Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/polsko/bystrzyca.aspx
Home Polsko Bystrzyca Mapa

Potok Bystrzyca

80% Oblíbenost řeky


 • Pramen: pohoří Bystrzyca Góry u Orlických hor
 • Délka toku (sjízdné) v km: 10
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  celýMloty - ústí do Nysy Klodské10.1 - 0.0WW II-III

 • Podmínky: úzký, rychlý potok s množstvím stupňů, které jsou sjízdné, ale pozor za VV. Jelikož silnice po většinu toku sleduje potok, je vhodné si vše některé úseky prohlédnout. Dost často se vyskytuje navigace se stupni. Teče nedaleko česko-polských hranic. Aktuální stav bude na www.lsop.powiat.klodzko.pl. Některé jezy jsou za zatáčkou a nenadržují vodu.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně Pogodynka Aktuální sjízdnost
  střednína jaře nebo po deštích(pod Mloty železná tyč vp - 32cm)
  minimum: 4 m3/s
  úsek: z Mlot
  vodočet: Bystrzyca Kl.
  měřeno: 06.06. 04:00
  28 cm
  0,74 m3/s
  Mapa sjízdnosti Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek z Mlot
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 2023121000
  Rok 2022020000000000
  Rok 2021020010100000
  Rok 2020020004003510
  Rok 2019001000000000
  Rok 2018003000000000
  Průměr011001001100

  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  Úsekšířka, typ korytaokolí
  celá4 - 6mnejprve údolí a lesy, pak civilizace, loukykajak, samovylévací loďzkušené6 - 8 km/h

 • Nejhezčí úsek: celý
 • Nebezpečný úsek: nízké lávky, padlé stromy, posledních 400m v navigaci za VV a stupně
 • Obvyklý začátek a konec: Začátek v Mloty, končit před navigací nebo sjet po Nyse asi 1.5km k silničnímu mostu
 • Plavbu spojit s řekou: Nysa Klodska, Bystryca Dusznicka
 • Přístup k řece: silnice dobře
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (1)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
5 Nowa Bystrzyca, zač., most 5,2 - Bystrzyca Kladska , 3. most , do soutoku, ul. Spadzista 0,6 WW I, WW II 12.3.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 57 cm Stará Bystrzyca Popis: Celkem hezke spluti. Cekal jsem dle popisu drsnou reku , ale od půlku kilometraze celkem pohodova ww1-2. Az na 2 velke stupne a 1x jez. Nastesti za tohoto stavu slo v pohode zastavit pred nimi. Jinak zadne prekazky a sjizdny jeden mensi a jeden stredni stupen. . Vody v tomto useku bylo zhruba na limitu reálném i kdyz bylo o polovinu min vody nez je údajný limit. Ale vys bylo vody malo v Mlotech. Zde velky spad, kamenite řečiště . A obcas i spadeny strom. Kilometraz uplne neodpovídá, v zaveru je most bud na 0,6 r.km a pak az 0,2 r. km. Takze tezko rict kde se melo končit. Na zacatku to bylo podobne ( most dle kilometraze v N. Bystr. 5,8... pritom je to 5,2) . I vodocty jsou uplne divne... zde na Raft je udaj vodocet Bystrzyca Klodska a ten ukazoval 39 cm a 1,61 m3/s ( limit spluti 4 m3/s) a na polských vodoctech Klodsko je bud Stara Bystrzyca , ktera mela 57 cm a pak Bystr. Klodska 52 cm ( ale tento vodocet je uz na rece Nysa Klodska...) . Prumer 5,6 km/h. A perlička na zaver - trosku drama se vstupem a výstupem ze země... Nejprve jsem se obával abych na vode nenachladl a nemel mírnou horečku . Lehce kašel a rýmu jsem totiž uz mel... -))a nechtel jsem zrovna diky "aktivistům " treba zůstat pred hranici zpatky v karantene... to radeji 14 dni na vode karantena ...-)). No nakonec se nepotvrdili informace z TV , ze Poláci maji kontroly na všech hranicích. Zde nebyla ani noha.. a kdyz jsem si rikal ze zpět uz to bude pohodovka pres prázdný přechod, tak přišla informace z internetu ze naše vláda zavírá vsechny přechody . Tak trochu nervozita , ale opet pohodicka .... nakonec v klidu převlikani primo na hraničním přechodu ...-))). Pry pres velky přechod v Kralikach to je horší a jsou kontroly tvrdila pumparka uz rano . Takze super vychytane i vcetne pocasi ... předpověď byla cely den prseni a skoro bláznovství jet na vodu , ale nakonec dokonce sluníčko teplo 12 stupnu a déšť zacal az po spluti.


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

Reklama
Spolujízda (pendl aut)
Reklama Vodácká trička

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje