Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/mze.aspx?kilo=komentar
Home Česká republika Mže Mapa

Řeka Mže - komentář k řece

72% Oblíbenost řeky


Napiš svůj komentář

Jméno: Zdeněk Hamr, Datum: 13.07.2021
Včera jízda z Pavlovic za stavu 90 ve Stříbře. Ideální stav, i tak se musí dávat pozor pod Pavlovicemi na šutry. Ostatní vše lehce sjízdné. 3X přetahování padlých stromů - naštěstí jsou dobře vidět. Jinak krásná řeka za letního počasí. Na vodě sami.
Jméno: Skunk, Datum: 23.05.2021
Na přehradě Hracholusky není kvůli stavebním pracem v blízkosti domku hrázného průchozí silnička dolů pod hráz. Je potřeba využívat alternativní přístup pod hráz po polní cestě.
Jméno: Střelec, Datum: 05.10.2020
Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu přímka) ignoruje propad hladiny o cca 15 cm k danému datu (podle stop na březích a instalacích). Jez v Malesicích (vpravo koupaliště, vlevo silo a MVE) byl suchý - přes navýšenou korunu nic neteklo a nějaký chlapík s hráběma tam odstraňoval porosty na spádové desce. Přeliv ostatních jezů se pohyboval od dvou do pěti centimetrů v závislosti na stavu koruny. Voda prakticky netekla. Řeka byla uklizená, petek a plechovek od piva bylo minimum (celkem asi deset na 15 km toku)
Jméno: Eki, Datum: 30.03.2020
Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naštěstí je nad tím hned jez, tak snad do toho nikdo za vyšší vody nevletí. Další překážka je před Milíkovem - staví se tu plynovod a je tu provizorní nízká lávka, naštěstí z dálky viditelná. Za našeho průtoku cca 4 m3/s se to dalo v pohodě podplout, za vyšší vody by mohl být problém.
Jméno: Střelec, Datum: 17.03.2019
Pozor!Nna Mži pod Pavlovicema cca na ř.km.72 je řeka zcela zahrazená baráží kmenů (velké smrky) a o cca 50 m dále je ještě jeden kmen. Přenášejte po levém břehu podél chat. Dále po toku se náhodně vyskytují polámané olše na stojáka, které se mohou kdykoliv nečekaně zřítit. Info k datu 17.3.019.
Jméno: Aleš N., Datum: 23.09.2017
Pozor na ministupeň rozparovač v Tachově těsně za pěším mostem u Vodní ul. ř.km 90,6. Uprostřed jazyka na levé straně je cca 1,5 m od břehu kovový profil, který dnes během chvilky rozpáral jednu pálavu a baraku - u první levý válec, u druhé dno na výměnu. Při 3,5 m3 z Lučiny byl při nájezdu skoro neviditelný - zároveň s hladinou.
Jméno: Kouďa, Datum: 09.06.2016
Ahoj. Mže od přehrady 28-29.5. konec na Berounce pod Bílou Horou. Úsek od přehrady do Bděněvsi krásné svezení, lávka pod Bubnem už není a prý asi jen tak nebude. Pod pozůstatky jezu hezká peřejka, další dvě peřejky ještě níže. Úsek Bděněves - Radčice oleje od jezu k jezu. Za stavu 3Q/50cm VN Hracholusky všechny jezy téměř suché. Jez Červený mlým lépe přenést přes korunu, MVE netáhne. Průjezd po náhonu ke Křimickému zámku k občerstvení U řeky možný, jen je nutno pak lodě přetáhnout okolo minigolfu. Pod Radčicemi několik peřejek, hezká jízda. Doporučuji těm, kteří se obejdou 1-2 dny bez zázemí (kempy, stánky) si prodloužit Berounku.
Jméno: Poustva, Datum: 20.03.2015
Na jezu řkm 12,6 Červený mlýn potřeba vystoupit už před vtokem do MVE na levém břehu, při výstupu u cedule upozorňující na jez se ocitnete v oploceném areálu MVE. Stavební práce kolem jezu řkm 0,3 na Rychtářce ukončeny.
Jméno: Kouďa, Datum: 08.07.2013
Na jezu Radčice 6,3km byla dokončena stavba MVE. Konstrukce jezu je nezměněná, šikmá spádová deska jako na fotografiích v kilometráži, jen vlevo vedle propusti u silnice vznikla budova MVE, která bere většinu vody z řeky. Jez je tak téměř suchý. Přenesení vlevo je nemožné, celý arál MVE je oplocený a není kde vystoupit. Přenesení vpravo je možné pouze po vysekání roští na břehu. Lodě určitě ale půjde přetáhnout přes korunu jezu. Pokud by byl vyšší stav vody a přes jez teklo více vody, pozor na tvořící se válec pod jezem. Dokáže docela potrápit. Škoda, že MVE vzala vodu z jednoho z mála sjízdných jezů na dolním úseku Mže.
Jméno: Eberhard, Datum: 17.06.2013
15.6.2013 úsek Kočov - Svojšín za stavu 100 cm ve Stříbře (50 cm Kočov), mezi Kočovem a ústím Tiché (Hamerský p.) nutné za tohoto stavu přenášet 2 stromy, ostatní šlo objet/přejet. V Pavlovicích zavřený náhon, takže dost vody i v peřejkách nad a pod obcí.
Jméno: Kouďa, Datum: 20.05.2013
17.5.2013 Sjezd úseku Tachov - Valečkův mlýn, 18.5.-19.5.2013 Klíčov - vzdutí VN Hracholusky. Při 51cm 1,44m3/s z Lučiny je za vlakovou zastávkou Tachov dostatek vody pro splutí horního úseku. V provaleném jezu Stoflův mlýn jsou špičaté dřevěné kůly. Jez netáhne, dá se včas zastavit a jez prohlédnout. Na jezu Lomský mlýn jde všechna voda sjízdným náhonem. V poškozeném jezu Klíčov jsou ohnuté trubky. Za vyššího stavu vody by mohl jez svádět k sjetí, trubky budou pod vodou a v případě vzducholodí by to mohlo být vražedné. V úseku Tachov - Klíčov cca.5 padlých stromů - nutno přenést. Jinak krásný úsek s množstvím peřejek. V Pavlovicích se opravují zdi regulace, v dolní části je pak hráz, která zužuje koryto na polovinu šířky. Není to nebezpečné, naopak jsou tam krásné peřeje. Pod soutokem s Kosovým potokem je nový brod z panelů a pod ním jsou naházené velké balvany ve kterých jsou vzpříčená naplavená prkna. Doporučuji předem prohlédnout a nejezdit hned. V pátek při 47cm v Kočově a 68cm ve Stříbře jsme museli nad Pavlovickým jezem párkrát přetahávat, v Pavlovicích to bylo tak tak. Spaní nadivoko a po pátečním slejváku to byla nádherná jízda.
Jméno: , Datum: 17.04.2013
17.4.2013 Klíčov - Svojšín 23km (vodočet Stříbro 77cm). Krásná řeka zaříznutá v malebném údolí se spoustou bezpečných peřejek bez záludností. Pohodovým tempem tento úsek s mnoha zastávkami :) zvládnete za cca 6 hodin. Vhodné pro otevřené kanoe i pro kajaky. Žádná hospoda, žádný lidi.. Doporučuji.
Jméno: Velryba, Datum: 07.04.2012
V úseku Lučina - Kočov, který jsme jeli 4.4. je to příjemná řeka s peřejemi i meandry. Lávka na 88,3 km je betonový panel těsně nad hladinou, jez na 84,1 km je opravený, široký jen 1,5 m hlavní proud teče rovně do náhonu. Na 83,2 km jez o výšce asi 2 m. Mezi Oldřichovem a Kočovem několikrát přetah padlých stromů, spatřeny stopy činnosti bobra.
Jméno: Marty, Datum: 06.06.2011
Začínali jsme v Pavlovicích. Stav vodočtu Stříbro 70cm. Ideální pro splutí krásných peřejek v úseku Pavlovice - Svojšín. Až na vzdutí přehrady Hracholusky bez problému. Pozor pár km pod hrází Hracholuské přehrady je nejspíš stržená lávka, nebo břeh. V řece trčí utržené ocelové zábradlí a proud řeky jde těsně kolem a docela to tam valí. Jezy: r.km 13,9 jez Kozolupy mizerné přenášení vlevo, pod jezem ve břehu ostré kameny. r.km 12,6 jez Červený mlýn-Vochov přetahujte za normálního stavu vody vpravo, vlevo se nedá, opatrně kolem náhonu do polorozpadlé ?továrny? a pak přes korunu jezu. r.km 10,3 jez Malesice koníčkovat vpravo. r.km 9,6 jez Křimice opatrně výlez přímo na navigaci jezu a přenáření vlevo, vpravo se přenášet nedá, totálně zarostlý břeh. r.km 6,3 jez Radčice koníčkovat vpravo, opatrně zastavit za vrbou/křovím, ke koruně jezu je to na délku kánoe a docela to tam teče. Povodí Vltavy by se mohlo postarat o vegetaci kolem jezů, aby se dalo lépe vystupovat z lodí, přenášet, nebo "koníčkovat".
Jméno: Tom, Datum: 02.05.2009
Začali jsme na Tiché v Brodu, stavební lávku pod železničním mostem nám dělníci rozebrali, takže jsme projeli královsky. Hezké peřejky na posledních 2 km. Stav na LG Planá 53 cm.
Jméno: Kouďa, Datum: 23.05.2008
Jeli jsme Mži 10.5.2008, podle webu 72cm ve Stříbře úsek Pavlovice-Stříbro. 6h příjemné slunečné plavby po krásné a čisté řece, spousta peřejek minimum jezů i občerstvoven. Zato nadbytek chatiček. Paráda, mohu jen vřele doporučit. Fota na kouda.rajce.idnes.cz/10.a11.5.... Ahoj, kouďa.
Jméno: gambrmen, Datum: 20.05.2008
8.5.2008 usek Oselin - vzduti Hracholuske prehrady, vodecet ve Stribre tesne pod 80cm, 9jezu z toho 5 na Palave sjeto ostatni pohodlne preneseny/pretazeny. Padle stromy zadne. Celkove pekny vylet! :-) fotky zde: gambrmen.rajce.idnes.cz/2008_0...
Jméno: Tom, Datum: 27.03.2008
Jeli jsme ji 15.3.2008 za stavu 115 cm ve Stříbře. Za tohoto stavu jsme ji sjeli za 3 hodiny z Klíčova do Svojšína (23 km), všechny jezy sjízdné, peřeje zvlášť v Pavlovicích moc pěkné, řeka stále teče, žádné padlé stromy.
Jméno: Hans z Plzně, Datum: 01.11.2005
Mže od Hracholuské přehrady k soutoku s Radbůzou u Sv. Jiří. - 8 nesjízdných jezů - minimum vlnek, samá volej - čistá voda (až na pár míst u jezů-petky a jinej bordel) - kulisa stromů popnutých divokým chmelem téměř po celou cestu - 3,5 h turistického tempa - nebezpečná místa žádná - hospody a kempy při řece žádné - vodáků minimum (spíše žádní) Výborný odpolední výlet pro Plzeňáky.
Jméno: Tomas Frantik, Datum: 11.05.2005
Poznamka k limitu ve Stribre: Jeli jsme to za stavu 65 cm, to je uvadeno jako limit pro usek z Tachova, ale nemusi to uplne sedet. V sobotu byl pomerne vodnaty pritok Mze - Kosi potok, asi na nem prselo, a tak usek Mze nad jeho ustim mel pomerne malo vody. Zvlaste asi 1,5 km usek v Pavlovicich, kde je pekna perej, byl vylozena sutrovacka. Tomas
Jméno: Mantak007, Datum: 02.04.2002
Tesne nad Pavlovicema je docela zakerny misto - z obou stran reky zed 3 metry vysoka, dlouha tak 400 metru, silnej proud a uprostred tohodle useku klada tesne nad vodou (za stavu 100cm)...za vecer a rano sme videli 3 lode ktery tam najely, z toho 2 tucnaky na tom byly hodne spatne - rozsekany o sutry...rozhodne doporucuju pristat jeste pred zdi a prozkoumat, proti tomu proudu to pude vypadlovat hodne spatne a kdo se cvakne tak na tu zed asi taky nevyleze a da si docela dlouhej pochod mezi kamenama. Jinak hezka reka na vikend, az do Svojsina skoro bez voleju s lehcima perejkama. Jo a za Tachovem je v kilometrazi psana nesjizdna pesi lavka - je to panel asi 20 cm nad vodou a tesne za zatackou, takze trosku prekvapko, ale tam to je celkem v pohode...v tech Pavlovicich ne.
Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

13.07.21 Mže: Včera jízda z Pavlovic za stavu 90 ve Stříbře. Ideální stav, i tak se musí dávat pozor pod Pavlovice ... více
23.05.21 Mže: Na přehradě Hracholusky není kvůli stavebním pracem v blízkosti domku hrázného průchozí silnička dol ... více
05.10.20 Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př ... více
30.03.20 Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště ... více
17.03.19 Mže: Pozor!Nna Mži pod Pavlovicema cca na ř.km.72 je řeka zcela zahrazená baráží kmenů (velké smrky) a o ... více
23.09.17 Mže: Pozor na ministupeň rozparovač v Tachově těsně za pěším mostem u Vodní ul. ř.km 90,6. Uprostřed jazy ... více
09.06.16 Mže: Ahoj. Mže od přehrady 28-29.5. konec na Berounce pod Bílou Horou. Úsek od přehrady do Bděněvsi krásn ... více
20.03.15 Mže: Na jezu řkm 12,6 Červený mlýn potřeba vystoupit už před vtokem do MVE na levém břehu, při výstupu u ... více
08.07.13 Mže: Na jezu Radčice 6,3km byla dokončena stavba MVE. Konstrukce jezu je nezměněná, šikmá spádová deska j ... více
17.06.13 Mže: 15.6.2013 úsek Kočov - Svojšín za stavu 100 cm ve Stříbře (50 cm Kočov), mezi Kočovem a ústím Tiché ... více

více ... Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)
Reklama

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Záchrana na tekoucí vodě s krizovými situacemi