Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/nemecko/loisach.aspx
Home Německo Loisach Mapa

Řeka Loisach

83% Oblíbenost řeky


 • Pramen:
 • Délka toku (sjízdné) v km: 80
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  horníEhrwald - Griesen Schlucht108.0 - 95.4WW I-III (IV)
  středníGriesen Schlucht - Grainau95.4 - 89.5WW IV - II

 • Podmínky: Horní úsek se jezdí pouze za velké vody. Řeka zde teče přes hranici s Německem. Až v Německu začíná být řeka zajímavější. Nejhezší a nejtěžší úsek je Griesen Schlucht. Jedná se o zablokovaný úsek s mnoha úzkými průskoky. Vodočet i lávku na začátku schluchtu sebrala voda. Detailn9 informace jsou na www.kanu-info-isar.de.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočettyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  hornína jaře nebo po deštích  kajakzkušené 
  středníceloročněGarmish - 90cm kajakzkušené5-6km/h
 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolí
  horní3 - 8mrychlý potok, údolí
  střední2- 4m (častá zúžení),pak 5 - 10m lesnaté údolí

 • Nejhezčí úsek: střední
 • Nebezpečný úsek: střední - pozor na případné padlé stromy v zablokovaných místech
 • Obvyklý začátek a konec:
 • Plavbu spojit s řekou: Sanna, Trisana, Inn, Rosana
 • Přístup k řece: silnice pouze občas
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (28)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

VláďaW
5 Griesenschlucht WW III, WW IV 9.6.24 kajak Hodnoceni
Vodočet: 15.5 m3, 125cm, Garmisch Popis: Střední stav. Docela mazec. Rychlé, ne tak kličkovací, Dle mne i přehlednější. Nádherné.

Fík
10 2x Griessenschlucht WW II, WW III 26.5.24 kajak Hodnoceni
Vodočet: 8m3/103cm Popis:

Herčus
10 státní hranice - Untergrainau (Zielhaus) ZW, WW I, WW II, WW III, WW IV 8.5.24 nafukovací singl Hodnoceni
Vodočet: vodočet Ehrwald: 95cm, Garmisch P. o.d. Partnach, 124 cm, 14,2 m3/s Popis: Připlouváme do Německa z Rakouský části (viz zápisník pro Rakouskou část Loisachu). Hned jak se překlopíme do Německa nastává zapadaný úsek stromy, kde jsou kolikrát špunty z mnoha stromů naskládaných do úseku nepřesahujících vzdálenost 100 metrů. Takových míst musíme až k ústí Niedernachu přenášet cca 5, dál bylo čisto nebo se těch pár stromů dalo v pohodě objet. Celou dobu od státní hranice až na nástupku pro Griesenschlucht už máme vody na plutí dostatek, především Niedernach zvedá stav zhruba na dvojnásobek a obtížnost je od tekoucí a kochací ZWC až WW1, nikde ne víc jak WW2. Na nástupce pro Griesenschlucht dáváme svačinu, rozvrhneme si pořadí a jdeme na to. Za týhle vody je řeka už trochu rychlejší, hromada rozhraní, je možnost vybírat si z několika cest, případně volit chickem lajny a je to krutě zábavný a stále hravý, pár válečků už může podržet. Po prvním kilometru před peřejí Dom na házečce odlovím jedoho plaváčka a jeho nafukovačku odloví ostatní v Domu plus jednomu kajaku stav nesedí a tak jde na břeh. Po posbírání se pokračujeme parádní vodou dál a tentokrát peřej Treppenhaus za týhle vody mi přišla jako nejhezčí z celýho Griesenschluchtu. Než dojedem do cíle, ještě odlovíme jeden kajak a v cíli jsme spokojení od hlavy k patě. Pak už jen cesta zpátky domů a konec ve finále vydařenýho výletu. Spluto 10,3km. V Griesenschluchtu si vybavuju dva stromy, co se daly objet, za stavu kolem 105cm si nejsem jistej jak půjdou objet nebo ne. Za mě parádní stav, ale už nepotřebuju víc, takhle za mě bohatě dostačující.

Aleš N.
14 Grainau - Oberau WW I, WW II 20.4.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 7,3 m3/s, 100 cm Garmish Popis: Fajn voda, na jezu pod kempem v Grainau nás místní žena pohostila limčou, to bylo fajn :). Počasí nejdivočejší z celé výpravy, střídavě déšť a chumelenice do obličeje. mezitím krátké pauzy, ale voda parádní :).

rkoudy
14 Grainau - Oberau WW I, WW II 20.4.24 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 7,3 m3/s, 100 cm Garmish Popis:

Krtek Pepin Kouba
14 Grainau - Oberau WW I 20.4.24 nafukovací singl Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Miloš H.
20 Farchant pod mostem 80,2řkm - Achrain před mostem 60,7řkm ZW, WW I 24.2.24 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: Pegel Garmisch o. d. Partnachmündung / Loisach: 97 cm; 6,62m3/s Popis: Cestou z Italských Alp. Svižný proud. Do Eschenlohe, prvních 10 km i časté peřejky. Spluto za 2 a 1/4 hodiny. Vodočet v Eschenlohe Brücke: 136 cm, 13,9 m3/s

Ivis
5 Přítok Partnach - Farchant, zač., konec parkoviště, jez WW I, WW II 29.10.23 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 121 cm Eschenlohe, Ga-Pa 5 m3/s Popis: průměr 8,3 km/h. Pohodovy usek, jen kilometr před cílem kamenita kaskada, ktera ovšem za této nižší vody ok, nebo spíš s určitym dřením..:-). Kus před ní pak hezké technické esíčko, které možna za větší vody ani není. Trošku nevím, ktery vodočet Ga-Pa je spravny... sice oba měli stejny průtok (5m3/s)...,ale odlišnou vyšku hladiny .. Garmisch U.D.118 cm a Garmisch O.D. 85 cm...


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje