Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/rakousko/polsbach.aspx
Home Rakousko Polsbach Mapa

Potok Polsbach

60% Oblíbenost řeky


 • Pramen:
 • Délka toku (sjízdné) v km: 33
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  horníWoferlbauer - Modenbrugg28.0 - 24.0WW I-III
  středníModenbrugg - Pols24.0 - 11.0WW II-III
  dolníPols - ústí do Mur11.0 - 0.0ZW

 • Podmínky: Horní úsek není tak zajímavý, jako přítok Pusterwaldbach (12km WW II-III). Od soutoku pak je Pols již širší malá řeka, která má pěkný spád s častými peřejemi a kamenitými stupni. Ve střední části jsou 3 jezy, čtvrtý je v Pols, u něhož je dobré končit. Od druhého a 3 jezu je část vody odváděna a vrací se až před dalším jezem.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně egov.stmk.gv.at Aktuální sjízdnost
  střední do června minimum: 9 m3/s
  úsek: od Modenbrugg
  vodočet: Pols
  měřeno: 20.07. 06:00
  164 cm
  10,55 m3/s
  Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek od Modenbrugg
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 20247313011
  Průměr7313011

  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  horní   kajakzkušené6 km/h
  střední8 - 12mlouky, lesnaté údolí kajak, kanoezkušené2 hod.

 • Nejhezčí úsek: střední
 • Nebezpečný úsek: horní
 • Obvyklý začátek a konec: Modenbrugg (Unterzeiring) - Pols
 • Plavbu spojit s řekou: Pusterwaldbach
 • Přístup k řece: silnice pouze z mostů, v horní části jde silnice podél řeky
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (1)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
10 soutok Pusterwaldbachu a Polsbachu (Moderbrugg) - Gotzendorf, zač. ,most siln. L533 WW II, WW III 13.9.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: píšu tuto řeku jako Polsbach, když je tady tak uveden, i když je to nesprávně, od soutoku s Pusterwaldbachem se totiž jmenuje jen Pols s přehlasovaným "o" a je to už řeka. Zajimavé je i to, že na soutoku je Pusterwaldbach 2x větší než Polsbach, ale patrně městečko Pols si prosadilo název řeky stejně jako Beroun Berounku, i když Mže je větší na soutoku. Potok Polsbach měl 3-4 m šířku a po soutoku má řeka Pols minimálně 10 m. Myslel jsem, že na mém useku bude jen jedna MVE, těsně za startem (500m), ale nakonec byly bohužel 3 !! (2 byly těsně po sobě v Unterzeiring po 5km jízdy). Kdybych jel až do Pols bylo by jich dokonce 5!!!. Škoda, to tomuto toku ubírá zbytečně hvězdičky. Prvním pohodovým sympaticky tekoucím 5 km bych jinak dal 5 hvězdiček. Za třetí MVE začíná pak o trošku náročnější usek, ale taky hezký. Víc peřejek i kamenů. Relativně taky bezpečný usek s opatrností, jen překvapivě asi 100m pod MVE docela nebezpečný stupen, byla tam i za této relativně menší vody doost zpěněná voda. Raději jsem neriskoval. Podobné to bylo i předtím pod 2. MVE, která byla cca 400 m před touto 3. MVE. Tam byl, ale relativně ještě pohodový stupen, který jsem jel za tohoto asi menšího stavu vody. Nicméně všude vody dostatek, víc bych ani nechtěl...-)), jen snad pod 2. MVE, která sebrala dost vody kratoučký usek s méně vodou a lehký dotyk s pár kameny. Průměr nakonec 7,9 km/h, před přenášením 2.MVE jsem měl průměr přes 9 km/h. Najeto 9,5 km.


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků

nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

Reklama
Spolujízda (pendl aut)

Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje