Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/kalensky.aspx
Home ČR - Čechy Kalenský potok Mapa

Potok Kalenský potok

30% Oblíbenost řeky


  • Pramen : pod vrchem U sv. Prokopa
  • Délka toku (sjízdné) v km : 12
  • Obtížnost :
      Úsek Obtížnost
    středníDolní Kalná - Vestřev12.0 - 0.7WW I
    dolní Vestřev - ústí do Labe0.7 - 0.0WW IIŘeku už jeli: (2)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Windy
0 ústí do Labe - první nesjízdná peřejka a zpět ZW 22.8.20 packraft Hodnoceni
Vodočet: Popis: O něco delší nahlédnutí proti proudu než předtím na Pilníkovském potoce. Málo vody, nejbližší peřejka je suchá.

Ivis
4 4,0 Dolni Olešnice ,střed vesnice , 2. most ve vesnici -soutok s Labe 0,0 WW I, WW II 4.11.17 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 31 , 0,95 m3/s Popis: poslední km jasně nejhezčí i vodácky nejlepší ,škoda že jen 1 km ,resp. dokonce přesně 0,7 km jen (lze tento krátký usek z mostu ve vesnici Vestřev) , i velice pěkné okolí ,mech na kamenech , meandry , větší kameny .Jinak 30 cm podstav byl kromě posledního km ,kdy jsem trošku občas dřel na kamenech -a chtělo to pro komfortní plavbu zde o 5 cm víc ,ale vše ostatní je při tomto stavu dostačující , akorát je to dost regulované koryto ,které jedině občas vylepšují mini stupínky a jezíky ,které zaručují ,že voda pořád teče a občas jsou i malinké peřejky . Čistý potok bez zatarasů .

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.