Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/polsko/biebrza.aspx
Home Polsko Biebrza Mapa

Řeka Biebrza

70% Oblíbenost řeky


 • Pramen:
 • Délka toku (sjízdné) v km: 150
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  celáLipsk - ústí do Narewa140.0 - 0.0ZWB

 • Podmínky: nížinný tok s malým turistickým ruchem, 141km v národním parku. Na řece nejsou žádné přehrady, jen 3 jezy na přítoku Sidra, kterým se dá do řeky přijet. Optimální doba pro splutí úseku Siderka - Wizna: 9-10 dní, Lipsk - Wizna: 7-8 dní, Osowiec-Wizna 3 dny. Celý tok je zpoplatněn (8 Zlt/den), od 1.1. do 30.6. na úseky Osowiec - Twierdza - Biały Grąd 13,6 km, Biały Grąd - Brzostowo 24,2 km je nutné zaplatit ještě povolení za splutí 7 Zlt/den a je nutné projet v jednom dni. Další fotky na fotky.norbou.com/640/biebrza2003001.html, kilometráž na www.biebrza.org.pl/pol/turyst/sz_b.html
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočettyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celájaro-podzim otevřenézačátečníky2 - 3 km/h, od Debowo 4-5 km/h
 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolí
  celá nížina

 • Nejhezčí úsek: horní, dolní Osowiec-Brzostowo
 • Nebezpečný úsek:
 • Obvyklý začátek a konec:
 • Plavbu spojit s řekou: Narew, Elku, Rospuda a Augustovsky kanál
 • Přístup k řece:
 • Tábořiště: dostatek (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (2)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
5 Lipsk,most- Jalowo, přivoz (self servis) ZW 15.9.22 packraft Hodnoceni
Vodočet: Popis: Biebrza je tu sice překvapivě už široka řeka, ale zas skoro stojící, a na začatku v Lipsku i několikrat jsem musel překonavat husté řasy přes celou řeku, což dost zpomalovalo trasu i bylo dost otravné. Pak postupně už jen podél břehu řasy. Průměr 5km/h. Jediné pozitivum v cíli byl zajimavy přívoz self servis! Ktery byl součastí turistické cesty přes tuto řeku. Fungovalo to tahaním za lano, byl to takovy široky tram, hezky udělany. Minusem zas naopak, že autem se nedalo dostat až k řece a mezi rakosím byla od řeky uzka dřevěna lavka cca skoro 1 km dlouha ! Druha půlka byla už lesem. Pak teprve parkoviště.

Ivis
3 Goniadz, parkoviste pred mostem - Szafranki, polni cesta ZW 7.6.22 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Šířka 16-20m, kromě startu, kde to mirne teklo a i hezke designové odpočinkové místo včetně hřiště na beach volleyball, skoro stojata voda a průměr jen 7,1 Km/h. Příroda normal a klasika, ze kde je přírodní rezervace, tak nic moc a ještě se za to zde platí prý… proto raději úsek těsně před Osowiec, kde se platí dokonce 2 poplatky… V úterý a v červnu rozhodne nikdo nic nekontroloval naštěstí. V městečku super přístup k řece, před složitěji a také stojata voda. A placeny úsek mě vůbec nelakal, jelikož kromě startu a cíle snad není vůbec přístup. Zatím ze 4 řek na “zájezdu” nejslabší ..

Prcek
142 Lipsk - usti do Narwi ZW 8.5.21- 13.5.21 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Nadherna meandrujici reka v mokradech. Cely tok je zpoplatneny (8 Zlt/den), Navic od 1.1. do 30.6. na useky Osowiec-Twierdza - Biały Grąd 13,6 km, Biały Grąd - Brzostowo 24,2 km je potreba zaplatit jeste povoleni spluti 7 Zlt/den a je nutne projet v 1 dni. https://www.biebrza.org.pl/66,oplaty-w-biebrzanskim-pn Více na webu.


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků

nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

Reklama
Spolujízda (pendl aut)

Reklama

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour