Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/orlice.aspx
Home ČR - Čechy Orlice Mapa

Řeka Orlice

68% Oblíbenost řeky


Raft.cz doporučuje tyto firmy:

Až 3denní splutí Divoké a spojené Orlice v délce 45 km, na které potkáte jen jeden jez. Již brzo zde bude vyhlášena přírodní památka. Splujte si tuto ojedinělou řeku.

 • Pramen : soutok Tiché a Divoké Orlice
 • Délka toku (sjízdné) v km : 33
 • Obtížnost :
    Úsek Říční km Obtížnost
  celáAlbrechtice- ústí do Labe 32.7 - 0.0ZWC

 • Podmínky: Je to poměrně nenáročná řeka s meandrujícím tokem. Podél řeky je množství pěkných písčitých pláží a břehy bývají obvykle hlinité, ve kterých hnízdí vodní ptáci. Na svém spojeném toku, který je vodáky využíván, má pouze 1 jez, který je nutno přenést a dva kamenné záhozy dle stavu vody sjízdné. Na celé délce toku je přírodní památka Orlice, kde je nutné dodržovat příslušná pravidla. Řeka se často klikatí v prudkých meandrech, kde je nutné být obezřejný a umět ovládat svou loď. Proud často v zatáčkách směřuje do vrbiček nebo do větví stromů, kde může hrozit vtažení pod ně. Celý tok teče v podstatě mimo civilizaci jen v přírodě zcela mimo městské zástavby nebo silnic. Spojení s civilizací je jen z několika mostů, vlak je obvykle vzdálen 1 km od řeky.

  Zajímavostí na trase je oblast Sutých břehů asi 5 km pod Týništěm, kde je u břehu molo, a při krátké chůzi do stráně je možné si prohlédnout památník československých letců, kteří bojovali za 2. světové války v zahraničí. Další zajímavostí na trase je Podorlický Skanzen v Krňovicích nebo lze naštívit v Třebechovicích pod Orebem světoznámé Muzeum Betlémů.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně CHMU Aktuální sjízdnost
  celávětšinou celoročněminimum: 40 cm
  úsek: z Týniště
  vodočet: Týniště n.O.
  měřeno: 15.08. 18:00
  změna vodočtu nebo limitu: 11.08.2018
  110 cm (14,7 m3/s)
  Mapa sjízdnosti
  Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek z Týniště
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti o tomto úseku?

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celá10 - 15 mnížina, loukyotevřenézačátečníky1-2 dny

 • Nejhezčí úsek: z Týniště
 • Nebezpečný úsek:
 • Obvyklý začátek a konec: Kostelec na Divoké, Albrechtice, Třebechovice
 • Plavbu spojit s řekou: Tichá nebo Divoká Orlice, Dědina, Labe
 • Přístup k řece: silnice i ČD dobře
 • Tábořiště: neoficiální kemp 2km pod soutokem v Týništi. Nutno se domluvit s majitelem pozemku - Sportovní vodácký klub (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (120)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Eki
21 Týniště kemp - Blešno za lávku ZW 1.8.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: vodočet Týniště n.O., stav: 60 cm, 5.5 m3/s, úsek: z Týniště Popis: Hezká řeka, meandry, peřejky, pláže. Slunečno a teplo asi 30°C, takže s častým koupáním. Průtok vody dostačoval. Hvězda dolů za již dosti klientů na plastovkách a raftech na začátku, ale od Krňovic už jen jedna parta hlučných paddleboardistů a jeden kajak a jedna plastovka. Dva kmeny zcela přes tok. Hodně ledňáčků i dost nablízko, kachny, ryby. V Krňovicích kafe a zmrzka. Pendl vlakem. Spluto na pálavě.

Eki
2 Spojení Orlic - Týniště kemp u mostu ZW 12.7.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: vodočet Týniště n.O., stav: 131 cm, 19.1 m3/s, úsek: z Týniště Popis: Večerní dojezd z Tiché Orlice. Přítok vody z Divoké byl tmavší a čistější, přítok z Tiché zakalenější a světle hnědý. Klid a zrcadlení na klidné hladině jediného jezu Albrechtice. vzhledem k vyššímu průtoku to i trochu teklo. na vodě nepotkána žádná loď. V kempu Týniště mají nové schody až pod budovou, odměna kafe a topinky. Spluto v singlu na pálavě.

Hany
2 WW III 23.6.20 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Hany
2 Šlajsna a vlny u elektrárny WW III 22.6.20 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Neskutečný vlny, které El. reguji

Mamba
1 HK Malšovický jez WW III 22.6.20 kajak Hodnoceni
Vodočet: vodočet Týniště n.O., stav: 345 cm, 127.0 m3/s, úsek: z Týniště Popis: Nádherné obrovské vlny pod Malšovickým jezem, divočejsi než na Troje kam jsem původně plánovala jet.skoda jezdit na Prahu, když byl WW kanál v Hradci.vlny vydržely neděle-středa po Q1 na Orlici. Trénovali jsme v nich 2 hodiny na creekovce i rodeovce.jen voda špinavá povodnová a ve vracaků plno větví i kmenů.

Jana E.
33 soutok - ústí do Labe (Hradec Králové) WW I 31.5.20- 1.6.20 seakajak Hodnoceni
Vodočet: vodočet Týniště n.O., stav: 55 cm, 4.8 m3/s, úsek: z Týniště Popis: V rámci cesty z Běstovic do Děčína. Orlice, krasavice s písčitými břehy. Záchrana jehněte a asistence hasičů.

Pepek
17 Týniště - Nepasice 10.5.20 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: s Alešem a ostatními celkem 5 lodí

Aleš N.
17 Týniště - Nepasice ZW 10.5.20 plastová kánoe Hodnoceni
Vodočet: vodočet Týniště n.O., stav: 53 cm, 3.3 m3/s, úsek: z Týniště Popis: Hodně obobrovaných stromů, všechno v pohodě jetelné.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

18.10.12 Orlice: Do října 2013 bude probíhat oprava Moravského jezu r.km 0,6. Vzhledem k dovozu materiálu pomocí lodí ... více
26.03.12 Orlice: Na 28 km před Sutými břehy leží přes řeku dřevěný sloup přes celou šířku řeky. Za stavu 220 cm se da ... více
30.06.10 Orlice: Ve dnech 24.-26.6.2010 jsme sjeli Divokou a posléze spojenou řeku Orlici. Cca 50 km. řeka je vhodná ... více
23.06.03 Orlice: Obdobná překážka v korytě, jakou popisuje Lukáš, je i na cca 11. ř.km /bez larsenů/.Zato zbytky jezu ... více
22.08.01 Orlice: Na úseku Týniště - Krňovice (Třebechovice) není podle kilometráže žádný jez (ani jeho zbytky) či j ... více

Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje