, na tekoucí a zapadané předčí. Toulat se krajinou (nebo pod krajinou) na kole, koloběžce, koni, běžkách, pěšky, dopravou, kombinovaně je fajn.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, ladous, 05.02.2022 18:35
Na tekoucí vodu jsem poprvé usedl ve svých 22 letech v roce 2007, kdy se na rozlučce se spolužáky z VOŠ jeden zmínil, že v půlce léta jede na raftu Vltavu z V. Brodu a že by se jim jeden pádlující ještě hodil. A tak jsme na raftu za několik dnů spluli Vltavu až někam na Dlouhou louku v Č. Budějovicích, jelikož nám tehdy v půjčovně neřekli, že by bylo dobré v Boršově nad Vltavou končit... Za rok jsme přizvali další bývalé spolužáky a jeli na půjčeném raftu znovu. Jelikož je to zaujalo, krátce po návratu jsem pořídil bazarový raft s vizí, že budeme jezdit co dva týdny, k čemuž pochopitelně nedošlo.

Časem jsem lodní flotilu doplnil o uzavřenou vertexku, která byla prakticky za odvoz. Po pokusu o nalodění se na zahradě přišla na řadu pila a paluba šla pryč, takže jsme ještě asi 5 let v létě na víkend vyrazili na Vltavu, Berounku, Otavu apod. v sestavě raft a tento laminátový zázrak, až šel raft z domu a když je potřeba, pár kanoí si půjčíme a jedeme. S ohledem na logistiku i ta vertexka zpravidla zůstává doma a půjčuju si kanoi i pro sebe. Nejčastěji Pálavu, přijde mi pohodlnější. O stabilitě nemluvě.

Po 15 letech jsem to dopracoval zhruba tam, že v lepším případě vyrazím na dva víkendy v roce, a to zásadně v létě. Ponejvíce s cizími lidmi (klidně i přes cestovku), jelikož moji bývalí spolupádlující nemají moc času a hlavně se jim nechce tolik pádlovat.

Plánuji "přesedlat" na paddleboard, jelikož mi pro jednoho přijde ve chvíli, kdy si nechci nic začínat s kajakem, na přenos praktičtější než kanoe.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, ladous, 06.02.2022 16:03
Ještě jsem si vzpomněl, že moje máma začala s kamarádkami podobného věku jezdit až po padesátce a na prahu třicítky se s kolegy z práce přidal i mladší brácha. Přestože jsme vodácká rodina nikdy nebyli, pozvolna se jí stáváme. Ovšem každý z nás jezdí nezávisle na druhém.

Jednou jsem sice z nouze s mámou vyrazil, ale nebylo to ono, neb na úsek z V. Brodu do Boršova nad Vltavou měli asi 5 dnů - sám to jezdím max. za tři.

Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, Pepura, 07.02.2022 8:43
jasně, málokdo jezdí delší denní úseky, to jen na zdejších stránkách to tak vypadá :-)Odpovědět

|_Re: Jak se stalo, že jezdíte n, řeka: Sázava, ladous, 07.02.2022 10:18
Hlavně jsem typický solární jezdec, kterého myšlenka ráchání se ve studené vodě v neoprenu mimo letní měsíce nějak neláká, třebaže bych právě od podzimu do jara měl na takové vodácké radovánky času dost a s jinými zájmy by se to netlouklo, což se o období od jara do podzimu říci nedá.

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
30.01.2023 8:14 I na Slovensku se pokouší zabránit stavbách MVE, které zničí řeku a udělají z ní jen stojaté rybníky. Podařilo se jim uspět u soudu.
11.01.2023 16:57 Jak je komplikované zachraňovat hluchoněmé na vodě se přesvědčili na Vltavě. Záchranku musela zavolat holčička, kamarádi tonoucího nemluvili. Více na aktualne.cz.
10.01.2023 13:45 Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů na rok 2023. Jako obvykle, některé kurzy jsou již zcela naplněny, u některých zbývají poslední volná místa. Tak neváhejte.
30.11.2022 13:31 Časopis Pádler nabízí funkční triko SN super.natural za super cenu + předplatné Pádlera na rok 2023.
14.11.2022 8:44 Pořad České televize Pečení na neděli ze dne 13. 11.2022 byl o Vodáckém muzeu a receptech vodáckých jídel. Lze ho shlédnout na ceskatelevize.cz.
04.11.2022 8:08 ČIŽP vyhodnotila společný podnět od AVTS a rybářů na nepovolenou opravu jezu Juta na řece Úpa v Úpici za oprávněný. ČIŽP tento podnět prošetřila a shledala jej důvodným. Více na facebooku AVTS.
03.11.2022 17:20 Dnes Senát schválil poslanecký návrh na 0,5 promile alkoholu u vůdce plavidla. Znamená to však, že kormidelník se může napít, ale háček musí být střízlivý. Zákon na háčka nemyslí.
11.10.2022 8:11 Zpráva pro přátele podzimní romantiky: Zámecká Dyje je v úseku mezi Bulhary a Lednici zablokována četnými popadanými stromy, které se po větrných smrštích dosud nepodařilo odklidit.
29.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám kajak Pyranha Z.One vel.L (265 x 68 263 L).Rychlý, točivý, dobře surfuje. Výborný stav.

25.01. Volné místo: Kanada, Chilcoot trail + plovákovým letadlem na řeku Snake (WW2) v povodí Mackenzie.

20.01. Bazar prodám: Werner shuna hooke prodám nové pádlo, je to nejpopulárnější kayakfishingové pádlo. Vítečné seakayak

17.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám necelé 4 sezony ježděnou Zet Five. Poslední dvě sezony ježděná lehčím jezdcem. Kajak

17.01. Bazar prodám: Baraka set Prodám Baráku 1x použitá včetně : pádlo 2x, vesta 2x, lepení , pumpa, sedáky, vak na loď

10.01. Bazar prodám: Prodám naprosto NOVOU nikdy nerozbalenou Baraku červené barvy ve vaku na záda. Zakoupenou v listopad

04.01. Bazar prodám: Suchý oblek modrý , vel. XL, pánský NOVÝ Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kajak , a jiné

03.01. Kdo vezme: Ahoj, chtěl bych někam k nám na vodu. Chtěl by někdo parťáka nebo člena posádky, mám jen občasné z

30.12. Bazar prodám: Prodám dámský suchý oblek HIKO CALYPSO Air4 W, vel. L. Oblek je jako nový, použitý párkrát. Zjistila

17.12. Bazar prodám: liquidlogic stomper 90

Reklama
Vtip Karla Macase
18.12. Vltava: 2x pražská Vltava: 1) rekonstrukce Staroměstského jezu postoupily do poslední fáze a zatarasená je
18.12. Vltava: Rožmberk ř.km 308,0 !Pozor na spadlý strom přes celou řeku! Čerstvý vývrat (17.XII) je hned za čistí
09.10. Lomnice: Aktuálně při mimořádně snížené hladině Orlíku kolem 338 m n. m. je tekoucí i dlouhý úsek Lomnice mez
21.09. Labe: Zachyceno dne 21.9.2022 na FB Ahojda, dostalo se ke mě varování od vodáků z Jablonce, Liberce: "A
12.09. Vltava: Pozor při nácviku na Liře. Ahoj, davy pominuly, proto si dovolím upozornit na roxor vlevo pod Lirou
24.07. Vltava: Jestli chcete vidět lidské dno, jeďte Vltavu. Ti co berou sebou děti, připravte se na opilé močící t
19.07. Zrmanja: Ahoj, tak nám letos nedovolili ani to splutí na vlastní lodi v přidružení s komerční skupinou (prý n
18.07. Dyje: Upozornění na dolní Dyji! V důsledku meteorologické situace (překotné jaro, sucho, vítr ke hrázi) a
07.07. Mrežnica: Ahoj, od 2022 lze na Mrežnicu (úsek Přemyšle - Robinson kemp) pouze s místním guidem, nestačí jen
07.07. Zrmanja: Ahoj, od 2022 lze na Zrmanju pouze s místním guidem, nestačí jen zaplacený permit. Dá se dopředu z

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Záchrana na tekoucí vodě s krizovými situacemi